החזרי מס לשכירים – למי מגיע ולמה?

0
4717

אין שכיר שלא שמע את המושג החזר מס לשכירים אבל לא כוללם מבינים למה ומתי מגיע להם החזרים. המון שכירים זכאים להחזרי מס, כמו החלפת מקומות עבודה, שינוי במצב המשפחתי ועוד. יש מקרים שמגיע לכם החזר מס ולא ידעתם על זה בכלל, לכן כדאי כי תעשו בדיקה מקיפה על מנת לבדוק אם מגיע לכםהחזרי מס לשכירים. אם או אב למשפחות חד הוריות, מגיע להם החזרי מס, היות ויש להם נקודות במס הכנסה, שווה מאוד לבדוק, זה גם תלוי בגובה המשכורת ובחישובי המס.

כיצד נבדוק אם מגיע לנו החזרי מס?

חשוב לקבל תמונת מצב וכמה שיותר מידע  על מצבך האישי והתעסוקתי, ועל ההתנהלות שלך מול הרשויות  של מס ההכנסה. ההליך אמנם נראה מסובך אבל ניתן לעשות זאת בעזרת חברות מומחיות בתחום החברות נקראות חברות החזרי מס לשכירים ועצמאיים. החברות יבקשו כי תביא להם טפסי 106 תלושי שכר אחרונים, אישור מעסיק לפיצויים, ביטוחים שונים שהופקדו באמצעות המעביד, וכל מסמך שיוכל לסייע.

החזרי מס אינם ניתנים מהמדינה באופן אוטומטי…

החזרי מס לשכירים אינם מגיעים באופן אוטומטי לעובדים, עליכם להיעזר באנשי מקצוע המומחים בתחום ניהול חשבונות על מנת שימצאו לכם אם אכן מגיע לכם החזרי מס לשכירים. החישוב של מס הכנסה לגבי כל עובד היא על פי הממוצע השנתי של שכרו. הרמות של המס מחושבות על פי המשכורת של כל שכיר. אם העובד עבר למקום עבודה אחר, והשכר שלו השתנה עקב כך. הוא עבר מדרגת מס  נמוכה יותר, שמחייבת אותו בתשלום שונה באחוזי המשכורת שעליו לתת למס הכנסה. מסתבר, כי רוב העובדים שהחליפו מקומות עבודה, זכאים להחזרי מס. יש להגיש את תלושי המשכורת בבקשה, אחרת לא יהיה ניתן לאמת את הבקשה עבור החזרי המס.

החזרי מס לשכירי כתוצאה מפעילות בשוק ההון

הרבה שכירים זכאים להחזרי מס בגלל שהשקיעו בשוק ההון, והם אינם מודעים לכך. משנת 2003,  נכנסה רפורמה חדשה של מס ההכנסה שבה המשקיעים בשוק ההון לשלם ניכוי מס במקור על ההשקעות שלהם. ניתן לקזז הפסדים שנגרמו עקב מסחר בניירות הערך אן כנגד רווחים מניירות הערך.

אם ברצונכם לבצע החזר מס לשכירים פנו עכשיו לענת דדוש רואת חשבון בכירה – 050-2858505

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here