הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו במפגש עם מחברי ספרי ‘אור הנר’

0
131
צילום רינה בן סבו

שבת ארגון של עשרות אלפי חניכי תנועת הנוער ‘בני עקיבא’ בפתח. נריה בן סבו, חניך ומדריך בעבר בתנועה וכיום מעביר שיעורי תורה בה, נפגש עם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו והעניק לרב את שני ספריו ‘אור הנר בנושא הפרדה בתנועות הנוער והמסתעף’. לאחר שיחה אודות חשיבות הספרים וקול התורה בסוגייה משמעותית זו, שיתף הרב לאו כי בנערותו היה חניך בתנועת ‘עזרא’, “לספרים אלה יש חשיבות רבה מאוד בקרב בני הנוער וצוותי ההדרכה, יש לנו נוער נפלא וספרים אלה נחוצים מאוד עבורו.”

הרב לאו העניק לנריה את ספריו “משכיל לדוד”. הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני העליון, הגאון הרב דוד לאו אירח בלשכתו את נריה בן סבו, מחבר סדרת הספרים ‘אור הנר’ על התורה ובנושא הפרדה בתנועות הנוער והמסתעף, ספרים אשר חידדו מחדש את הפולמוס בנושא ההפרדה בתנועת הנוער ‘בני עקיבא’.

הרב התרגש לקבל מנריה, כיום תלמיד בישיבת ‘הר המור’ את הספרים ובמשך שעה ארוכה שוחח עם נריה בדברי תורה וענייני השעה. בימים אלה פועלים בעשרות סניפי תנועת הנוער בני עקיבא עשרות אלפי ילדים ונערים לקראת שבת הארגון, שבת השיא של התנועה. נריה בן סבו היה חניך ומדריך בתנועה ואף כיום מעביר שיעורים קבוע בסניף בעפולה.

הרב לאו שיתף על יממי בנערותו בהם היה חניך בתנועת הנוער ‘עזרא’, שיתף על החוויות וכן על הסייגים הראויים על פי ההלכה. “לספרים אלה יש חשיבות רבה מאוד בקרב בני הנוער וצוותי ההדרכה, יש לנו נוער נפלא וספרים אלה נחוצים מאוד עבורו.” אמר הרב לאו וברך את נריה על פועלו החשוב.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here