הדברת חולדות בזמן קצר במיוחד

0
915
הדברת חולדות בזמן קצר במיוחד
קרדיט pixabay

המין האנושי מספק לחולדות תנאי מחיה טובים מאוד וכך תורם לשגשוג מין זה. המרחבים העירוניים שלנו מכילים שפע מקומות מסתור תת קרקעיים, כולל רשת הביוב שבה החולדה יכולה להתחבא בזכות יכולת השחייה שלה. בנוסף יש שפע מזון זמין עבור חולדות , וכשלוקחים בחשבון את האינטליגנציה הגבוהה של החולדה ואת החושים החדים אין פלא שהן מתרבות.

כל עוד אנחנו לא רואים אותן, מן הסתם אין שום בעיה. פוטנציאל הנזק נוצר כשהחולדה מגיעה לבית, חנות, משרד או מפעל – ובמקרה כזה חשוב לסלק אותה תוך זמן קצר ככל האפשר, לפני שפוטנציאל הנזק מתממש.

איך יודעים שיש חולדה בבית או בעסק?

האורך של חולדה ממוצעת הוא בין 20 ל-50 ס”מ. המשקל נע בין 150 ל-500 גרם, והגוון הנפוץ הוא חום או אפור כהה. בהתאם בדרך כלל הנוכחות של חולדה בבית או בעסק תגרום לכך שפשוט תבחינו בה. יחד עם זאת יש גם מצבים שבהם העובדה שהחולדה מסתובבת בעיקר בלילות והחמקמקות שלה יגרמו לכך שלא תראו אותה. במקרה כזה סימן ההיכר הבולט ביותר הוא גללי חולדה – גללים בגודל של חרצני זיתים ובגוון כהה. סימן אחר עשוי להיות נוזל שומני לאורך קירות.

שימו לב: ההפרשות של החולדה עלולות להעביר חיידקים מזהמים כמו למשל סלמונלה, ולכן חשוב להיזהר כשמנקים אותן.

האם כדאי להדביר חולדות עם רעל?

ברוב המקרים הדברה היא פיזור חומר רעיל במקומות שבהם עוברים המזיקים, אבל הדברת חולדות באמצעות רעל אינה מומלצת.

הסיבה העיקרית לכך היא שרעל לא משפיע באופן מידי. חולדה עלולה לאכול את הפיתיון המורעל, להמשיך להסתובב ובסופו של דבר למות במקום נסתר מהעין. לפעמים הפגר אף יימצא במקום שאין אליו גישה נוחה, ורק כשכבר ייווצר מפגע תברואתי של ממש אפשר יהיה להרגיש בו – חוויה מאוד לא נעימה.

סכנה נוספת היא הרעלות משנה: אם חולדה מורעלת מתה במרחב הפתוח, היא עלולה להרעיל גם ציפורים, חתולי רחוב, כלבים וכו’.

סוגי מלכודות נגד חולדות

החברות הוותיקות בתחום כמו למשל מיכאל ובוריס הדברות מציעות מספר סוגי מלכודות לתפיסת החולדות, כשבכל מקרה יש חשיבות גם למיקום של המלכודת – ולכן כדאי להיעזר באנשי מקצוע מנוסים מאוד שיודעים איך להיכנס לראש של החולדה ולדעת איך היא תתנהג ובפרט איפה היא תסתובב.

מלכודת אחת היא מלכודת חשמלית שממיתה את המכרסם באופן מידי באמצעות מכת חשמל. מלכודת אחרת שגם היא גורמת להרג מידי היא מלכודת קפיץ. ישנן גם מלכודות דבק אולם אלה אינן מומלצות משום שחולדות יודעות להשתחרר מהן. הסוג האחרון והמקובל ביותר הוא מלכודות כלוב – מלכודת שמאפשרת להיפטר מהחולדה אבל להשאיר אותה בחיים. אחרי שהחולדה נמצאת בכלוב וכמובן לא מאיימת עליכם, הלוכד חוזר, לוקח איתו את הכלוב ומשחרר את החולדה בשטח פתוח הרחק מבני אדם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here