מהם תפקידיו של המוהל בטקס ברית המילה?

0
108
מוהל רפואי מומלץ
קרדיט https://hamohel.org.il

מזל טוב, בן הצטרף למשפחה! כעת, נותר לדאוג רק לסידורים סביב עריכת ברית המילה ולהתחיל את החיים החדשים שלנו כמשפחה. אבל רגע, מאיפה מתחילים, איך בוחרים מוהל ומה אנו צריכים לעשות כדי לדעת שהמצווה נעשית על פי ההלכה? התייעצנו עם הרב בן ציון נגר לגבי תפקידיו הרבים של המוהל בטקס ומדוע חשוב לבחור מוהל מומחה המחזיק באישור מטעם המדינה.

לתת להורים ראש שקט בזכות הניסיון והידע

ראשית, כדי לדעת שאנו בידיים הטובות ביותר, רצוי לבחור מוהל אשר יש לו ניסיון בעריכת טקס זה וכמובן הסמכה מטעם המדינה. הרבנות הראשית ומשרד הבריאות משתפים פעולה בתהליך הסמכת המוהל ומעניקים לו את כל הידע הדרוש לניהול הטקס, על כל היבטיו. החל מלימודי אנטומיה וסטריליזציה ועד לימוד נוסחים, הלכות ומענה על כל מחלוקת ותהיה. ניסיון הוא פרט חשוב מאין כמוהו, שכן אנו כהורים מתרגשים בעצמנו ונרצה גם ליהנות במהלך הטקס, ולא לדאוג ולקוות שהטקס יעבור בסדר. ניסיון קל להוכיח בזכות המלצות ממכרים, אתרים פעילים ברשת ועוד.

לדאוג כי הבן שלנו חווה מינימום כאב

ביצוע ברית יכול לקחת מספר שניות בודדות. לשם כך, דרושה בקיאות בפרקטיקה וביטחון גבוה. כמו כן, מוהלים אשר עברו תהליך הכשרה מכירים משחות אלחוש וכיצד להשתמש בהן נכון בתהליך, יודעים באילו תחבושות להשתמש כדי למנוע הידבקויות, דימום מיותר ועוד. הכשרה כזו מקבלים רק מטעם משרד הבריאות, לכן, לא משנה היכן מתקיימת הברית ואנו זקוקים לשירותי מוהל בני ברק, חיפה או דימונה – לכל המוהלים המוסמכים הכשרה זהה.

ללוות אותנו יד ביד דרך התהליך כולו – וגם אחריו

ברית המילה היא אירוע שיש להיערך אליו מרגע הלידה. שמונה ימים לאחר הלידה תתקיים הברית, אך מוהל מוסמך ידאג ליידע אתכם לגבי כל מה שדרש להביא עוד מבית החולים וכל מה שצריך להכין לטקס עצמו. כמו כן, מכיוון שמדובר בתינוק שעלול לחוות כאב או דימום, מוהל מלווה את ההורים יד ביד עד להחלמת הפצע. נקבל מידיו מסמך מפורט המסביר על תופעות לאחר הברית וכיצד להתמודד עמן ובמקרה הצורך מיידע אותנו על טיפול המשך.

כדי לשמוע עוד על תפקידיו של המוהל, כללי עריכת הטקס ועוד, ניתן ליצור קשר עם הרב בן ציון נגר במספר הטלפון – 0587645608. הרב מציע כחלק בלתי נפרד מהאירוע את הליווי הדרוש להורים סביב הברית ועומד לרשותך לכל שאלה. ניתן להתרשם מההמלצות והניסיון הארוך בתחום באתר האינטרנט שלו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here