איך תצליחו להעביר את המסר שלכם בשיחה עם אנשים?

0
2788

עוד מתקופת הבית ספר שמתם לב לקבוצות שונות של תלמידים, קבוצות של אנשים שקולטים מסר, אבל המורה לא תמיד מצליחה להעביר את המסר הזה כמו שצריך. המון חושבים לעצמם שאם מורה לא מצליחה להעביר להם את המסר, כיצד הם יצליחו? במאמר זה נחלק את התלמידים ל-3 קבוצות, וכך פתאום תבנו לכל מי שאתם מכירים דמות של אותו תלמיד שאתם מדמיינים.

התלמידים שיושבים מקדימה

דמיינו לעצמכם תמונה של ילדים שיושבים מקדימה ומסתכלים ישר על המורה, לא מזיזים את המבט ממנה. אתם מתחילים להיזכר גם בזה שאותם תלמידים מביטים לכם בתוך העיניים ועל השפתיים ברגע שאתם מדברים איתם? הכירו את האנשים הוויזואליים. על מנת להעביר להם מסר, הם חייבים לראות אותו בעיניים. בשביל שיצליחו לדמיין את החדר שלכם, הם יצטרכו לראות אותו, ככה החומר נקלט אצלם בצורה טובה יותר.

המציירים בשיעורים

המציירים מתייחסת לקטגוריה של כל אותם תלמידים שצריכים לעסוק במשהו על מנת להישאר מרוכזים, למשל ספינרים, כדור וכל מה שתצליחו לחשוב עליו. אלה הם אנשים קינסטטיים, האנשים שמביעים את עצמם דרך רגשות. בכדי לדבר איתם, קחו אותם לים, או למקום שיהיה משמעותי עבורם. גם בעוד 15 שנה, כאשר הם יעברו במקום איפה שהייתה הנשיקה הראשונה שלהם, הם יתרגשו כאילו הרגע זה קרה.

עם הראש מופנה לצד

לא שהם לא מתייחסים, הם מאוד מתייחסים, בכדי שהם יצליחו להכניס את מלוא תשומת הלב, הם יסובבו את האוזן אליכם. אתם מכירים אותם, האנשים האקוסטיים, האלה שחייבים ללמוד עם מוזיקה, האלה שלא מתרכזים בשיעורים בלי מוזיקה, לא מדבר בצורה חובבנית כמו כולם, האלה שבאמת לא יכולים לקבל מידע בלי רעש ברקע.

כיצד אדע את הגדרתי?

אוהבים אסוציאציות? תענו לעצמכם בכנות וישר, החלו בקישור המילים. אמבולנס, תינוק, ים, טלוויזיה, צבא, בגדים, מנורה, סירנה.
ראיתם תמונה של הדברים הללו? אתם ויזואליים
שמעתם את הצליל של האמבולנס או של התינוק? אתם אקוסטיים
בכולם עירבתם טיפה של רגש? חד משמעית קינסטטיים.

כולם קולטים מידע בצורה שונה, אל תתעצבנו על אדם שלא מבין אתכם, נסו לגשת אליו בצורה שונה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here