כל התשובות שרציתם לשאול על סינוסיטיס ולא העזתם

0
1439
כל התשובות שרציתם לשאול על סינוסיטיס ולא העזתם

אמנם מדובר באחד מהזיהומים הנפוצים ביותר בקרב כל הגילאים ובשכבות שונות של האוכלוסייה, אולם, כשהוא מגיע הוא יכול להשבית אותנו לימים ואף שבועות. הסינוסיטיס הוא או יותר נכון – היא למעשה דלקת התוקפת את הקרומים הריריים של האף ומערותיו והיא לרוב מופיעה כתוצאה מזיהום קודם באף. לא כל צינון קל או כאב גרון הוא בהכרח סינוסיטיס, על כן בכתבה זאת נעמוד בקצרה על הגורמים של הדלקת, איך להימנע ממנה וכיצד לטפל בה.

לרוב, הסינוסיטיס נגרם עקב הצטננות, התקררות או נזלת ויראלית אשר יכולות להתפתח לסינוסיטיס אקוטי. כמו כן, ישנן אלרגיות הגורמות להתפתחות גושי ליחה במערכת הנשימה אשר יכולות להצביע על סינוסיטיס כרוני לו ישנן שיטות טיפול שונות. כמו כן, הדלקת עלולה לגרום לבעיות בדרכי הנשימה או פוליפים אשר יחסמו את מערכות הניקוז וייצרו לחץ רב באיזור הפנים בכלל ובשיניים העליונות בפרט.

איך נדע שזה זה?

אם כן, כפי שכתבנו, לא כל צינון או שפעת הוא בהכרח סינוסיטיס. אולם, ישנם סממנים דומים ודמיון ביניהם אך לסינוסיטיס ישנן עוד כמה סימפטומים:

  • גודש וחסימה אפית.
  • נזלת קדמית ואחורית.
  • ירידה בחוש הריח.
  • לחץ עז בקדמת הפנים.
  • הקרנה של לחץ הפנים על השיניים העליונות.
  • כמו כן, מקרים רבים ילוו גם בחום גבוה.

בסוג השני של הדלקת – הסינוסיטיס הכרוני, התסמינים יהיו פגיעה באיכות החיים כגון” הפרעות בשינה, עייפות ניכרת במשך היום, איבוד חוש הריח והטעם, חסימה אפית מתמדת והפרשות גוף בעלות ריח רע.

לפני שרצים לדוקטור

ישנם פתרונות לטווח המידי להקלה במצב לפני שרצים לרופא ומתחילים טיפול אנטיביוטי. במידה ויש הקלה במצב והסימפטומים מתחילים להראות שיפור אין צורך להתחיל עם תרופות. אז מה ניתן לעשות? להקפיד על מנוחה נכונה בשכיבה, לשתות נוזלים (עדיפות כמובן למים) וכמה שיותר, שמירה על חדר מאוורר ולמי שיש מכשיר אדים, כמה טיפות שמן אקליפטוס יעשו פלאים ולמי שאין אז גם מגבת על הראש מעל סיר אדים גם תעשה את העבודה.

הפתרון כבר כאן

סדרת התכשירים FLO מבית חברת ביומד – JR מורכבת מבקבוקי שטיפה בתרסיס אשר שוטפות את ריריות האף והסינוסים ומקלה בהתאם על פינוי המוקוס. הפעולה מקלה על הגודש באף, חסימה אפית נזלת ואף שיעול. פנו אל המומחים שלנו או כנסו לאתר האינטרנט שלנו על מנת ללמוד איך להיפטר מהמטרד הזה ששמו סינוסיטיס במהרה ובקלות. רק בריאות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here