המשמעות של הקמת חברה

המשמעות של הקמת חברה
קרדיט Canva

חברה היא אחת הדרכים לנהל עסק עצמאי. לרוב אדם שפותח עסק לא מגדיר את עצמו מיד כחברה אלא עובר שלבים של התפתחות העסק עד שהוא עושה זאת. לצד פתיחת חברה (בד"כ חברה בע"מ) יכול אדם לפתוח עסק ולהגדיר עצמו עוסק פטור או עוסק מורשה. ההבדל המרכזי בין חברה לבין שתי האפשרויות האחרות הוא שחברה בע"מ היא ישות משפטית נפרדת מבעליה. משמעות הדבר היא  שאם ישנה תביעה, היא מכוונת כנגד החברה ולא כנגד בעליה באופן אישי מלבד במקרים בהם יש  חשד לעבירה פלילית כמו גניבה. אז ניתן גם לפעול ישירות מול בעל החברה אם החברה עצמה לא מחזירה לתובע את המגיע לו.

יתרונות של הגדרת העסק בתור חברה

כאמור, המשמעות המרכזית של פתיחת חברה היא משפטית- הפרדה בין העסק עצמו לבין בעל העסק. הדבר מהווה יתרון עבור בעל החברה ומגן עליו מלבד כאמור במקרים חריגים. מעבר לכך יש לדבר יתרון מבחינת תשלום מיסים מעבר לסף הכנסות מסוים. החל מסף הכנסות מסוים, תשלום המס בתור עוסק מורשה  יהיה גבוה משמעותית לעומת תשלום מס חברות המחושב באופן שונה. ההבדל במיסוי בין עוסק מורשה לבין חברה בע"מ החל מסף מסוים יכול להגיע גם ל 20% ויותר. יתרון נוסף הוא שבעבודה מול חברות גדולות, בין אם בשיתוף פעולה או כלקוחות כדאי לעבור "למגרש של הגדולים" ולהגדיר גם את העסק שלכם בתור חברה. הדבר ללא ספק ישפיע על המוניטין ועל הפוטנציאל לצמיחה והתפתחות.

לקבל מעטפת שלמה לניהול החברה

בין אם כבר עברתם את השלב של פתיחת חברה בע"מ, בין אם אתם עדיין לא שם ומוגדרים כעוסק מורשה או פטור ובין אם אתם נמצאים צעד אחד לפני הפיכתכם לחברה, יקל עליכם מאוד לקבל מעטפת של שירותים בכל הקשור לניהול הכספים והתנהלות מול רשות המיסים. חברות רבות מחזיקות מחלקת הנהלת חשבונות או עובדות עם משרד הנהלת חשבונות שלא תמיד זמין עבורן. היום ישנם שירותי אונליין מצוינים הכוללים מערכות CRM- מערכות לניהול לקוחות, מערכות לניהול ומעקב אחרי מלאי ומערכת הנהלת חשבונות משולבת בה ניתן לבצע בעצמכם חלק מהמטלות או המעקב ואת המורכבות יותר להזמין. הדבר מקל מאוד על בעלי עסקים/ חברות רבים.

חברת YPAY משלבת בשירותיה בין פעולות שוטפות שבעל העסק יכול לבצע בעצמו ואף בחינם כמו הוצאת חשבוניות וקבלות ומעקב שוטף, ושירותים אחרים להזמין מצוות החברה שהוא מיומן ומקצועי, כל אחד  בתחומו. מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה

מאמרים נוספים
משהו קטן וטוב לשדרוג חווית הצפייה במשחקי היורו am:pm ובירה מלכה בשיתוף פעולה חדש: משיקות מהדורה מוגבלת של בירה קלילה ומרעננת TLV Blond Ale
לאור הצלחת שיתוף הפעולה שהשיקו בספטמבר האחרון, am:pm, רשת הסופרמרקטים...
מרכז מורשת יהדות בבל פותח קורס ללימוד ערבית יהודית עיראקית
בימי שלישי בשעות 20:10-21:30 החל מה-2.7 מפגשים בזום בני שעה ועשרים...
פליימוביל משטרה
פליימוביל משטרה
כל ההורים אוהבים לראות איך הילדים שלהם לוקחים על עצמם...
איכות החיים של אנשים בגיל השלישי
ההזדקנות היא תהליך ארוך שמלווה בירידה הדרגתית בתפקוד של גוף...
איך לשפר את מראה הקרקפת לאחר נשירת שיער?
מקרים שונים של נשירת שיער והתקרחות יכולים להיראות לא אסתטיים...
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לימוד אימון אישי
לימוד אימון אישי
אנשים רבים מחפשים את הכיוון התעסוקתי שלהם שיבטיח להם גם...
חוזה משפטי שנערך בין בני זוג לאחר נישואיהם
הסכם ממון לאחר נישואין הוא חוזה משפטי שנערך בין בני...
קידום אורגני בגוגל: שיטות חדשות
הבנת קידום בגוגל קידום בגוגל מתייחס לתהליך של שיפור הנראות של...
סיוע פסיכיאטרי פרטי
האדם הקרוב לכם ביותר סובל מבעיה פסיכיאטרית כלשהי? הוא כבר...
דילוג לתוכן