מעון יום שיקומי: להשתלב בחברה בהצלחה ובכבוד

0
1126
מעון יום שיקומי: להשתלב בחברה בהצלחה ובכבוד

עם בוא החגים, נדמה כי תחושת שותפות הגורל, כמו גם הרצון לאחות את הקרעים בחברה, הולכים ומתעצמים. עם זאת, ובעת החזרה לשגרה, כך גם חולף לו כל הרצון הטוב – ואנו שוקעים לתוך עולמנו הקטן והעמוס. השנה, במקום לשוב לאותם ההרגלים, רצוי לקחת פסק זמן, ולהבין אילו קבוצות מרכיבות את האוכלוסייה בארץ? החל מנוער בסיכון ועד בעלי מוגבלויות שונות – כל אחד ואחד הוא עולם ומלואו.

אין אחד הדומה לשני – וזוהי ברכה. הרי כל העניין הוא בשוני הקיים בינינו – ולאו דווקא הדמיון. עם זאת, לא תמיד אנו מקבלים את אותן ההזדמנויות – עובדה המעמיקה את קיומו של השוני, לרעה. על מנת להתמודד עם המצב הנתון כראוי, ולסייע לקבוצות שונות באוכלוסייה להתגבר על הקשיים השונים, רצוי לפנות אל הגורמים המוסמכים לכך. קבוצת רמות, המשמשת בין היתר בתור פנימייה לנוער בסיכון, היא הכתובת עבורכם. כמו כן, ניתן לפנות אל קבוצת רמות גם לצורך קבלת סיוע לבעלי מוגבלויות המעוניינים להשתלב בשוק העבודה, לסיוע לנפגעי נפש וכן הלאה.

להשתקם, ולהיכנס לשוק העבודה

המציאות בה אנו חיים היא מורכבת, כאשר הבנה זו הולכת וגוברת ככל שהשנים חולפות. כלומר, כאשר אנו מתבגרים עיננו נפקחות – ואנו רואים כי לא כולם נולדו עם אותם הכישורים או היכולות כמונו. אם גם אתם נחשפתם למציאות זו באופן אישי, ואחד מילדיכם בעל צרכים מיוחדים – יש לפנות אל מעון יום שיקומי. האם אתם עומדים בקריטריונים למעון שיקומי מסוג זה? כיצד ניתן לפנות מעון היום השיקומי? ואיזה סיוע ניתן לקבל בו? קבוצת רמות תשמח להסביר לכם, וללוות אתכם שלב אחר שלב.

לצד מענה מסוג זה, ניתן לפנות אל קבוצת רמות גם לצורך שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה. הנתונים שמציגה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2012 מציגים כמות של יותר ממיליון וחצי בני אדם מכלל אוכלוסיית הארץ המוגדרים כבעלי מוגבלויות כאלו ואחרות. סוגי המוגבלויות מושפעים במידה רבה מרמת התפקוד של הנכים – החל ממגבלות פיזיות, בתחום הראייה, בתחום השמיעה, הנפש וכן הלאה. כך או כך, על מנת לסייע לבעלי המוגבלויות להתפרנס בכבוד, ולהשתלב בחברה, יש לשלב אותם בשוק העבודה – לצד ליווי מוקפד. 

למצות את הזכויות – עם הליווי של הגורמים המוסמכים 

על מנת לבסס חברה שוויונית הרבה יותר, ולסייע לקבוצות שונות בארץ למצות את זכויותיהן, ניתן לפנות אל קבוצת רמות. לפרטים נוספים, ניתן ליצור קשר בטלפון: 04-6793088  

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here