להכיר את הדרום

0
3961

אם אתם תושבי הפריפריה בוודאי תשמחו לדעת שבענייני טיולים הפריפריה מובילה. אנשים רבים קמים בבוקר במרכזה של עיר צפופה ורועשת ומחליטים לצאת לטיול במקום רחוק, שקט, שליו ומרגיע. בישראל ישנן מאות פינות חמד שכאלו אשר ניתן להגיע אליהן די בקלות אגב נסיעה שאורכת בין שעה לשעה וחצי, בנופים קסומים ומזג אוויר נהדר.

אזור הדרום הוא בניגוד לדעה הרווחת מקום יפהפה שמציע אטרקציות רבות, נחלים, נופים מרהיבים, מסעדות ועוד דברים רבים. נסיעה לאורכו של ים המלח היא קסומה בפני עצמה ומזמנת לכם פינות חמד רבות במהלך הנסיעה. ניתן לבקר באתרים שונים שבחלקם הכניסה היא חופשית, וליהנות מהסברים על תקופות שונות ועל ההיסטוריה של המקומות השונים.

מזג אוויר מושלם לטיולים

אז אם חיפשתם מקום לטייל בו בנחת עם המשפחה, הילדים או בן/בת הזוג, תמצאו אותו במדבר. ניתן להירשם לטיולי ג’יפים, לבקר בפארקים השונים, בשביל הילדים ישנם קירות טיפוס מאתגרים במיוחד וגם סדנאות אשר יספקו חוויה נפלאה לכל בני המשפחה. הנופים באזור הדרום משתנים בכל שעה ומשחקי השמש והצל יוצרים תמונות סוריאליסטיות אשר קשה שלא להתרגש מהן.

גם אם אתם בדרך לאילת, אין כל צורך למהר. ניתן לעצור בדרך ולסייר באתים השונים, לעלות למצדה או להירגע באחד מחופי הרחצה שפרושים על קו המים. אזור הדרום מכיל בעלי חיים רבים שלא תראו בשום מקום אחר, מומלץ לפקוח את העיניים ולהתבונן תמיד צפויות הפתעות מעניינות ומרגשות. מי שישהה האזור המדברי בשעות החשכה מומלץ לו להצטייד בשרוול ארוך. מזג האוויר המדברי עשוי לתעתע.

מופע שמיימי

ואם אתם כבר מגיעים בשעות החשכה אז כדאי להרים את העיניים אל השמיים ולצפות בכוכבים. רק באזור זה אפשר באמת להבין מה היא כיפת הרקיע מבלי שאורות הכרך יפריעו לכם. מטאורים רבים יחצו את קו הרקיע ויגרמו לכם להתרגשות והנאה רבה.

ברחבי הדרום פרוסות חוות שונות אשר מציעות סיורים וביקורים  בתשלום. לדוגמא חוות אלפקות גדולה שבה ניתן לצפות בחייה המרתקת. מומלץ לפנות לגורמים כמו קק”ל ומקומות אחרים אשר מארגנים טיולים וסיורים, ולקבל מידע נוסף בנושא.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here