הלוואות כנגד שיעבוד נכס

0
2369
הלוואות כנגד שיעבוד נכס

יש לכם נכס והבנק לא מאשר לך הלוואה ? כשהבנק אומר לך לא אנחנו אומרים כן !

הדירה מעוקלת ? נמצא בכינוס נכסים ? נמאס לך לשמוע לא ?

מהן הלוואות כנגד שיעבוד נכס ולמי הן מתאימות? מה המשמעות של שיעבוד נכס הלכה למעשה? כיצד מומלץ להכין את עצמכם להלוואות מסוג כזה?

הלוואות כנגד שיעבוד נכס כוללות את ביתכם כחלק ממצבת ההון שלכם, ועל כן – הוא הופך להיות משועבד, ממש כשם שבהלוואה רגילה, חשבון הבנק שלכם זוכה למעמד כמו של חשבון משועבד, כך שינקטו נגדו סנקציות במידה ולא החזרתם את הכסף שלוויתם. המשמעות היא שלגורם שהלווה לכם את הכסף, כמו למשל חברה פרטית להלוואות אקספרס, תהיה הזכות לנשל אתכם מהנכס בצו בית משפט במידה ויצטבר מולה חוב.

ההלוואה מתאימה לשני סוגים עיקריים של לקוחות:

  • לקוחות בעלי נכסים אשר מוגבלים בבנק ועל כן רק חברה פרטית להלוואות אקספרס יכולה להיות להם לעזר.
  • לקוחות המעוניינים להשתמש בשעבוד כדי לקנות נכס נוסף.

כעת, נבחן ונבין מיהם אותם טיפוסים של לקוחות, וכיצד ההלוואות הללו יכולות לשרת אותם.

הלוואות כנגד שיעבוד נכס – גם למי שהבנק סגר את הרז

לקוחות כאלה הם לקוחות שלמעשה איבדו את אמון הבנק. ישנם בארץ מוסדות אשר נושא האמון ותום הלב חשוב להם מאד: מהבנקים הפועלים תחת בנק ישראל ועד לזרועות גביית חוב כמו מוסד פשיטת הרגל שבמשרד המשפטים. לעומת זאת, בחברה פרטית המתמחה בהלוואות אקספרס חשוב לבוא עם כסף מזומן או עם נכס משלך, וזה פותר את בעיית תום הלב שנוצרה אל מול הבנקים בעת הגשת הבקשה לקבלת הלוואה: אתה אמנם תמשיך לסבול מחוסר אמונם, אבל לפחות יהיה גורם אחר שיוכל להלוות את הכסף בזמן, כנגד התחייבות לשעבוד הבית. יש לציין, כי לפני שפונים להלוואות כנגד שיעבוד נכס מומלץ לוודא כי אתם מסוגלים לעמוד בתשלום ההחזר החודשי, על מנת שאכיפת השעבוד לא תמומש בפועל.

הלוואות כנגד שיעבוד נכס – גם לרכישת נכס נוסף

לקוחות אלו זיהו את הפוטנציאל של ישראל כמדינה עם נדל”ן להשקעה. הם החליטו לנצל את העובדה שיש בידיהם נכס משלהם על מנת לרכוש נכס נוסף, כמובן – שיעניק תשואה גבוהה. בנדל”ן יש 2 סוגי עסקאות: מבוססות תשואה גבוהה ונדל”ן מניב. לקוחות מלווים המעוניינים בנכס שני כנראה ילכו על רכישת נכס בעל תשואה גבוהה, שכן נדל”ן מניב מספק כסף לטווח הקרוב בלבד, ללא היחלצות ממעגל החוב בטווח הרחוק. לדוגמה: התחייבות לנכס בעיר יקרה אך חסרת תשואה כמו תל אביב על מנת שניתן יהיה להשכיר אותו לסטודנטים – זה מהלך של נדל”ן מניב. לעומת זאת, רכישת נכס ליד קריית ההייטק בבאר שבע זו עסקה עם תשואה גבוהה משום שבבאר שבע התשואה על נכס לקנייה, גבוהה יותר מאשר בתל אביב ולכן מכירת הנכס לאחר קנייתו, תעניק הרבה יותר רווח למלווה בסופו של יום. לכן, לקוחות רבים אשר להם נכסים באזורים כמו נתניה או המרכז נכנסים מיוזמתם להסדרים כמו הלוואות כנגד שיעבוד נכס על מנת שיוכלו לקנות נדל”ן להשקעה וליהנות מתשואה גבוהה באזורי הביקוש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here