מיד לאחר נאום הבכורה: ח”כ יסמין סאקס פרידמן בפגישה עם תכנית ‘יוצאות לאור’ לנשים מוכות יוצאות מקלט

0
208
קרדיט צילום- באדיבות עמותת מאירים

שעות ספורות לאחר נאום הבכורה של ח”כ יסמין סאקס פרידמן בכנסת (20.7), יצאה  חברת הכנסת החדשה  לפגישה עם קהילת הנשים של תכנית ‘יוצאות לאור’ המופעלת על ידי עמותת ‘מאירים’. הפגישה המרגשת נערכה במהלך הטיול של התכנית שהתקיים בקיבוץ צובה, שם ח”כ סאקס פרידמן קיימה שיחה פתוחה עם הנשים המוכות שיצאו מהמקלט וכעת מתמודדות עם הקשיים הכרוכים בכך. ח”כ סאקס פרידמן: ‘הנשים האמיצות הללו הן בדיוק הסיבה שרציתי להיות ח”כ ולהשפיע כמה שרק אפשר. מודה לעמותת ‘מאירים’ על ההזדמנות לפגוש את הקהילה המופלאה הזו.’

תכנית ‘יוצאות לאור’ המופעלת על ידי בעמותת ‘מאירים’ בבית שמש, הינה קהילה המורכבת מנשים וילדיהן שיצאו לחיים לאחרי שהיה במקלט לנשים מוכות, וכעת משתתפות בתוכנית המסייעת להן להתמודד עם הקשיים שטמונים ביציאה לחיים עצמאיים. החופשה אליה יצאו נשות התוכנית וילדיהן כלל הפעלות ואטרקציות, שלאחריהן הגיעה הקבוצה אל המלון בצובה. במהלך הערב נפגשו הנשים ללא ילדיהן עם ח”כ סאקס פרידמן בערב שכולו העצמה נשית.

במהלך אותו ערב נשי התקיימה שיחה פתוחה בה סאקס פרידמן חיזקה את הנשים על האומץ והנחישות לעמוד מול המציאות הלא פשוטה הזו והוסיפה :
‘אנחנו שומעות כל יום כמעט על עוד אישה שנופלת קורבן לאלימות מצד בן הזוג,

התופעה הזו חייבת להיות מטופלת ביד קשה יותר’. חוץ מהביקור המשמעותי של ח”כ, נשות התכנית קיבלו בערב נשים שי שנתרם על ידי ארגון ועד עובדי בנק לאומי- מחוז דרום.

יזהר נבון, מנכ”ל עמותת ‘מאירים’ המפעילה את תכנית ‘יוצאות לאור’: ‘הפעילות שלנו לאורך השנה נועדה לסייע לנשים לשוב למסלול חיים תקין וללא אלימות, אך בראש ובראשונה להשיב את החיוך לפניהן. אני מקווה שהצלחנו לעשות זאת במהלך הנופש. מודה לח'”כ יסמן סאקס פרידמן שהגיעה והביעה את תמיכתה בתוכנית ובנשים היקרות, אני מקווה שיצא לנו לשתף פעולה בהמשך’.

קרדיט צילום- באדיבות עמותת מאירים
קרדיט צילום- באדיבות עמותת מאירים

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here