טיפים חשובים לכל יזם מתחיל

0
1176
יזם מתחיל

מצחיק לומר זאת, אבל רק לפני 20 שנה, תחום היזמות היה נחשב לאחד התחומים הנחותים ביותר, בגלל שכל מי שלא חלם להיות רופא או עורך דין או מהנדס, היה נחשב לאדם עצלן בלי שאיפות בחיים. כיום, תחום היזמות הוא אחד התחומים הנחשקים ביותר, ואף התחילו ללמד אותו בחלק מהמכללות בישראל. אכן זהו תחום מעניין, אך האם קל כל כך ללמוד יזמות? האם זה מקצוע שאפשר בכלל ללמוד אותו? קודם כל, חשוב לדעת שאף אחד לא נולד להיות יזם. אך מנגד, כל אחד שרוצה להפוך להיות יזם מתחיל, עם מספיק כוח רצון, יכול. במאמר זה ניתן 2 טיפים עיקריים שיעזרו לכם לפתח את כישורי היזמות שלכם בהדרגה.

כוח רצון

אכן זהו צמד מילים ששומעים המון, אך האם כולם מבינים את משמעותן? כן, אכן צריך לשאוף ברצון להגשים משהו, אך הכוח מגיע כאשר אנחנו מתמידים במה שאנחנו רוצים, וכך אנו יודעים כי תחום היזמות הוא באמת התחום שאנו חושקים בו. הרצון לעסוק בתחום מסוים הוא קיים אצל המון אנשים, אך כדי להיות ייחודי, חשוב להתמיד בתחום. מגיל הנעורים כולם יודעים שבכדי להיות בריאים ויפים, צריך להתאמן, והמון בני נוער מתאמנים בגילאים האלה, ואפילו בגילאי ה-30. אך האם כולם מתמידים להתאמן אחרי הגילאים המבוגרים? העובדה שאנשים הפסיקו להתאמן בגילאים האלה לא אומרת שאימונים הם לא בריאים יותר. לכן, יזם אמתי יודע שכוח רצון, זהו הכלי הראשון והעיקרי ליזמות, לכן כל יזם מתחיל עם העבודה על כוח הרצון שלו

משמעת עצמית

אנשים רבים בלגנו לעצמם את שעות השינה, את הארוחות ואת אורח החיים שלהם למען הגשמת המטרה. חשוב מאוד להפנים את העובדה שהיזמות לא תוכל להתקדם בלעדיכם, כמו ילד שלא יכול לגדול ללא אפוטרופוסים. תשמרו על בריאות תקינה, תזכרו לאכול בריא, להתאמן פעמיים בשבוע, לשתות מים ולישון לפחות 6 שעות שינה, הרי שהיזמות לא שווה אם אתם גורמים נזק לגוף שלכם. בתקופה הראשונה לא מרגישים בזה, אך בשלבים מאוחרים יותר מתחילים להתחרט על כך.

הכישורים האלה הם כישורים התחלתיים שכל אחד צריך לעבוד עליהם, לאחר מכן ההתפתחות תגיע בעצמה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here