חוק נהיגה בשכרות

0
3203

מהו חוק נהיגה בשכרות

כאשר נהג נחשד בביצוע עבירה של נהיגה בשכרות, הוא נדרש על ידי שוטר לעבור בדיקה שתאשש את חשדו. כל נהג שנתבקש לעבור בדיקה שמודדת את מידת האלכוהול בדם שלו, מחויב לעשות זאת על פי חוק. אחת הדרכים הנפוצות והאמינות יותר שעומדים לרשות שוטר לשם בדיקת מידת האלכוהול בדמו של נהג הוא מכשיר הנקרא ינשוף. הינשוף נקרא כך הן בשל מראהו והן בשל הפעולה שמבצעים בו, פעולת הנשיפה. הינשוף בודק את יחס האלכוהול בדם בליטר אוויר נשוף. הכמות המותרת היא עד 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף, או עד 50 מיליגרם של אלכוהול במאה מיליליטר של דם (נבדק באמצעות בדיקת דם). דרכים נוספות בהן עושים שוטרים שימוש לצורך בדיקת שכרותו של נהג, הן על ידי ביצוע “בדיקות מאפיינים” הכוללות הפעלות שונות של הנהג החשוד כמו הליכה בקו ישר, מבחן הבאת אצבע לאף, בדיקת מראה הופעתו החיצונית והתרשמותו הכללית של השוטר מניהול שיחה עם הנהג החשוד.

עברתם על חוק נהיגה בשכרות – כיצד משרדנו עשוי לסייע?

במידה שהואשמתם בעבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול מומלץ ביותר להתייעץ עם עורך דין לתעבורה המומחה בנושא. יש לזכור כי על פי חוק נהיגה בשכרות הינה עבירה שלצידה 24 חודשי פסילת רישיון נהיגה בפועל. לכן, מומלץ לפנות אל משרדנו המיומן בנושא חוק נהיגה בשכרות ויכול לסייע רבות ולוודא שכל החוקים הבסיסיים הנוגעים לזכויות שלכם לא נפגעו לדוגמה: השוטר המפעיל את מכשיר הינשוף צריך להיות מיומן ולעמוד במספר תנאים בעת הפעלת המכשיר, כדי שתוצאות הבדיקה יהיו מהימנות. ניתן לפסול את התוצאות אם אחד מהתנאים לא התקיים, למשל: באם השוטר לא פיקח כי הנהג הנבדק ביצע נהיגה בקלות ראש לא אכל, לא שתה, לא הקיא, ולא עישן לפני הבדיקה; במידה שפיית המכשיר לא הוחלפה מהבדיקה הקודמת; במידה שמכשיר הינשוף לא כויל כנדרש ועוד.

מדוע כדאי לפנות אל משרד עו”ד מומחה בתעבורה

עו”ד תעבורה אדיר בינימיני וישראל דוידוב מתמחים בדיני תעבורה ומאחוריהם תביעות תעבורה רבות בנושא חוק נהיגה בשכרות. הפנייה לעו”ד אדיר בינימיני וישראל דוידוב מבטיחה לכם טיפול מסור וקפדני. עו”ד אדיר בינימיני וישראל דוידוב עושים ככל יכולתם לסייע ללקוחות לפתור את מצוקתם המשפטית. עו”ד אדיר בינימיני וישראל דוידוב, יעניקו לכם את הייעוץ הטוב ביותר בנושא של חוק נהיגה בשכרות, וייצגו אותכם במקצועיות בבית המשפט המחוזי במקרה הצורך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here