הדרך להוביל מכולה

0
759
הדרך להוביל מכולה
מקור evato

הדרך הנפוצה ביותר כיום להוביל סחורות או מטען, היא באמצעות הובלת המטען בתוך מכולה.

מהיכן מובילים את המכולה?

הובלה של מכולה ממפעל בארץ, שונה מפרוצדורה של הובלת מטען מכולה משטח נמל. בעוד אל שטחי המפעלים בארץ יש גישה חופשית, יש צורך ברישיונות מיוחדים בשביל הובלת מכולות מהנמל. ולכן, יש צורך בבחירת חברות הובלה מיוחדות, העובדות מול הנמלים. 

מהם היתרונות של הובלת סחורה במכולה? 

מדוע היצרנים מעדיפים לשלוח את הסחורה במכולות? ישנם כמה יתרונות לגוף המכולה:

 

  • דרך נוחה לשמור על הסחורה בעת הובלה ימית- בעלי עסקים רבים בתחום הקמעונאות, מייבאים סחורה מחו”ל. גוף המכולה, שומר ומגן על הסחורה בים, מפני פגעי מזג האוויר. לפני העמסת המכולות בחו”ל דואגים לנעול את המכולה, וכך תכולת המכולה מוגנת יותר מפני גניבות.
  • משמשת לאכסון התכולה בעת הפריקה- לפעמים, לוקח כמה ימים לפרוק תכולת מכולה. לעומת זאת, כאשר מעמיסים תכולה על משאית, יש לבצע את הפריקה בתוך כמה שעות. לכן, עסקים רבים מעדיפים להזמין את הסחורה ארוזה בתוך מכולות. 
  • דרך טובה יותר להגן על הסחורה- ישנם חסרונות להובלה של סחורה במשאית רגילה. לפעמים, יכולים להישמט מספר ארגזים וליפול מהמשאית. לעומת זאת, הארגזים במכולה נעולים וסגורים היטב. לפעמים, ישנה סחורה החייבת אכסון במקום קריר ומוצל, והתנאים בתוך המכולה, מתאימים בדיוק לסוג הסחורה המובלת.

 

מהי משאית להובלת מכולה?

הדרך הטובה ביותר להוביל מכולה, היא להעמיסה על משאית מיוחדת. זהו כלי רכב, אשר מוצמדים אליו מסילות ברזל, עליו מעמיסים את המכולה. באמצעות רכבים אלו, נכנסים המובילים אל הנמל, לצורך הטענה והובלה של המכולה. כאשר המשאית עם המכולה מגיעה ליעד, היא פורקת ומציבה את המכולה ביעד.

איך תבחרו את החברה שתוביל לכם את המכולה?

הובלה של חומרים מסוכנים במכולה, דורשת זהירות מרבית. לשם כך, יש לבחור את חברת ההובלה הטובה והמקצועית ביותר. לשם בחירה נכונה של המובילים עבור המכולה, מומלץ לקבל הצעת מחיר מפורטת מכמה חברות הובלה. מחיר הובלה של מכולה מורכב מכמה פרמטרים, וחשוב לוודא שפרמטרים אלו כתובים בהצעת המחיר. דרך נוספת שתסייע לכם לבחור בחברת הובלה למכולה, היא בדיקה מיהם הלקוחות של החברות שהגישו לכם הצעת מחיר. חברת הובלות מקצועית, מובילה מכולות לתאגידים מוכרים, ולכן מומלץ לכם להתקשר עם חברות אלו. 

אילו פרמטרים ייקבעו את מחיר הובלת המכולה?

פעמים רבות, מחיר המכולה יכלול גם את שירות העמסת המכולה על המשאית. אחד מהפרמטרים החשובים הקובעים את מחיר ההובלה של המכולה, הוא המרחק. כמה שעות על הנהג לנסוע עם המכולה אל היעד? כמובן, שאם יש צורך לאסוף את המכולה מהנמל, מחיר הובלת המכולה יהיה הרבה יותר יקר. יש לזכור, שההגעה אל הנמל לצורך הובלת מכולה דורשת אישור. תהליך הוצאת האישור לוקח זמן, ודורש תשלום אגרה. מחיר הובלת המכולה, נקבע גם לפי סוג החומרים המובלים. כאשר יש צורך להוביל מכולה המכילה חומרים מסוכנים, מחיר ההובלה יהיה יקר יותר. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here