הילד שלכם סובל בכיתה? האם כדאי לבחון תופעות קשב וריכוז?

0
84
קרדיט: freepik

ילדים רבים מתלוננים על תופעות לא שגרתיות במהלך יום הלימודים שלהם ולא מצליחים לנהל שגרת לימודים נורמטיבית, בוודאי תחת לחץ. סיטואציות כאלה יכולות לבוא לידי ביטוי בשלבים המוקדמים של החיים או להתפתח בעקבות אירועים לא פשוטים שהילד עובר במהלך חייו. כך או כך, אם יש לכם איזה שהוא חשש בתור הורים, ואם אתם רוצים לספק פתרונות רלוונטיים הילדים שלכם, יכול להיות שתרצו לבצע אבחון לבעיות קשב וריכוז ולהתבסס על הידע והניסיון של אנשי הצוות המקצועיים של מכון זרחין, בשביל להתמודד עם קשיי הלמידה של הילד שלכם בצורה המקצועית הנכונה ביותר.

למה כדאי לעצור שנייה ולנסות להבין מה המצב של הילד?

בשביל למצוא פתרונות לבעיות קשב וריכוז, הדבר הראשון והחשוב ביותר שאתם צריכים לעשות בתור הורים, הוא להבין מה קורה לילד במהלך יום ממוצע בבית הספר- בין אם על ידי שיחה עם ההורים האחרים בכיתה ובין אם על ידי עבודה משותפת עם צוות המורים בבית הספר, חשוב להבין מה קורה לילד שלכם ולתת לו את הסיוע והעזרה שהוא כל כך צריך לקבל. ביחד עם הפניה מהצוות החינוכי, ניתן למצוא מכוני אבחון שבהם אתם תוכלו לקבל את כל התשובות, ולבנות תוכנית טיפולית ומקצועית שמתאימה במיוחד לילד ולמצב בו הוא נמצא.

קבלת החלטות על טיפול – רק עם אנשי מקצוע מנוסים

בכל מה שנוגע למתן טיפול בהפרעות קשב וריכוז חשוב לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע כמו רופאים ומאבחנים מנוסים, שיודעים להציע לכם את הפתרונות הרלוונטיים אחרי שלב האבחון. הפרעת קשב וריכוז זוהי הפרעה נוירולוגית במלא מובן המילה, וכפועל יוצא מכך סביר להניח שאין לכם ידע מספק בשביל למצוא פתרונות מתאימים לילד שלכם. הורים אשר רוצים להצליח לסייע לילד שלהם על הצד הטוב ביותר, צריכים לקבל ייעוץ מקצועי של צוות מומחים שילווה אותם שלב אחרי שלב עד למציאת פתרון מתאים ומועיל.

תמיד תקשיבו לצרכים של הילד – כי הוא זה שנמצא במרכז התמונה

בסופו של יום, הילד צריך להכתיב את הקצב, ואתם בתור הורים צריכים להקשיב לצרכים שעולים מן השטח כדי לתת לו את הפתרונות הרלוונטיים שהוא זקוק להם כעת.

אנשי הצוות המיומנים של מכון זרחין ישמחו לתת לכם פתרונות לכל צורך של ילד עם בעיות עם כאלו ואחרות. לפרטים נוספים וליצירת קשר עם צוות המכון התקשרו: 0504200291.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here