היתרונות של הנדסאי מכונות בשוק העבודה

0
149
היתרונות של הנדסאי מכונות בשוק העבודה
קרדיט FREEPIK

נכון להיום, כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית העולמית, אנו יכולים למצוא מכונות אשר משמשות אותנו כמעט בכל תחומי החיים. כאשר המכונות הן מכונות פשוטות יחסית, אנו יכולים להפעיל אותן בכוחות עצמנו, אך כאשר מדובר על מכונות מתקדמות יותר ומורכבות יותר, אנו זקוקים לאיש מקצוע כדי להפעיל את אותן המכונות. 

מכונות אשר עוסקות בתחום הרפואה, מכונות אשר עוסקות בתחום הבקרה, מכונות אשר עוסקות בתחום הייצור ומכונות אשר עוסקות בתחום האלקטרוניקה, כל אלה הן דוגמאות מעטות מתוך דוגמאות רבות לסוגי מכונות אותם יכול להפעיל רק הנדסאי מכונות מוסמך. 

במהלך השנים האחרונות, התעשייה במדינת ישראל חוותה קפיצת מדרגה רצינית בעקבותיה החלו לשלב תחומי הנדסה רבים. כך למשל: מכטרוניקה היא תחום המשלב בין הנדסת תוכנה, הנדסת מכונות, הנדסת אלקטרוניקה. 

קפיצת המדרגה הזו השפיעה באופן משמעותי על ענף הנדסת המכונות, כתוצאה מהתפתחות התעשייה במדינת ישראל, מערכות מכניות רבות עברו שינויים משמעותיים. 

עקב כך, כיום הביקוש להנדסאי מכונות מיומנים הוא גדול יותר מאי פעם. 

אילו נושאים נלמדים בלימודי הנדסאי מכונות?

כאשר אנו מדברים על לימודי הנדסאי מכונות אנחנו מדברים על לימודים מעניינים במיוחד המציעים מגוון רחב של נושאי לימוד שונים והתמחויות שונות ומגוונות. הנושאים העיקריים אשר נלמדים במהלך לימודי הנדסאי מכונות הם: חשמל ואלקטרוניקה, מתמטיקה, תכנות של מחשבים, שרטוטים באמצעות שימוש במחשבים ועוד. 

בנוסף על כך, מסלול הלימודים של הנדסאי מכונות כולל בתוכו מגוון התמחויות מעניינות בתחום המכונות. 

חלק מן ההתמחויות השונות אותן יכירו הסטודנטים במהלך מסלול הלימודים הן: התמחות בתחום המכטרוניקה, התמחות בתחום הפלסטיקה, התמחות בתכנון וייצור ממוחשב ועוד. 

ההתמחויות אותן יכירו הסטודנטים תלויות במוסד הלימודי בו הם עוברים את מסלול הלימודים, לא בכל מוסד לימודי ניתן למצוא את אותן ההתמחויות. בשל כך, אנו ממליצים לכם לבדוק אילו תחומי התמחות קיימים במסלול הלימודים של המוסד הלימודי בו אתם מעוניינים. 

מה ניתן לעשות לאחר סיום הלימודים?

כפי שכבר יצא לכם לקרוא, הביקוש להנדסאי מכונות היום הוא גדול יותר מאי פעם. הנדסאי מכונות עוברים הכשרה ספציפית ומיוחדת במהלך הלימודים שלהם, עקב כך, כבר בסיום מסלול הלימודים ניתן לראות בוגרים רבים שכבר מתחילים לעסוק בתחום. 

בוגרי מסלול הלימודים של הנדסאי מכונות יכולים לעסוק במשרות מעניינות בתחומים רבים ומגוונים ביניהם: תעשיית הרכבים, תעשייה אווירית, עבודה תחת צבא ההגנה לישראל, תעשיית המזון ועוד. 

חלק מן המקומות בהם מתחילים לעבוד בוגרי המסלול הם: חברת טבע, חברת החשמל, רפאל, אינטל, חברות הייטק שונות, עבודה תחת משרד הביטחון ועוד. 

כדי שהנדסאי יוכל להתחיל לעבוד במקומות עבודה כאלה ואחרים, ראשית עליו לעבור מבחן ממשלתי מסוים. 

במהלך מסלול הלימודים הסטודנטים עוברים הכנה לקראת המבחן הממשלתי, דבר אשר מעלה את הסיכויים שלהם לצלוח את המבחן. כמו כן, חלק מן בוגרי מסלול הלימודים פונים דווקא אל המסלול העצמאי, הם מקימים עסק פרטי ומתפתחים לתפקידים ניהוליים שונים. 

בוגרי מסלול הלימודים שברצונם להמשיך את הלימודים ולקבל השכלה אקדמאית יכולים להמשיך את ההכשרה שלהם לתואר ראשון בהנדסת מכונות או להמשיך את ההכשרה שלהם לתחומי הנדסה אחרים. 

כמו כן, מוסדות לימוד מסוימים נותנים את האפשרות לעבור לימודי השלמה אשר בסיומם יהפוך ההנדסאי למהנדס. לימודי ההשלמה ניתנים באותו תחום לימודים או בתחומי הנדסה דומים. 

חלק גדול מן מוסדות הלימוד אשר מציעים לימודים של תואר ראשון מודעים לקורסים אשר נלמדים במהלך מסלול הלימודים של הנדסאי ולכן הם נותנים פטור מן הקורסים הללו במהלך לימודי התואר. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here