איך בונים שיעור חינוך?

0
262
מערכי שיעור חינוך
קרדיט FREEPIK

שיעור חינוך זהו שיעור משמעותי מאוד לקיום חברה הומניטארית בעלת ערכים. כידוע כל אדם מגיע מחינוך שונה ומרקע חברתי שונה.  הקיום של שיעורי חינוך מאפשר הקניית ערכים ומסרים חינוכיים עבור תלמידים, ילדים,  ומתבגרים, כיחידה אחת ,ללא כל הבדל תרבותי או אידיאולוגי. בנוסף, כך למעשה ניתן לדון על סוגיות ונושאים שעבור תלמידים מסוימים אינם נלמדים בחינוך הביתי. אהוד שמיר הינו מורה ומרצה בכיר, ותיק, ומנוסה, אשר מעביר מגוון רחב של שיעורי חינוך מרתקים ומשמעותיים עבור מתבגרים וילדים. יחד נדון במאמר זה מהו בעצם שיעור חינוך איכותי וטוב.

מהו בעצם שיעור חינוך איכותי ומשמעותי?

שיעור חינוך איכותי ומשמעותי הינו שיעור חינוך אשר גורם לקהל הנוכחים בו לחשוב לעומק, לדון, ואף לשנות גישה בנושא המועבר בשיעור. למעשה שיעור חינוך איכותי הוא שיעור שמלמד את הקהל ערכים מסוימים החיוניים בחברה, בצורה שתשנה תפסה מחשבתית, תודעתית וכמובן התנהגותית.

מדוע מערכי שיעור חינוך חיוני כל כך עבור תלמידים ומתבגרים?

ילדים ומתבגרים רבים חיים בעולם של איסורים והגבלות. בבית הספר, בתנועות הנוער, ובבית, ילדים ומתבגרים יודעים בדיוק מה הכללים ההתנהגותיים המקובלים. אך לרוב לא מועברים להם המשמעיות והחשיבות העומדת מאחורי כללים אלו. מתן הסבר על הרציונל העומד מאחורי הכללים והחוקים  יכול לשנות לחלוטין את התפיסה המחשבתית וההתנהגותית של נערים וילדים.  למשל: נערים רבים אשר נוהגים באלימות יודעים כי התנהגות זו לא מקובלת, אך לרוב כשהם נדרשים לתת הסבר על התנהגותם הם משיבים בתשובות שמראות כי אינם מבינים את חומרת המעשה- ”זה בצחוק” ;”כולה מכה קטנה”; ”הייתי עצבני” וכדומה. אם התלמידים הללו יעברו שיעור חינוך איכותי ומשמעותי בנושא אלימות אשר יסביר כי חוסר שליטה הכולל התקפי זעם ופרצי אלימות, כבר בגיל צעיר, עלול להתלוות לילד והנער במהלך חייו הבוגרים, לפגוע בו, בסביבתו, משפחתו ואיכות חייו, וכמובן להוות סכנה פיזית וכן סכנת חיים של ממש, סביר להניח שחומרת המעשה והתפיסה המחשבתית בקרב הנערים תשתנה.

שיעורי חינוך מרתקים ומקצועיים 

אהוד שמיר הינו מורה ומרצה לערכים וותיק ומנוסה, אשר מעביר שיעורי חינוך איכותיים ומשמעותיים. שיעורי חינוך אלו מעבירים בצורה מעניינת ביותר אשר מעוררת דיון ושינוי תודעתי ומחשבתי בנושא המועבר.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here