התקנת סילוקית

0
1424
התקנת סילוקית

סילוקית היא מונח כללי המתייחס למוצרים שונים בתחום משאבות הניקוז, המיועדים להעביר מים ממכשירי קצה שונים, ובעיקר מאסלות, לעבר מערכת הביוב הראשית שנמצאת מעל לחדר/מרתף או במרחק אופקי רב ממנו. בשורות הבאות נביא מידע בסיסי על התקנת סילוקית, אל מי צריך לפנות ומדוע.

איך מתקינים סילוקית?

התשובה לשאלה זו איננה אחידה מפני שהדבר תלוי במספר משתנים, למשל האם הסילוקית מיועדת להתחבר אך ורק לאסלה, למדיח כלים, למכונת כביסה, לכיורים וכן הלאה, והאם מדובר באסלה רגילה או באסלה סמויה. בנוסף, היינו יכולים לספק כאן מדריך מפורט על התקנת סילוקית, אולם התקנה עצמאית שלה איננה מומלצת. יש להבין כי מדובר במערכת המורכבת ממספר חלקים, שצריכה לעמוד בלחצים בלתי מבוטלים ואשר כל נזילה ממנה, חלק שאינו מחובר כיאות, צנרת לא נכונה שהתחברתם אליה וכדומה – עלולה לגרום לבעיות רציניות של נזילות וריחות רעים, עד כדי הצפה. לכן, התקנת סילוקית צריכה להתבצע רק על ידי בעל מקצוע, ולא כל בעל מקצוע אלא רק מי שמחזיק בהרשאה והסמכה לכך מטעם היבואן של המשאבה המסוימת שאתם רוצים להתקין.

אז איך מתחילים?

למרות האמור לעיל, ראוי לציין כי התקנת סילוקית איננה מורכבת מדי. על קצה המזלג, מדובר בחיבור של המערכת אל צנרת הביוב כאשר המיכל מותקן מאחורי האסלה, או במקרה של אסלה סמויה התקנתו באופן שאינו גלוי לעין. המערכת בכללותה מורכבת גם מסכינים המצויות בתוך המיכל לגריסת חומרים מוצקים, מגלאי הגורם למשאבה לפעול כאשר המים במיכל מגיעים לגובה מסוים, מהמשאבה עצמה, מצינורות וחיבורים אל מכשירי הקצה.

התחילו בקריאת מידע אודות המשאבות השונות הקיימות בשוק, כי עליכם להבין מהי המשאבה המתאימה לצרכיכם בהתחשב במכשירי הקצה שיחוברו אליה, בהתחשב במרחק שיש להעביר את המים אל מערכת הביוב המרכזית, וגם בהתחשב במסגרת התקציב שלכם – כי ישנו מחירים שונים המוצעים עבור המשאבות השונות שבשוק. לאחר מכן, פנו אל בעל מקצוע וקבלו ממנו הצעת מחיר על הסילוקית ועל ההתקנה עצמה, כאשר במרבית המקרים יוכלו בעלי מקצוע להציע מחירים טובים על המשאבה עצמה עקב הנחות לרכישות של כמויות גדולות מהמשווקים.

כאמור, חשוב לוודא שבעל המקצוע באמת מוסמך להתקנת המשאבה, בין אם מדובר בסילוקית או במותגים אחרים. כעת הגיע הזמן לעשות השוואת מחירים, כלומר לראות סקירות מחירים ברשת ולראות אם ההצעה שקיבלתם נמצאת בתוך הטווח המקובל. כמו כן, תמיד כדאי לקבל עוד הצעת מחיר אחת או שתיים, ולבחור בזו שיותר משתלמת עבורכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here