הפטר חובות בהוצאה לפועל

הפטר חובות בהוצאה לפועל
קרדיט: קנבה

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שהוא תיקון לחוק פשיטת רגל נעשה בשנת 2018 . הוא מיועד לשלב טוב יותר בין רצונו של הזוכה/ נושה, ובצדק, לקבל כספים שאדם חייב להם, יחד עם מתן אפשרות לחייב להשתקם כלכלית בצורה טובה ולפתוח דף חדש בחייו. הפטר חובות בהוצאה לפועל אומר מחיקת חלק מסוים מחובותיו של החייב לאחר ששילם את יתר החובות. הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא הליך מבוקש. חייבים רבים רוצים לקבל הזדמנות לשלם את חובם על פי יכולתם ובהסדר שיהיה נוח יחסית תוך מחיקת סכום מסוים מן החובות. יש לקחת בחשבון שזהו תהליך ארוך ומורכב ולכן חשוב כבר מתחילתו להיות מלווים ע"י עורך דין ואו משפטן מתאם המרכז הארצי לזכויות החייב אשר מומחה ספציפית בתחום הגביה לאותו גוף אשר אתם חייבים לו חוב מכל סוג .

כיצד נעשה הפטר חובות בהוצאה לפועל.

קבלת צו הפטר הוא השלב האחרון בתהליך מורכב וארוך. התהליך יתחיל בהגשת בקשה לכניסה להליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. חשוב לנסח היטב את הבקשה ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים. השלב הבא והפחות נעים בו יכולות להיות מוטלות הגבלות כאלה ואחרות הוא בדיקת יכולותיו של החייב לשלם, כינוס נכסים אם ישנם ועוד. לאחר שלב זה יינתן לחייב צו שיקום כלכלי, כולל צו תשלומים המורה על ההחזר החודשי שעליו לשלם ויחולק בין הנושים. הפטר חובות בהוצאה לפועל לאחר ארבע שנים מותנה בעמידה בכל הדרישות ותשלום הסכום שנקבע במלואו.

חשוב להזכיר כי הליך חדלות פירעון שיקום כלכלי  אינו מתאים לכל אחד רק לאחר להבין את נסיבות וסוג החובות נבין אך ומה מתאים לאותו חייב .

חשיבות בחירת עורך דין או משפטן מתאים לליווי התהליך

כדי שהתקופה הלא פשוטה עד הפטר חובות בהוצאה לפועל תעבור בצורה הנוחה ביותר שניתן חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בהליכי הוצאה לפועל בכלל והליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי בפרט. הוא יסייע בכל הבירוקרטיה שישנה, יגיש בקשות למהלכים שונים במסגרת התהליך כמו עיכוב או ביטול הליכים . הגשת בקשה זו היא חשובה במיוחד לשמירה על מהלך חיים תקין בתקופה זו. מעבר לכך עורך הדין או המשפטן יוודא שצו התשלומים ובכלל תוכנית השיקום מאפשרים לכם לחיות בצורה סבירה ולא מכבידה עליכם מדי. מלבד ניסיון ומקצועיות, חשוב שיהיה לכם גם חיבור אישי לעורך הדין או למשפטן ותרגישו עימו בנוח.

המרכז  הארצי לזכויות החייב מלווה חייבים רבים במגוון הליכים כמו חדלות פירעון ושיקום כלכלי ובכלל מסייע להם למצוא את הדרך הטובה ביותר לפתיחת דף חדש. מוזמנים ליצור קשר.

מאמרים נוספים
משהו קטן וטוב לשדרוג חווית הצפייה במשחקי היורו am:pm ובירה מלכה בשיתוף פעולה חדש: משיקות מהדורה מוגבלת של בירה קלילה ומרעננת TLV Blond Ale
לאור הצלחת שיתוף הפעולה שהשיקו בספטמבר האחרון, am:pm, רשת הסופרמרקטים...
מרכז מורשת יהדות בבל פותח קורס ללימוד ערבית יהודית עיראקית
בימי שלישי בשעות 20:10-21:30 החל מה-2.7 מפגשים בזום בני שעה ועשרים...
פליימוביל משטרה
פליימוביל משטרה
כל ההורים אוהבים לראות איך הילדים שלהם לוקחים על עצמם...
איכות החיים של אנשים בגיל השלישי
ההזדקנות היא תהליך ארוך שמלווה בירידה הדרגתית בתפקוד של גוף...
איך לשפר את מראה הקרקפת לאחר נשירת שיער?
מקרים שונים של נשירת שיער והתקרחות יכולים להיראות לא אסתטיים...
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לימוד אימון אישי
לימוד אימון אישי
אנשים רבים מחפשים את הכיוון התעסוקתי שלהם שיבטיח להם גם...
חוזה משפטי שנערך בין בני זוג לאחר נישואיהם
הסכם ממון לאחר נישואין הוא חוזה משפטי שנערך בין בני...
קידום אורגני בגוגל: שיטות חדשות
הבנת קידום בגוגל קידום בגוגל מתייחס לתהליך של שיפור הנראות של...
סיוע פסיכיאטרי פרטי
האדם הקרוב לכם ביותר סובל מבעיה פסיכיאטרית כלשהי? הוא כבר...
דילוג לתוכן