יוגה – ממש לא רק לנשים!

0
104
קרדיט: Pixabay.com

בעידן של היום יוגה לגברים הופך להיות נפוץ יותר ויותר. גם הגברים הבינו שתרגול של יוגה עושה פלאים לגוף ולנפש וגורם לתחושה טובה של סיפוק. כאשר מתרגלים יוגה יש הקלה בכאבי גב שגברים רבים סובלים מהם לאורך השנים. לכן, תרגול של יוגה מתאים בהחלט גם לגברים שמוכנים להעז ולהתנסות. בסטודיו פנימה בירושלים גם גברים כנשים מוזמנים לתרגל יוגה ולהשתפר יחד עם מורים מהשורה הראשונה.

יוגה לגברים וממש לא רק לנשים

פעילויות רבות שקשורות בעיקר למחול נתפסות כפחות מתאימות לגברים עקב כך שיורידו את מדד הגבריות שלהם מה שכמובן לא נכון כלל. היוגה תפסה תאוצה בשנים האחרונות ונשים רבות מגיעות הביתה לאחר תרגול יוגה ומספרות לבני זוגן על החוויה המהפנטת שהן חוות כל פעם מחדש בשיעורי היוגה. גברים חכמים ששומעים סיפורים שכאלה, רוצים לנסות גם. אז למה לא? אם אתם נרתעים מחדר מלא בנשים שמפתלות את גופן בעודן עוברות מאסנה (תנוחה) אחת לאחרת, קיימים גם שיעורים שהם לגברים בלבד. אחד מהיתרונות הבולטים של יוגה לגברים הוא בשיפור האלסטיות והגמישות של הגוף. גברים מאבדים את הגמישות שלהם בגיל מוקדם יותר מאשר נשים וזאת משום שאינם מתחזקים אותה. היכולת להגמיש את הגוף היא יכולת חשובה ועשויה לעזור בפני נפילות ופציעות בעתיד, כאשר מזדקנים. תרגולי היוגה יחזירו לגברים את האלסטיות שאבדה להם בהדרגה וגם יאפשרו להם להתחבר אל הגוף שלהם. וכן, גם גברים רוצים ויכולים ולהתחבר אל הגוף שלהם ואל הנפש שלהם.

אל תחכו לכאב- מניעה זה שם המשחק

רובנו מתחילים לפעול ולבצע שינויים בחיים רק כאשר קורה מקרה שדוחף אותנו לכך. נתחיל לעשות ספורט רק כי אנחנו חייבים, נאכל בריא רק כי קישרנו שמזון מסוים שאנחנו אוכלים למעשה גורם לנו להרגיש פחות טוב ונתחיל לתרגל יוגה כי כאבי הגב הגיעו. אל תחכו לכאב, מינעו אותו. התחילו בביצוע פעילות גופנית ויוגה כך שהכאב לעולם לא יגיע וגם אם יקפוץ לרגע זה יהיה לקצר. צרו קשר עם סטודיו פנימה, שם תמצאו שיעורים רבים ומגוונים למחול ויוגה והפעם, גם לגברים וגם כאלה שאינם בכושר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here