כך תשמרו על האופנוע מגנבות

כך תשמרו על האופנוע מגנבות
קרדיט: FREEPIK

האופנוע הוא כלי רכב אהוב על רבים. למעשה, אנשים לא מעטים מעדיפים להשקיע את החסכונות שלהם על אופנוע ולא על כלי רכב גדולים כמו משאית או רכב פרטי. שליחים, טכנאים וכל עובדי השטח אוהבים להתנייד עם אופנוע, ובעבודות כאלה כלי הרכב הזה הוא יתרון משמעותי. אבל מכיוון שמדובר בכלי רכב איכותי כל כך, הוא אינו חסין מפני גניבות. אך למרבה המזל, בימינו קיימים כלים טכנולוגיים שונים אשר מאפשרים לבעל האופנוע להגן על הרכב היקר שלו מפני גניבות.

לרכוב על אופנוע, להיות מלך על הכביש

כל אחד רוצה אופנוע, וזה לא מפתיע. מדובר בכלי רכב קומפקטי וגמיש שבאמצעותו ניתן לנוע על הכביש במהירות. פקקים ועיכובי תנועה אינם מאיימים בדרך כלל על האופנוע הקטן. גם במקרה של פקק תנועה גדול במיוחד, האופנוען מתנייד במהירות ומתפתל בין המכוניות כמו נחש בין השיחים. דבר אינו עוצר את הרוכב על האופנוע מלהגיע ליעדו. כמו כן, אופנועים אינם סובלים ממצוקת חנייה גדולה כל כך כמו הרכבים הגדולים, והאופנוען יכול בהחלט למצוא חנייה בצד לאופנוע שלו.

עם זאת, דווקא גודלו של האופנוע חושף את כלי הרכב הקטן הזה לידיהם של גנבים. קל יותר לגנוב אופנוע מאשר רכב פרטי או משאית, ולכן כל אופנוע שמחנה ללא הגנה מועד לפורענות. כי גם אם יש לכם את הביטוח הטוב ביותר על האופנוע, אתם מעוניינים בסופו של דבר בכך שהאופנוע שלכם יישאר אתכם כמה שיותר. נכון להיום, קיימים פיתוחים טכנולוגיים המאפשרים לכם לשמור על האופנוע מפני גניבות.

האזעקה שמגינה על האופנוע

אחד האמצעים הוותיקים יותר הקיימים נכון להיום שנועדו לשמור על האופנוע ולהתריע הוא אזעקה לאופנוע. האזעקה מותקנת באזור המנעול. כך שאם יש גנב שמנסה להתעסק עם האופנוע, האזעקה תפעל, תבריח אותו וגם תזעיק אתכם ותתריע מפני גניבה שהייתה עתידה להתרחש. הרבה פעמים די ברעש של האזעקה כדי להבהיר לגנב שממש, אבל ממש לא מתעסקים עם האופנוע שלכם. מערכת אזעקה קיימת כבר שנים בקרב רכבים דו-גלגליים ואחרים, והיא עושה את פעולתה ומתריעה במצבים שבהם מנסים לעשות נזק לרכוש או לגנוב את הרכב.

מאתרים את האופנוע באמצעות מכשיר מתקדם

בימינו קיימת מערכת משוכללת המאפשרת לכם לאתר את האופנוע בזמן אמת. אם האופנוע חשוב לכם ואתם לא רוצים להשאיר אותו לבד, איתורן לאופנוע הוא המכשיר שכדאי לקנות ולהתקין. המערכת מתחברת בקלות לטלפון הנייד שלכם ובזכותה אתם יכולים לראות בכל רגע נתון את האופנוע שלכם, ובמקרה של גניבה לדווח למשטרה. באמצעות האיתורן ניתן למצוא את האופנוע בקלות לפני שהגנב יספיק לעשות בו משהו, לדוגמה לפרק את החלקים או להשמיד את הראיות. אז אם רוצים לבטח את הרכב הדו-גלגלי שלכם מפני גניבות, איתורן הוא הפתרון הטוב ביותר.

איך נוכל לצמצם את הסיכוי לגניבת אופנוע?

לפי הדיווחים של משטרת ישראל, רכבים דו גלגליים מועדים לפורענות מבחינת גניבות. לפיכך, לצד התקנת מערכות חכמות כמו אזעקה או איתורן, כדאי לבצע כמה פעולות. דבר ראשון, מומלץ לנעול את ההגה. פעולה זו תקשה על הגנב גם אם הוא יצליח לפרוץ את המנעול או במצב שבו האזעקה אינה פועלת. שנית, כאשר מחפשים מקום לחנות את האופנוע, מומלץ למצוא מקום מואר. אם מדובר בחניה שמורה ובטוחה, מה טוב. גנבים אוהבים מקומות חשוכים, והם יעדיפו לגנוב אופנוע שחונה בצדי הרחוב או בסמטה. ולבסוף, תוכלו להסוות את האופנוע באמצעות הכיסוי שלו. הכיסוי מגן על האופנוע לא רק מפני גשם, אלא גם מפני גניבות. זאת משום שהגנבים מחפשים לא פעם דגמים מסוימים של אופנועים, והכיסוי יקשה עליהם לבחון אותם.

מאמרים נוספים
משהו קטן וטוב לשדרוג חווית הצפייה במשחקי היורו am:pm ובירה מלכה בשיתוף פעולה חדש: משיקות מהדורה מוגבלת של בירה קלילה ומרעננת TLV Blond Ale
לאור הצלחת שיתוף הפעולה שהשיקו בספטמבר האחרון, am:pm, רשת הסופרמרקטים...
הצלחה למשלחת ראשונה של תושבי הגליל שנפגשה בוושינגטון עם נציגים בבית הלבן, סנטורים מחוקקים וראשי קהילות יהודיות
מייקל אורן לשעבר שגריר ישראל בארה"ב: ״העולם אינו מכיר את...
מרכז מורשת יהדות בבל פותח קורס ללימוד ערבית יהודית עיראקית
בימי שלישי בשעות 20:10-21:30 החל מה-2.7 מפגשים בזום בני שעה ועשרים...
בקרת כניסה ממוחשבת
מערכת בקרת כניסה ממוחשבת היא מערכת אשר מאפשרת להכניס רק...
פליימוביל משטרה
פליימוביל משטרה
כל ההורים אוהבים לראות איך הילדים שלהם לוקחים על עצמם...
איכות החיים של אנשים בגיל השלישי
ההזדקנות היא תהליך ארוך שמלווה בירידה הדרגתית בתפקוד של גוף...
פוקר במחצית ופותחני בירה מעוצבים: המוצרים שישדרגו לכם את חווית הצפייה לקראת יורו 2024
יורו 2024 כבר בפתח, ואיתו מגיעות הישיבות המסורתיות עם החברים...
איך לשפר את מראה הקרקפת לאחר נשירת שיער?
מקרים שונים של נשירת שיער והתקרחות יכולים להיראות לא אסתטיים...
השת״פ הצבעוני של העונה: Epson תסייע לסירק דו סוליי להגדיר מחדש את העתיד של החוויות האימרסיביות
המותג שנחשב לאחד המובילים בעולם הבידור ה׳חי׳, מאמץ את Epson...
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
דילוג לתוכן