איך מטפלים בדימום חיית המחמד שלכם?

0
374
איך מטפלים בדימום חיית המחמד שלכם?
קרדיט FREEPIK

זו יכולה להיות חבלה קטנה בעלת דימום קל ולעיתים שריטה חסרת משמעות לכאורה, אך לעיתים כשהיא לא מטופלת כמו אצל בני האדם, אתם עלולים לגלות כי חיית המחמד שלכם מצויה בסכנה. נשמע לכם מוכר? רוצים לדעת מה ואיך לעשות את הדברים מבלי להזיק לבעל החיים ולתת לו את איכות החיים שאליהם אתם עצמכם שואפים? במאמר הבא נלמד אתכם כיצד לזהות את הפגיעה/ פציעה ואיך לתת את המענה המהיר ביותר. 

מה עושים כאשר הפצע מדמם?

אם בעל החיים שלכם נפגע או נחבל יידרשו מכם כמה פעולות שתתחייבו לנקוט- הכול בכדי למזער את הבעיה. בדומה אליכם ואל בני האדם האחרים כל מה שצריך זה לבצע חיטוי של הפצע באמצעות ניקיון, זה חשוב כי אם לא תעשו זאת אתם עלולים לחשוף את חיית המחמד שלכם לזיהומים שניתן למנוע מבעוד מועד. בשלב הבא חשוב מאוד לצור נוזל חיטוי שהוא למעשה מים מורתחים עם מלח שלאחר קירור משתמשים בהם ושמים על גאזה נקייה עד שהמקום יתנקה והדימום ייפסק ולא ימשיך. כמובן אם הדימום לא נעצר כל מה שאתם צריכים זה וטרינר עד הבית שיגיע, יבדוק את הבעיה וייתן מענה שהוא למעשה תפירת הפצע במקום והפסקת הדימום במהירות האפשרית. 

דימום מפצע – מתי חשוב לפנות אל וטרינר עד הבית?

יש מצבים בהם הדימום נפסק ועדיין לאחר שסיפקתם את הסיוע הראשונה לפנות אל וטרינר עד הבית על מנת שזה ישלול זיהום, יספק אנטיביוטיקה וכפי שהבנתם יתפור או ינקה את המקום בכדי שלא ייווצר זיהום גדול יותר. למען הסר ספק, יש מצבים שאין מנוס וחייבים רופא מטפל- זאת בכדי שלא להפוך את המצב למסוכן יותר ובסופו של דבר מחוסר ברירה לחשוף את חיית המחמד לטיפולים כירורגיים שניתן למנוע מראש. 

בסיכום דבר, אם ראיתם כי חיית המחמד שלכם לא חשה בטוב, אם זו נראית רק שריטה קטנה לכאורה חשוב מאוד לבדוק את הדברים. במעמד הזה רצוי להזמין אליכם וטרינר עד הבית שיודע ויכול לתת את המענה ולעצור את הסכנות בזמן הנכון מבלי לסכן את חיית המחמד שלכם. ניתן לקבל גם טיפולים חודשיים וחיסונים עד הבית. 

תנו לחיית המחמד שלכם את הטוב ביותר באמצעות מרפאה שיודעת להתנייד לכל מקום ולספק את המענה הנכון והמהיר. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here