טיפים לבחירת סנובורד למתחילים

0
1438
טיפים לבחירת סנובורד למתחילים

בחירת קרש סנובורד מתאים תשיע רבות על חווית הגלישה שלנו, ועל החופשה כולה. קרשי סנובורד מתחלקים על פי קטגוריות הגלישה השונות, ועל מנת שנדע גם איזה סוג קרש אנחנו רוצים, וגם על איזה סגנון ציוד סנובורד נכוון את המוכר להמליץ לנו, כדאי שנדע לאיזה סגנון גלישה אנחנו מכוונים:

  • Free Ride– גלישה המתבצעת בעיקר על המסלולים, באיזורי Off Piste (מחוץ למסלול המסומן) ועל כל סוג של שלג.
  • Racing– גלישה מהירה וגלישת סללום (פניות מהירות וחדות) על המסלולים.
  • Free Style– גלישה שמתבצעת על חצאי-צינור (Half Pipe) בעיקר, המשלבת קפיצות סיבובים ותרגילים על השלג.

שלב בחירת הקרש המתאים

לאחר שהבנו באיזה סוג גלישה אנחנו מעוניינים, נבחר את קרש הסנובורד (ואת ציוד סנובורד התואם) המתאים לנו. קרשי סנובורד שונים אחד מהשני בצורה, אורך, עובי, קשיחות, חוזק וסוג החומרים מהם הם עשויים. לקרש סנובורד מסר שכבות, כאשר התחתונה בהן, זו שבאה במגע עם השלג, מורכת בעיקר מפוליטילן (חומר פלסטי המכונה לעיתים גם P-tex), ומתחלקת לשתי שיטות ייצור עיקריות שההבדל ביניהן הוא ברמת החיכוך עם השלג – יותר חיכוך = פחות מהירות.

להתאים את רמת הקשיחות של הקרש

ליבת הקרש לרוב בנויה מעץ, המצופה במעטפת פיברגלס, שתפקידה לשמור על הקרש ולהוסיף לו קשיחות, אך קיימות ליבות שונות, כגון טיטניום ואלומיניום, חלקן נחשבות קלות וחזקות יותר, אך עדיין קרשי העץ נחשבים לטובים ביותר, מפאת הוורסטיליות שלהם והעברת התנועה מהגולש לקרש בקלות. כעיקרון מנחה – ככל שהקרש יותר קשיח הוא יתאים יותר לגולשים מנוסים, ויתאים יותר לגלישה על מסלולים (Free Ride או מהירות), קרשים רכים יותר יתאימו יותר לגלישת פריסטייל.

להתאים את הקרש למידותינו

העקרון הנוסף שיעזור לנו להתאים את הקרש המושלם הוא המשקל שלנו, ישנן טבלאות מלאות לגבי המשקל ואורך הקרש הרצוי, שאלו את המוכר בחנות לציוד סנובורד והוא לרוב ידע להתאים את אורך הקרש למידותיכם. גובה הגולש אינו משנה, לרוב, עבור אורך הקרש, אך חשוב לזכור שככל שהקרש יהיה ארוך יותר כך הוא יהיה מהיר יותר וקשה יותר לתמרון. כך לדוגמא, קרשים המתאימים למהירות הם ארוכים יותר יחסית.

להתאים לקרש את מידת הנעליים

הגורם האחרון בהתאמת הקרש הוא מידת הנעליים, כאשר קרשי סנובורד מגיעים בשני סוגים: קרשים ברוחב רגיל, וקרשים רחבים. הקרשים הרחבים מומלצים יותר לבעלי מידות נעליים גדולות (44 ומעלה), וזאת על מנת לוודא שהרגל לא תצא מגבולות הקרש, ועל מנת למנוע מגע בין הנעל לשלג בעת ביצוע פניות ותמרונים, מה שעשוי לגרום לנפילות ואובדן שליטה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here