להיות בעל יאכטה – כמה זה עולה?

להיות בעל יאכטה – כמה זה עולה?

אנשים רבים חולמים על זכייה בכסף במסגרת הגרלות דוגמת לוטו, טוטו או הגרלות של מפעל הפיס, קבלת ירושה משפחתית או מתנה חד פעמית. אנשים רבים גם  מהרהרים ברעיון האטרקטיבי והמקורי לרכוש לעצמם יאכטה, במידה ויזכו.

אין ספק שלהיות בעל יאכטה מהווה סמל סטטוס של חיי יוקרה, הצלחה, ממון ועושר. ביאכטה אפשר לארח בני משפחה וחברים לשייט, להפלגות קסומות וחווייתיות מסביב לעולם וליהנות מהחיים הטובים באמת.

מחירי הקנייה

זכייה בכסף, בעיקר כשמדובר בסכומים רציניים, מאפשרת להגשים את חלום היאכטה הנחשק, כאשר טווח המחירים משתנה ותלוי בפרמטרים שונים – סוג היאכטה, האם השימוש הוא למטרות פרטיות ו/או עסקיות, הגודל, שנת הייצור, האם היאכטה חדשה או יד שנייה, סגנון קלאסי או מודרני ועוד.

באופן כללי, זכייה בכסף בסך של כ-50 אלף דולר או יורו, מאפשרת לרכוש יאכטת מפרש קטנה, איכותית ושמורה המתאימה להפלגות למגוון יעדים ברחבי העולם. בסכום של 100 עד 200 אלף דולר או יורו ניתן לקנות יאכטה מסוג מפרש או מנוע מיצרן מוכר, בגודל של 40 עד 45 רגל משנתון 2000 ומעלה.

כאשר מדובר בזכייה בכסף בסביבות 350  עד 500 אלף אירו, אפשר לקנות יאכטה איכותית שגודלה יותר מ-50 רגל, שיוצרה באחת מהחברות המובילות בתחום. אם יש לכם 700 אלף עד 1.5 מיליון דולר או יורו, תוכלו לרכוש סירה מנועית מרשימה או מפרשית שנבנתה ועוצבה במיוחד בשבילכם.

מהן ההוצאות השוטפות?

מלבד מחיר הקנייה, יש לעמוד בתשלום הוצאות עבור דמי עגינה, צוות עובדים שידאג לעבודות התחזוקה ולהשטה, עריכת ביטוחים שונים, מיסוי, תחזוקה טכנית, דלק ועוד.

הוצאות דלק: סירת יאכטה באורך 71 מטר ומעלה צורכת לשעה כ-500 ליטר של דיזל כשהמנוע עובד והיא לא זזה. כאשר שטים במהירות של בין 15 עד 22 קשר, הוצאות הדלק עומדות על מעל 2,000 יורו לכל שעה.

צריך להביא בחשבון את גודל היאכטה בה מדובר, כיוון שיאכטה קטנה יכולה להכיל בסביבות 5,000 ליטר של דלק ואילו יאכטות יותר מסיביות מכילות מקסימום של 400 אלף ליטר.

כלומר, עלות הדלק עבור דגם גדול של יאכטה יכול להסתכם בסביבות 500 אלף יורו, בהתאם לתעריף במדינה בה מדובר.

דמי עגינה: רכיב משמעותי ויקר שיש להתחשב בו, בכל מרינה נגבה סכום שונה, כאשר במרינות היוקרתיות והנחשבות בעולם, מדובר בסכומי כסף גבוהים. בנוסף, סירת יאכטה באורך של יותר מ-70 מטר אינה יכולה לעגון במרינות הרגילות ויש לאחסן אותה במקומות עגינה פרטיים שהם אפילו יקרים יותר.

משכורות לעובדים: המשכורות לקפטן, קצין ראשון, מהנדס, שף ודיילים הן גבוהות מאוד, כאשר יאכטה גדולה בה עובדים כ-50 עובדים ההוצאה עבור משכורות יכולה להגיע עד 100 אלף יורו בחודש בעונת הקיץ.

יש לתכנן את ההוצאה בהתאם לזכייה בכסף ובכך להבטיח את ההנאה המושלמת מיאכטה פרטית!

מאמרים נוספים
מחלקת Gen AI ועשרות עובדים חדשים עד לסיום השנה: WSC Sports מתרחבת ומתחדשת
WSC Sports, החברה המובילה בתחום יצירת תוכן ספורט מבוסס AI...
חברת הפוד-טק הישראלית Better Juice ltd. קיבלה את אישור GRAS Panel Self Affirmation, תקן הקובע שהטכנולוגיה עליה מבוסס הסטארט-אפ בטוחה לשימוש ובכפוף לסטנדרטים של ה- FDA
Better Juice, מחממת הפודטק-The Kitchen של שטראוס, מחזקת את מעמדה...
הייתרונות המרכזיים של ספות אירוח נפתחות
מהי בעצם ספת אירוח נפתחת? לפני השם אתם כבר יודעים...
יועץ ארגוני
מה לעשות לאחר קרע במיניסקוס?
המיניסקוס הוא סוג של סחוס סיבי. הוא מאוד דומה לאותו...
מועצת הדבש: לציון 'יום הדבורה הבינלאומי' ב- 20 במאי תמכו בתוצרת הארץ בקניית דבש ישירות מדבוראי ישראל וביקור במרכזי המבקרים במכוורות
הפעילות ב- 20-25.5.2024 דבוראי העולם יציינו את 'יום הדבורה הבינלאומי' ביום...
רופא מוהל מומלץ
רופא מוהל מומלץ מבצע מילה לתינוקות ומבוגרים. כל פרוצדורה כזאת...
סדנת אמפתיה וחמלה עצמית לקהילה
סדנה מקוונת לבני משפחה של אנשים המתמודדים עם קושי נפשי...
איך יודעים שבא אביב? מתגרדים סביב סביב
אתם סובלים מפריחה דווקא עכשיו? אתם לא לבד: אחד מכל...
העלמת כתמים וקמטים בעזרת שיטות חדשות
ככל שישנה התבגרות של העור כך המלנין, הפיגמנט שנמצא בשכבה...
דווקא בשנה הזו חשוב יותר מתמיד לתמוך בעמותה שפועלת למען הנצחת חללי מערכות ישראל
אבי קבילי, הבעלים של רשת TACTICAL-ZONE המציעה את כל הציוד...
דילוג לתוכן