התקדמת לרכב חשמלי? בואו ללמוד על פתרונות חכמים לניהול טעינה חשמלית

התקדמת לרכב חשמלי? בואו ללמוד על פתרונות חכמים לניהול טעינה חשמלית
קרדיט FREEPIK

אם גם אתה התקדמת לרכב חשמלי של טסלה או יצרנית אחרת, מגיע לך מזל טוב. אתה בוודאי ער לכך שקיימים פתרונות טעינה שכבר קיימים בשוק, ולעומת זאת – ייתכן שכבר התחלת לגלות שקיימים כמה אתגרים נוכחיים וצופי פני עתיד. לכן, כדאי תשמע על כמה פתרונות חכמים שכבר קורמים עור וגידים ונמצאים בישראל, לצורך ניהול טענה חשמלית אפקטיבי, קל ונוח.

אתגרי הטעינה

אחת הבעיות שבהן נתקלים בעלי רכבים חשמליים, היא הפער שבין קצב הרכישה של מכוניות חדשות כאלו ובין מצב התשתיות בארץ. דברים אלו נכונים בעיקר לגבי אזורים של בנייה רוויה, מגדלי מגורים, בניינים משותפים, בנייני משרדים ומסחר וכדומה, האמורים לספק מענה לכמות הולכת וגדלה של רכבים חשמליים. הבעיה היא שתשתיות החשמל הנוכחיות לא תמיד ערוכות לעומסי הצריכה הקיימים, וכמובן שלא לעתידיים. עקב כך הולך וגובר הסיכון להפסקות חשמל, לגרימת נזקים לתשתיות החשמל של המבנה, וכן לסיכוני בטיחות מגוונים. לכך מצטרפות בעיות של פונקציונאליות ונוחות בחניונים משותפים, וכל זאת עוד לפני דיברנו על הסדרת התשלומים מול וועדי הבתים.

פתרונות טעינה חכמים

כבר היום עומדים לרשות הציבור פתרונות טעינה מתקדמים וחכמים, אותן מציעות חברות שונות. דוגמא נאה לכך מהווה חברת סופרגז העוסקת גם בתחום החשמל לענפיו השונים. בין היתר, החברה מספקת עמדות טעינה ומערכות ניהול לטעינת רכבי חשמליים. מדובר במערכות מתוקשרות המאפשרות הטענת יותר רכבים על אותה התשתית, שיודעות לרכז את כל הצרכנים, לנהל באופן דינאמי עומסים בין עמדות, וכן התחברות ותמיכה מרחוק, וגבייה מצרכנים.

למעשה, החברה לוקחת על עצמה את התהליך מתחילתו ועד סופו, לרבות תכנון והקמה של עמדות טעינה, תפעול ומימון שלהן, ועד לתחזוקתן השוטפת. מערכות אלו שומרות על בטיחות על ידי ביצוע הפרדה בין חשמל ציבורי בבניין לבין טעינת רחבים, מה שמקטין דרמטית את הסיכונים ואת הסיכוי לתקלות. המערכות גם מונעות בעיות של הפסקת חשמל, מגדילות את מספר הרכבים הניתנים לטעינה, ומבצעות התאמות אישיות לפי תשתיות וצרכים ספציפיים של הבניין.

יש לציין כי סופרגז גם אחראית על כל מעטפת השירות. למשל, היא לוקחת על עצמה את הגבייה המדויקת מדיירים שטוענים רכבים בלי בירוקרטיה וחיכוכים, ואם יש תקלה היא מייד מופיעה במסכים. מכיוון שמדובר במערכת מתוקשרות התקלות מטופלות מיידית מרחוק, עם רמה גבוהה של אמינות ושקט תעשייתי. מעבר לכך, כל משתמש מקבל אפליקציה לניהול אישי של עמדת הטעינה שלו, עם מעקב אחרי טעינות, תחילת והפסקת טעינה מרחוק, תזמונים, קבלת דוחות ועוד.

מאמרים נוספים
משהו קטן וטוב לשדרוג חווית הצפייה במשחקי היורו am:pm ובירה מלכה בשיתוף פעולה חדש: משיקות מהדורה מוגבלת של בירה קלילה ומרעננת TLV Blond Ale
לאור הצלחת שיתוף הפעולה שהשיקו בספטמבר האחרון, am:pm, רשת הסופרמרקטים...
מרכז מורשת יהדות בבל פותח קורס ללימוד ערבית יהודית עיראקית
בימי שלישי בשעות 20:10-21:30 החל מה-2.7 מפגשים בזום בני שעה ועשרים...
פליימוביל משטרה
פליימוביל משטרה
כל ההורים אוהבים לראות איך הילדים שלהם לוקחים על עצמם...
איכות החיים של אנשים בגיל השלישי
ההזדקנות היא תהליך ארוך שמלווה בירידה הדרגתית בתפקוד של גוף...
איך לשפר את מראה הקרקפת לאחר נשירת שיער?
מקרים שונים של נשירת שיער והתקרחות יכולים להיראות לא אסתטיים...
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לימוד אימון אישי
לימוד אימון אישי
אנשים רבים מחפשים את הכיוון התעסוקתי שלהם שיבטיח להם גם...
סוף עידן הקודניות ברכב- קוברה משיקה את Cobra Biometric ID מערכת הנעה בטביעת אצבע
חברת קוברה, הפועלת כבר שלושה עשורים בפיתוח ושיווק פתרונות איתור...
חוזה משפטי שנערך בין בני זוג לאחר נישואיהם
הסכם ממון לאחר נישואין הוא חוזה משפטי שנערך בין בני...
קידום אורגני בגוגל: שיטות חדשות
הבנת קידום בגוגל קידום בגוגל מתייחס לתהליך של שיפור הנראות של...
דילוג לתוכן