מצברים במבצע

0
551
מצברים במבצע
מקור freepik

אם כבר הגעתם למצב בו אתם יכולים להתניע את הרכב רק על ידי כבלים, ואפילו אם אתם מתקרבים בצעדי ענק למצב זה, כגון שהמצבר מאותת שהוא בשלבי גסיסה מתקדמים, כדאי לכם לסור לעבר מוסך מצברים מקצועי, ולחפש מצבר איכותי. מצבר איכותי הוא בראש ובראשונה מחומרים איכותיים, ונעשה על ידי חברה מקצועית, כגון מצבר שנפ הידוע בטיבו ואיכותו.

איך בוחרים מצבר לרכב?

  1. המצבר צריך להיות מחברה איכותית ומוכרת. כגון חברת שנפ, וולטר, וולטה, סטרט-אפ, בוש. רכישה של מוצר זול מחברה לא מוכרת עלול, בסופו של דבר, לעלות לכם הרבה יותר, כשתצטרכו לרכוש מצבר נוסף תוך תקופת זמן קצרה. איך אמר לי אדם חכם: “אין לי מספיק כסף כדי לקנות משהו זול”…
  2. המצבר צריך להיות מותאם לאקלים הישראלי. אם תשימו בטרייה רגילה בחוץ, תוך כמה שעות היא תיהרס מרוב החום הישראלי. המצבר (שהוא סוג של בטרייה משודרגת) צריך להיות מותאם לאקלים הישראלי, להחזיק מעמד באקלים החם והלח של חודשי הקיץ. וכן הוא צריך להיות מספיק חזק ואיכותי כדי להחזיק מעמד במאמץ הרב, של הזרמת חשמל לכל מערכות החשמל שברכב: מזגן ברוב ככל שעות הנהיגה, ובעוצמה גבוהה. מערכת סטריאו בעוצמה לא נמוכה, ולעיתים גם הפעלת מסכי DVD לנוסעים הצעירים היושבים בחלק האחורי של הרכב. באופן כללי מצברי שנפ מתאימים לקטגוריה זו. אך לא רק הם.
  3. המצבר צריך להיות מותאם לרכב שלכם. בשביל זה אתם צריכים להתייעץ עם מוסכניק אמין ומיומן, שיידע איך להתאים את סוג המצבר, ובעיקר את האמפר שהוא נותן ביחד עם הגודל והסוג של הרכב שלכם. תוכלו גם להסתכל בספר של הרכב שלכם (על פי רוב נמצא בתא הכפפות שליד הנהג) או לחפש באינטרנט.

איך מזהים שהמצבר שלנו צריך החלפה? 4 אפשרויות

  1. הרכב עבר תאונה – צריך לשים לב שאין סדקים או גרוע מכך – דליפות. החומר שנמצא בתוך המצבר הוא מסוכן, ובמידה ויש דליפות או סדקים גדולים – יש לגשת בדחיפות למוסך.
  2. הרכב לא מתניע – אם הרכב לא מתניע בקלות, אלא צריך לנסות כמה פעמים, כנראה שיש בעיה אם מערכת החשמל וההתנעה.
  3. מערכות החשמל עובדות חלש – אם החלונות נסגרות בצורה איטית במיוחד, המזגן כבר בקושי עובד על הקור, והתאורה של הרכב נעשית חלשה – כנראה שהמערכת החשמלית הולכת וגוועת – זה הזמן לגשת למוסך מצברים ולהחליף את המצבר.
  4. הזמן – באופן עקרוני חיי המדף של מצבר הוא כ4 שנים. אז אם לא החלפת מצבר (או שקנית את הרכב לפני 4 שנים ועדיין לא החלפת מצבר) ייתכן שאתה צריך לעשות את זה עכשיו.

מצבר במבצע – אל תהיה פראייר

המחירים של המצברים תלויים בגורמים רבים, מה שאנחנו מציעים זה לא להתפתות אחר מצבר זול, אך בהחלט לחפש כדאי לקנות מצבר במבצע. מסיבות שונות ומגוונות יש מבצעים נפלאים על כל סוגי המצברים האיכותיים, וחבל לשלם על אותו מוצר ביוקר, כשאפשר בזול.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here