הרחקת יונים – איך נעשה את זה נכון?

0
745
הרחקת יונים – איך נעשה את זה נכון?

מאז ששלח אותה נח הצדיק לראות מה המצב מתחת לתיבתו והיא חזרה עם עלה של זית במקורה, הפכה היונה לסמל השלום הנצחי. יחד עם זאת, היונים יכולים להוות מטרד לא קטן כאשר הם מקננות על אדן החלון שלנו. מחזור הקינון של היונה מתקיים בין 4 ל-6 פעמים בשנה, לכן, אין עונה או תקופה מסוימת המאפיינת את בואן. אחת הבעיות של המטרד הן שאם לא נקטע את הקינון כבר בתחילתו יביא למצב שבו יהיה סיכוי יותר מסביר שגם לאחר הרחקתה היונה תחזור.

הימצאותן של יונים על אדן החלון, במסתור הכביסה, בחללי הגגות ועוד מקומות שמי בכלל היה מאמין ששם דווקא יקננו היונים מהווה לא רק מטרד מבחינת הרעש והלכלוך אותם הן מביאות איתן, אלא מדובר, בעיקר, על המחלות אשר הן מביאות עמן. ידוע שישנן יותר מ-60 סוגי מחלות שונות אשר יכולות להתפתח בקרבה לקן היונים, אבל ובעיקר, ילדים וקשישים חשופים למחלות אלו באחוזים גבוהים בהרבה. בנוסף למחלות, ישנם רבים הסובלים מאלרגיות כתוצאה מחשיפה לנוצות היונים, ל-לשלשת שלהן ולטפילים. על כן, מעבר למטרד, מדובר בסכנה של ממש.

עשה זאת בעצמך, עד שיגיע איש המקצוע…

ישנם כמה דברים שנוכל לעשות על מנת להרחיק את היונים אשר יכולים להקל במעט על התופעה. אולם, כמובן שמדובר בעזרה ראשונה ומומלץ להזמין מומחה בתחום על מנת שהן גם לא יחזרו. הנה כמה מהשיטות להרחקת יונים על קצה המזלג:

  • דוקרני פלסטיק:

    בראש ובראשונה חשוב לציין כי אף אחת מן השיטות אינה באה לפגוע בציפור החמודה חלילה. אם כן, דוקרני הפלסטיק אינם מסכנים אותן אך הם לא נעימים למגע וכאשר היונה תתקל בדוקרנים שכאלו היא פשוט תעדיף לבחור מקום אחר לקינון.

  • יונים לא אוהבות נצנוצים:

    בניגוד לעובדה שאנו יודעים שעורבים נמשכים לחפצים מנצנצים כגון כסף וזהב, היונים דווקא נרתעות מההבהובים ולא אוהבות להסתנוור, הן יעדיפו לקנן במקום פחות נוצץ.

  • רשת יונים:

    אולי השיטה היעילה ביותר היא מתיחת רשת צפופה ושקופה על החללים עליהם נרצה להגן מפני היונים. לאחר שהיונה תתקע (לא תסתבך) ברשת מספר פעמים היא תתייאש ותנדוד למחוזות אחרים.

כרטיס אדום ליונים

עם ניסיון רב של שנים בתחום חברת ‘נשר הרחקת יונים’ מתמחה בהרחקת יונים לצמיתות והחזרת השקט הנפשי של בעלי הבתים. החברה עובדת עם המכשור והציוד המתקדמים ביותר ונותנת שירותים של הרחקת יונים לצמיתות עם דגש על כך שלא מדובר בחומרי הדברה נגד יונים או מזיקים אחרים. צרו עמנו קשר ונדאג שבמהרה הציוץ שתשמעו בבוקר יהיה של הציפורים על העצים מחות לביתכם ולא על עדן החלון.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here