האח הגדול

האח הגדול – הד תקשורתי

תוכנית האח הגדול בישראל בעונתה הראשונה זכתה להד תקשורתי גדול, אם זה כתבות רבות שהתפרסמו בעיתונאות הארצית והמקומית או הזכרה מרובה של התוכנית בערוצי הרדיו השונים ובתוכניות טלוויזיה שונות.

התוכנית שודרה פעמיים בשבוע בערוץ 2 ע"י הזכיינת קשת בהנחייתם של ארז טל ואסי עזר, בנוסף לכך היה שידור חי 24 שעות של התוכנית בערוץ 20 כמו כן בערוץ ביפ, הועלתה התוכנית ה"האחות הקטנה" שסיכמה את המתרחש בבית.
ניתוח של המתרחש בבית הציף את רשת האינטרנט, פורומים ואתרים רבים הוקמו למעריצי התוכנית.


התוכנית נכנסה לשיח הציבורי, וביטויים כגון "פרידמנים" ו"בובלילים" נכנסו ללקיסקון העממי ואף צוטטו ע"י כותבי מאמרים בעיתונאות הארצית ובערוצי הטלוויזיה.

מספר פעמים נערכו בתוכנית צנזור של קטעים ולכן הופסק השידור החי, אירוע שלא הוספק להיות מצונזר הוא אירוע מפוקפק בעל אופי מיני שהוזכר ע"י יוסי בובליל אחד המתמודדים המרכזיים בעונה הראשונה.
הקטע הועלה לאתר שיתוף סרטים וקשת פנתה לאתר להורדת הקטע המדובר בטענה לפגיעה בזכויות יוצרים.
הקטע גם כן לא שודר בתוכנית השבועית דבר הזכה לתגובות מעורבות שכן עלה החשש ש"קשת" מגינה באמצעות הצנזורה על בובליל, לאחר היציאה מהבית טען בובליל שהסיפור הוא פיברוק.


המקרה הראשונה בו הופסקה התוכנית לכשעה היה על מנת להודיע לשי על מותה של דודתו, במקרה השני הופסק השידור למשך שות ארוכות לצורך יציאתו של שי להלוויה של דודתו, לאחר חזרתו לבית התברר שהצופים בבית בחרו להדיחו מהתוכנית.כמו כן הופסק השידור פעם נוספת כאשר אחת המתמודדת – עינב בובליל התעלפה והפקה נאלצה לפנות אותה מבית האח הגדול לצורך טיפול רפואי.


כותב המאמר : Lior Haleva

בניית אתרים