ביטוח חיים

ביטוח חיים

כולנו מתלבטים האם צריך לעשות ביטוח חיים או לא, עיקר ההתלבטות נפוצה יותר אצל צעירים מפני שביטוח החיים משמעו תכנון העתיד שנראה להם רחוק יותר מתמיד ומצריך מהם להתמודד עם המחשבה של סוף החיים כאשר עודם עוד צעירים וחזקים.
כשמדובר בביטוח חיים אנו נאלצים להתמודד עם תכנון העתיד והמחשבות הפחות ורודות על החיים כגון : סוגיית המוות או מחלה קשה וחוסר תפקוד ואי יכולת להתפרנס בכבוד והן לכשעצמן סיטואציות קשות להתמודדות ולמחשבה.
קיימים סוגים רבים ומשונים של ביטוחי חיים וחברות ביטוח רבות ומגוונות אשר מציעות מגוון רחב של ביטוחים עם מרכיבי חיסכון שונים בהתאם לרמת ההכנסה של המבוטח ,רמת הסיכון ורמת החיים בה הוא חי.
בדרך כלל מחלקות חברות הביטוח את החיסכון שצברנו לפי מספר החודשים עליהם היא מהמרת שמבוטח יחיה ויקבל את הקצבה .
ביטוח חיים ניתן לרכוש במסגרת פרטית ע"י פוליסת ביטוח פרטית ואו במסגרת ביטוח מנהלים דרך המעסיק או החברה בה אתה מועסק ,התנאים תלויים בנדיבות במעסיק כמובן ובחברה איתה בוחר המעסיק לעבוד.
ניתן לעשות מספר פוליסות ביטוח חיים בו זמנית לאותו אדם עם שילובים שונים ולסכום הפיצויים אין גבול. זה תלוי חברת הביטוח ונכונותנו ונכונות המעסיק במקרה של קרן פנסיה או ביטוח מנהלים למיניהם , לשלם כל חודש את גובה ההפרשה הכספית.
בשנים האחרונות בעקבות עליית תוחלת החיים של בני האדם פוליסות הביטוח חיים עודכנו ,ואילו עכשיו סכומי הקצבה הוקטנו בכדי שהחיסכון שצברנו יספיק למספר רב יותר של שנים.
סוגי ביטוח החיים שישנם בשוק :
קרן הפנסיה וביטוח מנהלים : רובנו מכירים את סוגי הביטוחים הללו והם כוללים בתוכם רכיב נוסף של אובדן כושר עבודה והפרשה לעת פרישה לשכירים שבינינו ,המעסיק משתתף בחלק מההפרשות של הפוליסה ובכך מאפשר לנו להפריש סכום נמוך יותר בכל חודש .
ביטוח חיים סטנדרטי- ניתן לרכוש בכל חברת הביטוח השונות והוא כולל גם פיצוי וקצבה במקרה של אובדן כושר עבודה ונכות .כלומר, הכנסה לאחר פרישה לגמלאות וחסכון לשארים .
ביטוח חיים ריסק – מכסה את המבוטח במקרים של נכות, אובדן כושר עבודה, תאונות או כאשר יש נזקי גוף ממשיים כתוצאה מכך וניתן להגדיל אותו בכך שיאפשר הכנסה או קצבה למשפחה שאיבדה את יקיריה.
ביטוח ריסק טהור – במקרה זה המשפחה יכולה לקבל את הקצבה או סכום הביטוח כולו רק כאשר המבוטח נפטר ואם המבוטח מגיעה לגיל פרישה אזיי הביטוח מסתיים.
ביטוח חיים ריסק עם אפשרות חיסכון – משלב גם פיצוי בזמן אובדן כושר עבודה.

לסיכום ,
נראה שכולנו נצטרך להתמודד עם סוגית סוף החיים הזו במוקדם או במאוחר ויפה שעה אחת קודם . הרי ביטוח חיים על כל מסלוליו בסופו של דבר מאפשר לדאוג לנו ולמשפחתנו בשעות הקשות.
אז האם קיבלתם כבר החלטה ? גשו ורכשו עוד היום פוליסת ביטוח חיים לכם ולבני משפחותיכם.

מאמרים נוספים
בירה מלכה וחברת הכרם מציגות: מהדורת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל מוקדשת השנה לנשים הגיבורות של מאורעות השבת של ה-7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל על תוויות הבירה יתנוססו איוריו של אור יוגב
כבכל שנה, בירה מלכה מוציאה מהדורה מיוחדת ליום העצמאות בשיתוף...
מגשר לענייני משפחה
מגשר לענייני משפחה
כאשר מדברים על הנושא של גישור מתכוונים למצב שבו יש...
תשתיות תקשורת לעסקים
תשתיות תקשורת לעסקים
על מנת להעביר נתונים בערוצים טכנולוגיים חדישים, אנו מסתמכים על...
מנכ"ל משרד ההגנה הגרמני, בנדיקט צימר הגיע לביקור עבודה בישראל כאורחו של מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר
המנכ"לים דנו בתמונת המצב האסטרטגית האזורית ובשיתוף הפעולה הביטחוני בין...
שיפור תנאי שכר, מודל העסקה חדשני ועידוד קליטת עובדים חדשים: משרד הביטחון, צה״ל, משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם העסקה חדש לאזרחים עובדי צה״ל
על ההסכם חתמו היום (ג') במשותף שר הביטחון, יואב גלנט,...
כנס החירום של ענף השיפוצים: מנכ"ל רשות האוכלוסין, אייל סיסו: "אפעל לקדם פיילוט להכנסת עובדים פלסטינים לאחר בידוק קפדני"
אתמול (א'), התאחדות קבלני השיפוצים ערכה "כנס חירום להצלת ענף...
שגריר גרמניה בישראל מבקר את צייס ואת פארק הייטק צפון במסגרת "יום הייטק"
השגריר נפגש עם בכירי הנהלת חברת ZEISS הגרמנית, היושבת בפארק...
איך לא לפספס תסמינים מדאיגים המעידים על פוסט טראומה?
כולנו חווים סטרס ולחץ במהלך חיי היום יום שלנו, אבל...
יועץ פיננסי אישי
אומרים שהכסף הוא אמצעי ולא מטרה. הדבר בהחלט נכון. כאשר...
המלחמה על ההסברה: מדרום אמריקה באהבה
משלחת מנהיגים מאמריקה הלטינית הגיעו לביקור סולידריות ביישובי העוטף הביקור -...
דילוג לתוכן