להתמודד עם מחלה קשה – איך נעשה את זה נכון?

להתמודד עם מחלה קשה – איך נעשה את זה נכון?
credit: canva.com

תפקידן של הכליות בגופנו הוא לסנן את הדם, לפרק רעלנים ולהפריש אותם ונוזלים מיותרים דרך השתן, לעבד חומרים חשובים כמו ויטמינים ולסייע להם להיספג בגופנו. הכליות הן איברים חיוניים לתפקוד בריא של גופנו, וכאשר תפקודן מידרדר והגוף לא מצליח להפריש את הפסולת המצטברת בו – עלינו לפנות לטיפולים מצילי חיים.

אי ספיקת כליות היא מחלת כליות נפוצה למדי אשר החולים בה מתמודדים עם ירידה בתפקוד הכליות במידה זו או אחרת. על אף שחלק ניכר מהחולים המתמודדים עם אי ספיקת כליות יכולים להמשיך ולתפקד כל עוד הם נוטלים תרופות מתאימות ומקפידים על אורח חיים בריא, ישנם גם לא מעט חולים אשר תפקוד הכליות שלהם הדרדר עד כדי כך שהן זקוקים לטיפולי מצילי חיים כמו השתלת כליה.

לבחור בטיפול הנכון

בישראל, תקופת ההמתנה הממוצעת של חולה להשתלת כליה עולה על 8 שנים, ולכן נהוג לטפל באותם חולים אשר ממתינים להשתלה בדיאליזה. טיפולי הדיאליזה משמשים כסנן דם מלאכותי וכך מחליפים באופן זמני את פעולת הכליות – החולה מחובר באמצעות צינוריות ומחטים למכונה אשר מסננת את הדם בגופו. כאמור, על אף שטיפולי דיאליזה נחשבים כטיפולים אפקטיביים לטווח זמן קצר יחסית, אין מדובר בפתרון ארוך טווח כמו השתלת כליה אלא כטיפול זמני בלבד.

לכן, אם רופא אליו פניתם להתייעצות מציע לכם לעבור טיפולי דיאליזה בחו"ל מומלץ לפנות ולבקש חוות דעת נוספת אשר תציע פתרון ארוך טווח כמו השתלה, שתסייע למטופל לחיות חיים מלאים ועצמאיים ולא להיות תלוי בטיפולים קבועים, כואבים ומגבילים בתדירות גבוהה בבתי חולים רחוקים.

לנצח את הסיכויים

בסופו של יום, הפתרון הטוב ביותר לאנשים המתמודדים עם אי ספיקת כליות בדרגה חמורה במיוחד לטווח הארוך היא השתלת כליה. מדובר באפשרות הטובה ביותר משום שהיא תאפשר לאדם לחיות את חייו באופן עצמאי ובריא, עם מינימום תופעות לוואי.

למרות שההמתנה להשתלת כליה היא ארוכה מאוד בישראל, ועלולה להגיע אפילו לעשור שלם, ישנם פתרונות נוספים – מרכז הסיוע מד ליד מתמחה בתיאום, ליווי וסיוע עד לקבלת השתלת כליה באחד מבתי החולים המובילים בעולם, לחולים המתמודדים עם מחלות קשות בכליות וזקוקים להשתלה בדחיפות. מדובר בפתרון מציל חיים אשר מאפשר למטופל גם לחיות ברמת חיים גבוהה. עם מד ליד תקבלו ליווי לכל אורך הדרך, הן בהכנות בארץ והן בבתי החולים ובבתי ההחלמה בחו"ל, שירות זמין ומקצועי ותקופת המתנה קצרה במיוחד. לפרטים נוספים חייגו למספר 03-3760762.

מאמרים נוספים
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לרגל יום המודעות וההזדהות עם עיוורים ולקויי ראייה בישראל המתקיים ב- 6/6
הלן דורון בשיתוף עמותת "מגדל אור" מגייסים עשרות עיוורים ולקויי...
סדנת אמפתיה וחמלה עצמית לקהילה
סדנה מקוונת לבני משפחה של אנשים המתמודדים עם קושי נפשי...
איך יודעים שבא אביב? מתגרדים סביב סביב
אתם סובלים מפריחה דווקא עכשיו? אתם לא לבד: אחד מכל...
מחקר חדש מגלה שעדשות משקפיים מסננות צבע משפרות משמעותית את התפקוד הקשבי של רבים מהמתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז
מחקר חדש ופורץ דרך מגלה כי קיימת חשיבות עליונה בהפחתת...
"פרוייקט צוותי מגן" של מגן דוד אדום ממשיך להתהוות בימים אלו, המטרה: תגובה מיידית בהנגשת טיפול רפואי מהיר על ידי אנשי קהילה בפריפריה ובערים
מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", וכחלק מהיערכות מגן דוד אדום...
מטפלת סיעודית
למה מומלץ להעזר במטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית, הידועה גם כסייעת סיעודית מוסמכת או עוזרת אחות,...
העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב
לאחר מאבק משפטי הכיר בו הביטוח הלאומי כ"נפגע עבודה" *...
"ככלות כוחי אל תעזבני..." לרגל יום הקשיש הבינלאומי עמותת שניר יוזמת פעילות ייחודית למען הקשישים בישראל. תגייס כספים לצורך ביצוע טיפולי שיניים עבור הקשישים הזקוקים לטיפולים אלו בדחיפות
לרגל יום הקשיש הבינלאומי שנקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות,...
ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל
מגן דוד אדום והוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) חתמו...
דילוג לתוכן