אילו שירותים מומלץ לעסק לקחת מרואה חשבון?

0
1350
אילו שירותים מומלץ לעסק לקחת מרואה חשבון?
צילום pixabay

יש לכם עסק קטן או בינוני, ואתם חייבים לקחת רואה חשבון, לביצוע ביקורת ספרים. אבל מעבר לכך, האם יש שירותים נוספים שרו”ח יכול להציע לכם? אילו שירותים נלווים תוכלו לקבל?

בישראל, פחות או יותר רק עסקים זעירים של ממש לא חייבים לשכור רואה חשבון מבקר, לצורך הגשת הספרים שלהם לרשויות המס.

ברגע שהמחזור שלכם עובר את אותו סכום בסיסי של ‘עוסק פטור’ (מי שלא גובה ומשלם מע”מ) אתם חייבים חתימה של רואה חשבון על הספרים. בחירת רואה חשבון טוב חשובה כדי שהמאזן שלכם יתקבל ללא ערעורים, וכדי שתשלמו מינימום של מס.

ניהול ספרים שוטף (הנהלת חשבונות)

יש לא מעט רואי חשבון שמציעים לא רק ביקורת, אלא גם שירותי הנהלת חשבונות: מביאים את ה’חומר’ בתחילת החודש, ורואה החשבון או מנהל/ת חשבונות במשרדו, מבצעים את הרישומים השונים, מדווחים לרשויות המס – מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע”מ – ומעבירים את התשלומים השונים.

זה כמובן נח, כיון שמדובר בסופו של דבר באותו משרד ואז מכירים אתכם ואת העסק בצורה טובה ואתם גם לא חייבים להתרוצץ בין כמה משרדים. כך, אם העסק שלכם הוא בהרצליה למשל, ויש לכם רואה חשבון טוב שם, אתם יכולים להישאר בהרצליה, ולא לצאת מהעיר.

חישוב משכורות

גם אם אתם מצליחים לנהל את הספרים שלכם בעצמכם, עדיין יש דבר אחד שמצריך מומחיות והתנהלות עדינה: חישוב תלוש המשכורת.

כדי להימנע מתשלומי מס מיותרים, על מנת לשמור על הפנסיה שלכם ומאלף ואחת סיבות נוספות, כדאי שחישוב המשכורות (במיוחד אם יש יותר מאחת) ייעשה על ידי בעל מקצוע. זה בהחלט יכול להיות רואה חשבון, במסגרת או בנוסף לשרות הביקורת.

מבט אל השוטף

מה מצב החברה שלכם? כמה משכורת אתם יכולים למשוך? כמה הוצאות צריך לעשות עד סוף השנה, כדי לא לשלם מס מיותר?

את כל אלה יכול רואה חשבון טוב לראות טוב יותר במהלך השנה, כאשר הוא מנהל את הספרים שלכם, ולא מקבל רק מאזני בוחן אחת לרבעון.

ייעוץ מס

יש לא מעט בעלי עסקים שמוצאים את עצמם משלמים לא מעט מס בסוף השנה, וחבל. ניתן להקטין את שיעורי המס על ידי ייעוץ מס נכון, הפניית כסף לחיסכון או למטרות שונות, לתרום סכומים שונים למגוון מטרות ועוד.

בנוסף, ייעוץ מס יכול להיות חשוב לעובדים שלכם שעובדים בעוד משרה, למשל ולא רק לכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here