בייבי יוגה התפתחותי

0
304
קרדיט https://pranayoga.co.il/

התינוקות שלנו עוברים תהליך התפתחותי מורכב להפליא. הם מגלים בתוכם עוד ועוד יכולות, וצומחים גם בהיבט הפיזי, גם בהיבט הקוגניטיבי וגם בהיבט הרגשי. התפקיד שלנו ההורים הוא לספק להם חוויות והזדמנויות להתפתח בדרך הטובה ביותר האפשרית. בייבי יוגה התפתחותי מעניק לאמא ולתינוק גם זמן איכות משותף, גם חוויות מהנות ובעיקר חיבור טוב יותר לגוף ולנפש. חשוב להדגיש כי תרגילי יוגה בסטודיו פראנה יוגה מתבצעים מתוך קשב מלא לתינוקות ובעדינות, כדי לא לסכן אותם.

איך שיעור בייבי יוגה התפתחותי תורם להתפתחות התינוק?

* ביטחון – התרגול הצמוד עם האם מחזק את האמון של התינוק בה. בנוסף מתפתחת מאוד תחושת הביטחון של התינוקות בגוף שלהם ובעצמם באופן כללי.

* התפתחות מוטורית ושיפור היציבה – בזכות ביצוע תנועות מדויקות, שתורמות גם לגמישות של המפרקים וגם לשרירים מרכזיים.

* חיזוק המערכת החיסונית – תרגול יוגה מוביל לזרימת דם משופרת, וזו תורמת לתפקוד מיטבי של המערכת החיסונית (שחשובה בכל גיל, ובפרט אצל התינוקות הרגישים מטבעם).

* גירויים חושיים – שיעורי בייבי יוגה מתקיימים באווירה נעימה. בזכותה מתחדדים החושים של התינוק או התינוקת, ומתעוררת הסקרנות לנוכח הגירויים לכל החושים.

* חיבור לגוף – התינוקות שזוכים להשתתף בפעילות זו לומדים להכיר את טווח התנועה של כל איבר בגוף שלהם, להשלים תנועות בעצמם וכן להסתגל למצבים חדשים ולשינויים.

צוות מנוסה ומקסימום תשומת לב גם לאמא וגם לתינוק

באופן טבעי מי שנמצאים במוקד תשומת הלב של כל שיעור בייבי יוגה התפתחותי הם התינוקות. יחד עם זאת גם האימהות זוכות להתייחסות מקיפה ומעמיקה מצד הצוות המיומן – על-מנת שגם הן יפיקו מקסימום תועלת מהתרגול. בין השאר מתבצעים תרגילים לחיזוק רצפת האגן ומושם דגש רב על חיבור מחדש לגוף שעבר שינויים ואפילו טלטלות במהלך ההריון, הלידה והגידול של התינוק או התינוקת. המפגשים מתקיימים בשני הבתים של סטודיו פראנה, זה שבגבעתיים וזה שבתל אביב, במספר מועדים שונים – כך שתוכלי למצוא את היום והשעה הנוחים מבחינתך גם בתוך השגרה העמוסה מן הסתם. האווירה במפגשי הבייבי יוגה ההתפתחותי מחבקת ומאפשרת, וגם היא תורמת לחוויה המעצימה. אם את מחפשים יוגה בגבעתיים צרו קשר

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here