המדריך להשגת הלוואה בערבות המדינה

0
1361
המדריך להשגת הלוואה בערבות המדינה
מקור pixabay

הלוואה בערבות המדינה היא הלוואה שניתנת ליזמים המעוניינים לפתוח עסק חדש וכן לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כלכליים או שמעוניינים להרחיב את שירותיהם ולשדרג את העסק. הקרן המלווה בהלוואות בערבות המדינה היא קרן של מיליארדרים בחסות משרד הכלכלה והאוצר. 

הלוואה בערבות המדינה – למי זה מתאים?

הלוואות בערבות המדינה מתאימות ליזמים המעוניינים לפתוח עסק ולעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כלכליים או שמעוניינים להשתדרג ולהרחיב את שירותיהם – ושמחזור ההכנסות שלהם אינו עולה על 100 מיליון ₪ בשנה. כמו כן, ההלוואה תינתן בתנאי שלמבקש ההלוואה אין חובות למדינה והוא אינו נמצא בהליכי הוצאה לפועל או פשיטת רגל. סכום ההלוואה המקסימלי – 500 אלף ₪.

המסלולים השונים להלוואה בערבות המדינה

  • הלוואה לפתיחת עסק חדש – מסלול המיועד ליזמים הנמצאים בהליך לפתיחת עסק חדש – בשלבי התכנון או בשלבי הפתיחה הראשונים. על היזם להביא איתו 10% הון עצמי מסכום ההלוואה המבוקש ולהציג תוכנית עסקית בעלת תחזית רווח.
  • הלוואה לבעלי עסק שנקלעו לקשיי תזרים – הלוואה המיועדת לעסק רווחי עם הכנסות בגובה של עד 100 מיליון ₪ בשנה, שנקלע לבעיות אשראי בעקבות ניהול תזרים כושל. עסקים שלא יוכלו להציג רווחים שוטפים – לא יקבלו את ההלוואה.
  • הלוואה לבעלי עסק שרוצים לשדרג את העסק – מסלול המיועד לבעל עסק המעוניין לשדרג את העסק שלו – השקעה במלאי, ציוד חדיש, מעבר מקום, שיפוץ, בנייה וכד’. במסלול זה יש צורך בהשתתפות עצמית של 25% מגובה ההלוואה. 

מהם היתרונות של ההלוואה?

  • ריבית נמוכה מכל הלוואה אחרת שניתנת כיום בשוק – הלוואות בערבות המדינה מציעות את הריבית הנמוכה ביותר, מה שמאפשר לעסק מרווח נשימה
  • טווח החזר של 5 שנים שנותן לעסק זמן התאוששות 
  • הלוואת גרייס המאפשרת לדחות את החזר הקרן בחצי השנה הראשונה עד להתייצבות העסק החדש ותחילת רווחים
  • הון עצמי נמוך לצורך קבלת ההלוואה- בהלוואה לצורך פתיחת עסק חדש ולשדרוג עסק קיים יש צורך בהון עצמי נמוך
  • ההלוואה אינה נכללת באובליגו ולכן לא מקשה על לקיחת הלוואות עתידיות
  • זכאות ההלוואה היא מטעם המדינה שנותנת את הביטחונות
  • תקרת הלוואה גבוהה – תקרת ההלוואה היא עד לסכום של חצי מיליון ₪.

ההלוואה המשתלמת ביותר כיום לעסקים

הלוואה בערבות המדינה נחשבת כיום להלוואה המשתלמת והבטוחה ביותר – תנאי ההלוואה טובים וכוללים התחשבות מקסימלית בצרכי היזם או בעל העסק, ואינם מצריכים הצגת בטחונות או שעבודים. חלק גדול מן הבקשות להלוואה זו אינן מתקבלות – לרוב מסיבות של הערכות כושלת לקראת התהליך ואי הצגת החומרים הרלוונטיים בפני אנשי הקרן. על מנת לזכות בהלוואה, יש צורך בהערכות מוקדמת הכוללת הכנת תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית המציגה תחזית רווח לעסק וכן פירוט כלכלי-פיננסי של היזם, ולאחריה יתקיימו דיונים בוועדות מקדימות. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here