העסקת עובד זר- כל מה חשוב לדעת

העסקת עובד זר- כל מה חשוב לדעת
קרדיט canva

העסקת עובדים זרים בישראל מסייעת לשני הצדדים: המעסיק מקבל כוח עבודה בעל הספק משמעותי ומוטיבציה גדולה לעבוד המסתפק במשכורות נמוכות מאוד ביחס לעובד ישראלי. העובדים עצמם מגיעים ברובם ממדינות חלשות ולכן זקוקים לעבודה (למעט מומחים זרים המגיעים לייעוץ ועבודה בחברות). בנוסף, עבורם זו משכורת גבוהה בהרבה מזו שיקבלו בארצם. מדינת ישראל מפקחת על נושא כניסת עובדים זרים וישנה מכסה שנתית קבועה. הרגולציה נעשית באופן קפדני כך שהפרוצדורה עד לקבלת אישור להעסקת עובד היא מורכבת וכרוכה בבירוקרטיה. מומלץ להגיש את הבקשה או לפחות להתייעץ לפני כן עם עורך דין עובדים זרים המכיר היטב את ההליך והחוקים לגביו, מהן הבעיות העלולות לצוץ ולעכב וגם מהם הפתרונות האפשריים לכך.

חשיבותו של היתר להעסקת עובד זר

בשנים האחרונות חלה החמרה בחקיקה לגבי הסנקציות החלות על העסקת עובד זר ללא היתר. לא תמיד מדובר על דבר שנעשה בכוונה תחילה או מתוך רצון לעקוף את המערכת. לעיתים הדבר קורה כאשר תוקף אשרת העבודה של העובד הזר פג אך המעסיק לא שם לב לכך או כאשר מדובר על עובד בתחום הסיעוד המלווה קשיש וחי איתו ופרידה מהעובד היא בעייתית עבורו. עדיין, על המעסיק, שיכול להיות גם משפחתו של קשיש, להיות עירני לעניין. בקשה להעסקה, כולל הארכת העסקתו של עובד צריכה להיות מוגשת בזמן, ובהתאם לסוג העבודה הרלוונטי, האם מדובר על עובד לסיעוד, בניה, חקלאות או האם מדובר על העסקת מומחה זר שזו כאמור קטגוריה שונה.

הגירה לישראל- ממה מתחילים?

מדינת ישראל נחשבת כמדינת הגירה עבור יהודים. עפ"י חוק השבות לכל יהודי יש את הזכות להגר לישראל ולקבל בה אזרחות כולל סל  קליטה שמסייע לו להשתקע ולהשתלב. הדבר נוגע גם לבניהם או נכדיהם של יהודים  החיים בארץ. עם זאת, יכולים לצוץ גם קשיים בירוקרטיים כמו חוסר במסמכים ופרטים חשובים להמשך התהליך. עורך דין הגירה לישראל שילווה את התהליך ידאג לכך שהדברים יתנהלו כפי שצריך. מעבר ליהודים או קרובי משפחה של יהודים ישראלים, רצון להגירה לארץ יכול לנבוע מקשר זוגי של אדם שאינו יהודי עם ישראלי/ת. כאן הדברים מורכבים יתר. כך גם בקשה להגירה והתאזרחות של פליטים. עורך הדין יסייע בהגשת הבקשה וילווה לאורך התהליך תוך מציאת הדרכים להפוך את ההגירה לקלה יותר.

מאמרים נוספים
תכנון תחבורה
תכנון כבישים ממלא תפקיד מפתח בהצלחתו של כל אזור עירוני...
השקעתם ברכב חשמלי? כל מה שצריך לדעת על טעינה בביתך
השקעתם ברכב חשמלי, כל הכבוד! כעת אתם מעשרות אלפי בעלי...
מגמות עכשוויות בעמילי מכס: טרנדים ותהליכים
כמו בתחומי חיים נוספים, כך גם בתחום השילוח ועמילות המכס...
העסקת עובד זר- כל מה חשוב לדעת
העסקת עובדים זרים בישראל מסייעת לשני הצדדים: המעסיק מקבל כוח...
איך להתמודד עם המשבר בעזרת מרכז גמילה מהימורים?
התמכרות להימורים עלולה להעמיס על החיים האישיים והמקצועיים של האדם,...
איך לבחור דלתות פנים למשרד שלכם - כל הקריטריונים החשובים
במידה ואתם צריכים לבחור דלתות פנים למשרד, מיד מתברר שקריטריוני...
הלבשת אמבטיה או חידוש ציפוי אקרילי?
שנן מספר דרכים לשחזר אמבטיה ישנה, ​​אך לרוב משתמשים בשתי...
מהם תפקידי מערכת המס בישראל?
רשות המיסים הוקמה בישראל בעקבות החלטת הממשלה על איחוד בין...
עבודה עם משמעות
עבודה עם משמעות
העסקת יותר אנשים עם מוגבלות היא רק דוגמה אחת לכך...
יש פתרונות מעולים גם כשכותבים עבודות ונתקלים בקשיים
סמינריונים הם החלק הקשה ביותר של הלימודים האקדמיים לרוב הסטודנטים,...
דילוג לתוכן