הרכיב ששומר מפני דליפות

0
940
הרכיב ששומר מפני דליפות

בעלי הרכבים הפרטיים יודעים עד כמה מורכבת המכונית שבה הם נוהגים מדי יום ביומו. כאשר המצבר שובק חיים, כשהמנוע אינו מגיב או כשהגלגל מתפוצץ, יש צורך להוביל את הרכב אל המוסך בדחיפות. אך זה עוד לא הכול. ברכב הפרטי שלנו, כמו גם באמצעי תחבורה רבים נוספים, מותקנים חלקים קטנים יחסית אך משמעותיים, והם אחראיים לבטיחות במהלך הנסיעה. אחד מבין הרכיבים האלה הוא אטם שמן.

לשם מה אנו זקוקים לאטם שמן

אטם שמן, או באנגלית, Oil Seal, הוא רכיב דמוי צמיג המונע את דליפתם של חומרים שונים מכלי התחבורה דוגמת שמן, מים וכימיקלים אחרים. באטם שמן משתמשים לא רק בעת ייצור רכבים, אלא בכל מקום שבו יש צורך להגן מפני דליפת חומרים מסוכנים – בתי זיקוק, מפעלי תעשייה, מפעלי ייצור ועוד.

ממי כדאי להזמין אטם שמן

אטם שמן הוא רכיב חיוני השומר על בטיחות הסביבה. הוא מונע את דליפתם של חומרים מסוכנים, וכך שומר על המפעל או הרכב מפני התפרצות דליקה שעלולה לסכן חיים. אך על מנת למצוא אטם שמן איכותי, יש צורך להזמין אותו מחברה טובה. כאשר אתם בוחרים חברה מקצועית, אלה כמה קריטריונים שכדאי להביא בחשבון:

  • חברה מקצועית – החברה המייצרת את האטם צריכה להיות מקצועית ואמינה. צוות החברה עובד יחד כדי לייצר את הרכיבים האיכותיים ביותר.
  • ניסיון – מומלץ לבחור בחברה מנוסה המתנסה בייצור מגוון רחב של רכיבים.
  • המלצות – כדאי לאסוף המלצות על החברה שממנה אתם מזמינים אטם שמן.
  • עם מי היא עובדת – לעתים באתר החברה ניתן להבחין בחברות שונות שלהן היא מספקת רכיבים חיוניים. גם אם אין שמות חברות באופן מפורש, תמיד ניתן לראות למי מיועדים הרכיבים שהיא מציעה – למגזר הפרטי, מפעלי התעשייה, יצרני הרכב ועוד.

לסיכום, ראינו שעל מנת להזמין אטם שמן איכותי, יש צורך לפנות לחברה המתאימה. אך מעבר לכך, חשוב לרכוש אטם המתאים לרכב או המכונה. אטמי שמן מגיעים בגדלים ועיצובים שונים, ויש לבחון היטב את הוראות היצרן של אטם השמן הישן על מנת להחליפו בחדש. אחרי הכול, זהו הרכיב שנועד לשמור על הבטיחות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here