שינה טובה – המדריך לישנוני

שינה טובה – המדריך לישנוני

עבור רבים, שינה נתפסת כצורך בסיסי שיש לסמן עליו וי ברשימת ה-TO DO LIST ותו לא. לכן, רבים המזלזלים בשינה וסובלים בשל כך מהשפעות לוואי מזיקות. אנחנו כאן בכדי להסיר את המיתוס ש"ישנים בקבר" ו"ששינה נועדה לחלשים". ההפך הוא הנכון – שינה היא אחד מהגורמים החשובים והבסיסיים ביותר לרווחת חיים, לבריאות ולהתפתחותנו הפיזית והנפשית. ולכן, גם אם אתם "מומחים בשינה", חשוב שתבדקו אם אתם עושים זאת נכון.

בדרך אל שינה טובה מהחלומות

אחד מהדברים החביבים עלינו בסוף היום הוא לצנוח למיטה, להתלטף במצעים המלטפים ולעבור לעולם חלומי שכולו טוב. ממש כפי שאתם דואגים להטעין את מכשיר הנייד שלכם בסופו של יום, חשוב שתטעינו את עצמכם. הנה מספר טיפים הכרחיים לצורך שינה מיטבית-

  • דפוס שינה עקבי

חשוב שתבינו מהו דפוס השינה שלכם ומהי מכסת השעות המומלצת – האם אתם ינשופי לילה או שמא עפרונות בוקר? ובהתאם לדפוס השינה שלכם, נסו לסדר את שגרת יומכם. שימו לב, אם 6 שעות שינה יותר ממספיקות לכם, ייתכן ש-8 שעות יהיו מעל ומעבר ויצרו אפקט נגדי של עייפות וחוסר נמרצות. למשל, אם אתם בשיא הערנות שלכם בחשכת הליל, אך מתקשים לתפקד בשעות הבוקר, הקפידו לישון את מכסת השעות הנחוצה לכם. הקפידו ליישם שינה שגרתית וללכת לישון וכן להתעורר פחות או יותר באותן השעות. מומלץ למצוא עבודה שתואמת לשגרת השינה שלכם, ולא לאחר לעבודה באופן קבוע. סתם טיפ קטן מאיתנו, מביני העניין.

  • הימנעו ממסיחים

מסיחי דעת מקשים על שינה טובה ורציפה ולכן מומלץ להימנע מצפייה במסכים לפני השינה. הקפידו שלא להדליק את הטלוויזיה וכן להרחיק את מכשיר הנייד מהישג יד. כמו-כן, התאימו את תנאי החדר – החשיכו כליל את החדר וכן הרחיקו מכשירים מרעישים וטורדניים נוספים.

  • על אוכל, אלכוהול, שינה ומה שביניהם

נסו להקפיד להימנע מצריכת אלכוהול וכן מאכילת ארוחות כבדות לפני השינה. אלו יקשו מאוד על השינה וכן לא יתעכלו כראוי בגוף. אם רעב פתאומי תקף אתכם, נסו לאכול פרי או חטיף קליל כדי להשביעו.

  • הירגעו

סטרס, מלבד היותו הגורם מספר אחד למחלות, הוא גם אחד הגורמים הידועים כמעכבי שינה. הקפידו לחשוב מחשבות מרגיעות לפני השינה. יום מלחיץ? שבוע מלחיץ? בחרו שעה קבועה ביום לצורך תכנונים, סידורים ומציאת פתרונות ללחץ כדי לא להיגרר עמם למיטה.

מאמרים נוספים
סדנת אמפתיה וחמלה עצמית לקהילה
סדנה מקוונת לבני משפחה של אנשים המתמודדים עם קושי נפשי...
איך יודעים שבא אביב? מתגרדים סביב סביב
אתם סובלים מפריחה דווקא עכשיו? אתם לא לבד: אחד מכל...
מחקר חדש מגלה שעדשות משקפיים מסננות צבע משפרות משמעותית את התפקוד הקשבי של רבים מהמתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז
מחקר חדש ופורץ דרך מגלה כי קיימת חשיבות עליונה בהפחתת...
"פרוייקט צוותי מגן" של מגן דוד אדום ממשיך להתהוות בימים אלו, המטרה: תגובה מיידית בהנגשת טיפול רפואי מהיר על ידי אנשי קהילה בפריפריה ובערים
מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", וכחלק מהיערכות מגן דוד אדום...
מטפלת סיעודית
למה מומלץ להעזר במטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית, הידועה גם כסייעת סיעודית מוסמכת או עוזרת אחות,...
העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב
לאחר מאבק משפטי הכיר בו הביטוח הלאומי כ"נפגע עבודה" *...
"ככלות כוחי אל תעזבני..." לרגל יום הקשיש הבינלאומי עמותת שניר יוזמת פעילות ייחודית למען הקשישים בישראל. תגייס כספים לצורך ביצוע טיפולי שיניים עבור הקשישים הזקוקים לטיפולים אלו בדחיפות
לרגל יום הקשיש הבינלאומי שנקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות,...
ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל
מגן דוד אדום והוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) חתמו...
מי אשם במילוי הצהרת בריאות בנייד?
איש המכירות לא רשם בעיה לבבית מולדת וחברת הביטוח מסרבת...
כוננות גבוהה במגן דוד אדום לקראת יום כיפור
כמדי שנה, אלפי בני אדם נזקקים לשירותי מגן דוד אדום...
דילוג לתוכן