ביטוח חיים

0
3200

כולנו מתלבטים האם צריך לעשות ביטוח חיים או לא, עיקר ההתלבטות נפוצה יותר אצל צעירים מפני שביטוח החיים משמעו תכנון העתיד שנראה להם רחוק יותר מתמיד ומצריך מהם להתמודד עם המחשבה של סוף החיים כאשר עודם עוד צעירים וחזקים.
כשמדובר בביטוח חיים אנו נאלצים להתמודד עם תכנון העתיד והמחשבות הפחות ורודות על החיים כגון : סוגיית המוות או מחלה קשה וחוסר תפקוד ואי יכולת להתפרנס בכבוד והן לכשעצמן סיטואציות קשות להתמודדות ולמחשבה.
קיימים סוגים רבים ומשונים של ביטוחי חיים וחברות ביטוח רבות ומגוונות אשר מציעות מגוון רחב של ביטוחים עם מרכיבי חיסכון שונים בהתאם לרמת ההכנסה של המבוטח ,רמת הסיכון ורמת החיים בה הוא חי.
בדרך כלל מחלקות חברות הביטוח את החיסכון שצברנו לפי מספר החודשים עליהם היא מהמרת שמבוטח יחיה ויקבל את הקצבה .
ביטוח חיים ניתן לרכוש במסגרת פרטית ע”י פוליסת ביטוח פרטית ואו במסגרת ביטוח מנהלים דרך המעסיק או החברה בה אתה מועסק ,התנאים תלויים בנדיבות במעסיק כמובן ובחברה איתה בוחר המעסיק לעבוד.
ניתן לעשות מספר פוליסות ביטוח חיים בו זמנית לאותו אדם עם שילובים שונים ולסכום הפיצויים אין גבול. זה תלוי חברת הביטוח ונכונותנו ונכונות המעסיק במקרה של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים למיניהם , לשלם כל חודש את גובה ההפרשה הכספית.
בשנים האחרונות בעקבות עליית תוחלת החיים של בני האדם פוליסות הביטוח חיים עודכנו ,ואילו עכשיו סכומי הקצבה הוקטנו בכדי שהחיסכון שצברנו יספיק למספר רב יותר של שנים.
סוגי ביטוח החיים שישנם בשוק :
קרן הפנסיה וביטוח מנהלים : רובנו מכירים את סוגי הביטוחים הללו והם כוללים בתוכם רכיב נוסף של אובדן כושר עבודה והפרשה לעת פרישה לשכירים שבינינו ,המעסיק משתתף בחלק מההפרשות של הפוליסה ובכך מאפשר לנו להפריש סכום נמוך יותר בכל חודש .
ביטוח חיים סטנדרטי- ניתן לרכוש בכל חברת הביטוח השונות והוא כולל גם פיצוי וקצבה במקרה של אובדן כושר עבודה ונכות .כלומר, הכנסה לאחר פרישה לגמלאות וחסכון לשארים .
ביטוח חיים ריסק – מכסה את המבוטח במקרים של נכות, אובדן כושר עבודה, תאונות או כאשר יש נזקי גוף ממשיים כתוצאה מכך וניתן להגדיל אותו בכך שיאפשר הכנסה או קצבה למשפחה שאיבדה את יקיריה.
ביטוח ריסק טהור – במקרה זה המשפחה יכולה לקבל את הקצבה או סכום הביטוח כולו רק כאשר המבוטח נפטר ואם המבוטח מגיעה לגיל פרישה אזיי הביטוח מסתיים.
ביטוח חיים ריסק עם אפשרות חיסכון – משלב גם פיצוי בזמן אובדן כושר עבודה.

לסיכום ,
נראה שכולנו נצטרך להתמודד עם סוגית סוף החיים הזו במוקדם או במאוחר ויפה שעה אחת קודם . הרי ביטוח חיים על כל מסלוליו בסופו של דבר מאפשר לדאוג לנו ולמשפחתנו בשעות הקשות.
אז האם קיבלתם כבר החלטה ? גשו ורכשו עוד היום פוליסת ביטוח חיים לכם ולבני משפחותיכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here