ההתמכרות היא החלק הקל – אבל החזרה לחיים היא האתגר האמיתי

ההתמכרות היא החלק הקל – אבל החזרה לחיים היא האתגר האמיתי
קרדיט: Freepik

מצד אחד, אתם מאוד רוצים להגיע למצב שבו אתם מנהלים אורח חיים עצמאי ובוגר. אבל מהצד השני ההתמכרות לסמים או להימורים מושכת אתכם כל הזמן למטה ומאתגרת את היכולות העצמיות שלכם בצורה מאוד מובהקת. מה שאומר, שאתם חייבים לקחת הפסקה מאורח החיים המודרני הוא מהסביבה החברתית שלכם, ולפנות לקבלת טיפול גמילה של מרכז מכורים לחיים, אשר יכול לעזור לכם להעלות מחדש על המסלול את החיים הבריאים שלכם.

לא לוותר על חיים בריאים – הכניסה למרכז הגמילה

התמכרות לסמים היא אחת מהמחלות הכי מורכבותו הכי קשות לטיפול שקיימות כיום. עם טווח גילאים עצום ועם השפעה על כל תחומי החיים, ההתמכרות לסמים יכולה מהר מאוד לדרדר את המצב הגופני והנפשי של האדם, ואף לגרום לתמותה בגיל צעיר. מה שאומר שצריך לעצור את כדור השלג המתגלגל ויפה שעה אחת קודם, ולקבל טיפול מציל חיים בכל צורה שהיא. נכון, האתגר הוא עצום והקושי של המטופל יכול להיות חלק ממשי בהתנגדות לקבלת הטיפול. אבל עדיין צריך לעשות המון מאמצים כדי לנסות להביא את המטופל אל מרכז הגמילה.

גם גמילה התנהגותית היא חלק חשוב בתהליך

החלק המרכזי של תהליכי גמילה, הוא בדרך כלל הניקוי של הגוף משאריות החומרים המסוכנים. סמים או אלכוהול, הגמילה הפיזית היא שלב מאתגר ולא פשוט. אבל, דווקא הגמילה החברתית וההתנהגותית, אשר באה לידי ביטוי ביתר שאת בהליך גמילה מהימורים היא זו שיכולה לגרום לקושי של המטופל להתעצם, כי הוא חייב לשנות הרגלים בצורה יזומה.

צוות שיכול להתמודד עם הכל ונמצא איתכם תמיד

לא משנה באיזה מצב אתם נמצאים ועד כמה קשה ההתמכרות שלכם צוות מרכז גמילה תמיד נמצא שם לצידך ויכול ליצור את התנאים הנוחים ביותר להתמודדות עם תהליך כל כך ארוך ומורכב. משום כך, אנחנו ממליצים לכם לחפש את מרכז הגמילה שייתן לכם את התחושה הטובה ביותר ויעזור לכם להבין איך אתם מחזירים את החיים למסלולם, ושומרים על הבריאות שלכם למשך שנים ארוכות מאוד.

מרכז גמילה מכורים לחיים הוא מרכז גמילה מקצועי שמציע טיפולים בתחומים מגוונים, לאנשים עם בעיות התמכרות קלות וקשות. אנו עובדים על פי סטנדרט מקצועי מהמתקדמים ביותר בתחום ונותנים לכל מטופל את מירב תשומת הלב על מנת להבטיח חזרה מלאה לשגרה בריאה. לפרטים נוספים וליצירת קשר עם צוות החברה: 052-4004318.

מאמרים נוספים
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לרגל יום המודעות וההזדהות עם עיוורים ולקויי ראייה בישראל המתקיים ב- 6/6
הלן דורון בשיתוף עמותת "מגדל אור" מגייסים עשרות עיוורים ולקויי...
סדנת אמפתיה וחמלה עצמית לקהילה
סדנה מקוונת לבני משפחה של אנשים המתמודדים עם קושי נפשי...
איך יודעים שבא אביב? מתגרדים סביב סביב
אתם סובלים מפריחה דווקא עכשיו? אתם לא לבד: אחד מכל...
מחקר חדש מגלה שעדשות משקפיים מסננות צבע משפרות משמעותית את התפקוד הקשבי של רבים מהמתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז
מחקר חדש ופורץ דרך מגלה כי קיימת חשיבות עליונה בהפחתת...
"פרוייקט צוותי מגן" של מגן דוד אדום ממשיך להתהוות בימים אלו, המטרה: תגובה מיידית בהנגשת טיפול רפואי מהיר על ידי אנשי קהילה בפריפריה ובערים
מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", וכחלק מהיערכות מגן דוד אדום...
מטפלת סיעודית
למה מומלץ להעזר במטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית, הידועה גם כסייעת סיעודית מוסמכת או עוזרת אחות,...
העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב
לאחר מאבק משפטי הכיר בו הביטוח הלאומי כ"נפגע עבודה" *...
"ככלות כוחי אל תעזבני..." לרגל יום הקשיש הבינלאומי עמותת שניר יוזמת פעילות ייחודית למען הקשישים בישראל. תגייס כספים לצורך ביצוע טיפולי שיניים עבור הקשישים הזקוקים לטיפולים אלו בדחיפות
לרגל יום הקשיש הבינלאומי שנקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות,...
ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל
מגן דוד אדום והוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) חתמו...
דילוג לתוכן