כיצד להנחות את עצמנו למשמעת עצמית?

0
2902

אנשים רבים טוענים כי אין להם זמן בכלל, ושבמהלך היום הם עייפים מדי בכדי להתנהל בכל עבודה שהיא. דבר פשוט שהאנשים לא עושים זה לא מגדירים לעצמם משמעת עצמית, בין אם זה שעות שינה, שעות הארוחות, הפסקות, עבודה, ועוד. להיות עם משמעת עצמית לא אומר שהאדם משועבד, משמעת עצמית נותנת לאדם כוחות להמשיך הלאה בלי ההרגשה שהוא מבזבז את הזמן ושהוא עייף מדי להמשיך. במאמר זה ניתן טיפים כיצד להנחות את עצמנו למשמעת עצמית.

שעות השינה

על מנת שהיום למחרת לא יהיה מעייף, חשוב לישון לפחות 6 שעות ביום. מדענים קבעו כי 8 שעות שינה הוא האידאל, אך לא לכולם יש את הזמן הזה. קבעו לעצמכם מתי אתם הולכים לישון, ותקבעו שעת השקמה מוגדרת כך שתספיקו לאכול ארוחת בוקר, ולישון לפחות 6 שעות.

ארוחות

ברגע שאתם מרגילים את הגוף שלכם לאכול בשעות מוגדרות, אתם לא טורחים להתרכז ברעב במהלך היום. קבעו לעצמכם את השעות על פי ההפסקות בעבודה, והשתדלו לאכול כל יום באותם שעות. במהלך היום התרחקו מחטיפים ואל תאכלו שלא לצורך.

טיפוח עצמי

אל תדלגו על טיפוח עצמי, זכרו כי אתם בקרבת אנשים במהלך היום, ולא תמיד נעים להיות ליד אדם שלא מריח טוב.

בעזרת המשמעת העצמית תוכלו לארגן את הלוח זמנים היומי שלכם. יש לכולנו 24 שעות, זה המשאב היחידי שכולם קיבלו שווה. נכון, חלק גבוהים, חלק נמוכים, חלק שמנים וחלק רזים, אך לכולם יש את אותו הזמן. מה אתם מחליטים לעשות עם הזמן שלכם?
יש לכם 24 שעות ביממה, שמתוכם אתם ישנים 6 שעות, זה אומר שנשאר לכם 18 שעות.
החוק במדינה מחייב למקסימום של 12 שעות עבודה ולא יותר, נשאר לכם 6 שעות לעשות דברים מעבר לעבודה. ניקח בחשבון את העובדה שאתם אוכלים ושותים, ועושים הפסקות גם במהלך שעות העבודה. לכולם יש 6 שעות לעשות מה שהוא רוצה. תשקיעו אותם בדברים החשובים באמת, תשקיעו בלהיות עם הילדים, תשקיעו בזמן איכות עם אשתכם, תנצלו את השעות האלה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here