בודיבילדינג – כיצד הופכים אותו לבריא יותר?

0
5846
Japan Hulk Marvel

אנשים רבים מתאמנים שעות רבות בחדר הכושר, וכמובן שמעתם על מספיק סיפורים של אנשים כאלה שלא הצליחו להגיע לשום תוצאה במהלך כל תקופת האימונים שלהם. הסיבה לכך היא שאנשים שמנסים לגדל שרירים, עושים זאת בצורה לא נכונה. במאמר זה, אנו נציג בפניכם את כלל הטעויות הנפוצות בגידול שרירים, אך לפני זה, נגדיר מילה חדשה לגידול שריר, ונקרא לזה בודיבילדינג.

מהו בודיבילדינג?

ראשית, ההגדרה של בודיבילדינג מדברת אל אדם שמתעסק בבנייה ופיתוח השרירים של הגוף. עיסוק זה מצריך הרבה מאוד אנרגיה, ידע, ושמירה על בריאות ואורח חיים נכון.

מהן הטעויות הנפוצות של בודיבילדרים?

ישנם מספר טעויות נפוצות בקרב קהילת הבודיבילדינג, טעויות שנובעות מחוסר ידע, וחוסר ניסיון בתחום. להלן מספר טעויות:

  • מאמץ מיותר – ישנם אנשים שמאמינים כי ככל שהם יתאמנו חזק יותר וזמן רב יותר, הם יתחזקו ויגדלו.
  • חוסר שעות שינה – ישיבה עד שעה מאוחרת, ואי שינה, פוגעת בהתפתחות הגוף, פוגעת קשה מאוד במוח ובלב, ועושה נזקים שיכולים להיות בלתי הפיכים.
  • אכילה בלתי נכונה – מיתוס נפוץ הוא שכל דבר שאוכלים, הופך לשריר.

חשוב מאוד לאכול נכון ובריא

מכיוון שאנשים לא אוכלים את המזון הנכון לפני, ואחרי האימון, הם פוגעים בעצמם מאוד.
ראשית, נבין מה צריך המתאמן. בעת האימון, השריר שלנו עושה פעולה שהוא לא רגיל לעשות בטבעה. על מנת להסתדר עם המשקל והעומס, הגוף בונה את השריר בצורה גדולה יותר, יציבה יותר וטובה, וזאת באמצעות חלבון וחמצן. על מנת לצרוך את המזון בצורה נכונה, הבה נלמד את סדר הפירוק של המזון. תחילה, הגוף מפרק את הפחמימות, לאחריו את החלבון, ולבסוף את שאר המוצרים. על מנת שהגוף יספוג בצורה מהירה, וטובה יותר את החלבון בגוף, אנו “מניעים” אותו עם מעט פחמימה, אותו הדבר כמו לזרוק גפרור דולק למיכל שמן. לאחר מכן, יש לצרוך כמות מתאימה לגופכם של חלבון.

הקפידו על כמות מספקת של שעות שינה

השינה הינה חשובה מאוד, ואנו ממליצים על 8 שעות שינה, משום שבתום 8 שעות שינה הגוף משלים את תהליך השינה, ואת תהליך הבנייה של השריר אשר מתבצע בזמן השינה.

בודיבילדינג הינו תחום בעל אחריות, חשוב ללמוד עליו לפני שמתחילים להתאמן. קראו עוד מאמרים בנושא בקטגורית הבריאות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here