מצברי פריקה עמוקה ויתרונותיהם

0
1295
מצברי פריקה עמוקה ויתרונותיהם

מצברי פריקה עמוקה הם למעשה מצברים הפועלים על אותה טכנולוגיית ג’ל. למעשה, קיימים שלושה סוגים של מצברי פריקה עמוקה: מצברים המבוססים על מים, ג’ל ו-AGM. שלושת המצברים האלה הם בעלי רכיב של עופרת חומצה, אך למצברי ג’ל ו-AGM טכנולוגיה שונה מעט שאינה מבוססת על מים. למצברי פריקה עמוקה ישנם כמה יתרונות משמעותיים שכדאי להכיר. 

כל הסיבות להשקיע במצברי פריקה עמוקה

אז אולי הם יקרים מעט יותר מהמצברים הרגילים, אך ישנן כמה סיבות טובות להשקיע ברכישת מצברי פריקה עמוקה:

  • מצבר פריקה עמוקה נקרא כך מכיוון שהוא מסוגל לפרוק כ-70 אחוזים מהתכולה שלו ברגע אחד מבלי להתקלקל, וזאת בניגול למצברים אחרים שאינם יכולים לעשות זאת.
  • מצבר פריקה עמוקה נטען במהירות רבה יותר בהשוואה לשאר המצברים. 
  • השימוש במצברים אלה בטוח יותר, שכן מדובר במצברים אטומים ויבשים שאינם פולטים גזים רעילים לסביבה. 
  • מדובר במצברים עמידים ואיכותיים אשר יכולים לפעול כחמש שנים. מצבר AGM מסוגל להישאר פעיל אף מעבר לכך. 

לאילו סוגי רכבים מתאימים מצברי פריקה עמוקה?

מצברי פריקה עמוקה מתאימים בדרך כלל לרכבים חשמליים כמו עגלות גולף או קלנועיות. אך ישנם בעלי רכבים פרטיים אשר מעדיפים להתקין ברכב שלכם מצברים מסוג זה, מכיוון שאז הם יזכו למצבר עמיד למשך חמש שנים ויותר מבלי שיצטרכו להחליף אותו. 

איך שומרים על אורך חייו של מצבר פריקה עמוקה?

אמנם מדובר במצבר איכותי שאינו דורש תחזוקה מיוחדת, ובכל זאת מומלץ להשקיע מעט יותר משאבים כדי לשמור על מצבר פריקה עמוקה. דבר ראשון, כדאי לדאוג שהקטבים של המצבר יהיו נקיים. מומלץ להתייעץ עם חשמלאי רכב כדי שיוכל לתת לכם טיפים לשמירה על ניקיונם. שנית, אסור בשום פנים לרוקן את המצבר עד סופו, אחרת הוא עלול להיסתם ולשווק חיים. ברגע שהמצבר מגיע ל-11 וולט ואף מתחת לכך, יש צורך להטעינו מחדש. ולבסוף, אחת לתקופה יש צורך לקחת את הרכב לבדיקה אצל החשמלאי. חשמלאי רכב מוסמך בודק כמה תקלות אפשריות שעשויות להיות מנת חלקו של המצבר: סדקים הנוצרים במצבר במהלך הנסיעה, מפלס מים מזוקקים שירד ויש צורך למלא אותו וכן דליפת חומצה או נוזלים אשר יוצאים החוצה. 

מי יכול להתקין לי את המצבר?

אתם כמובן יכולים להתנסות בהתקנת מצבר באופן עצמאי, אך הדבר אינו מומלץ ויכול לגרום לנזק למצבר ואף לסכן חיים. חשמלאי רכב מוסמך הוא האדם שכדאי לפנות אליו כדי להתקין מצבר חדש. אם אתם חוששים, בקשו ממנו את תעודות ההסמכה הרלוונטיות כדי לוודא שמולכם עומד איש מקצוע. 

מצברי פריקה עמוקה בדרך הביתה

בעולם המודרני והמתקדם שלנו ניתן ליהנות משירותי מצבר עד הבית. אם בעבר היה צורך להזמין גרר או להמתין שעות במוסך, הרי שהיום, בתוספת תשלום, המצבר יכול להגיע אליכם הביתה או לכל מקום שרק תבקשו. כך שאם שמתם לב שמצבר הפריקה העמוקה שלכם התקלקל לאחר שנים רבות של שימוש אינטנסיבי, הזמינו את אנשי המקצוע על מנת שיוכלו להתקין עבורכם את המצבר בחניה הביתית הפרטית שלכם. 

מי עוזר לנו לבחור את המצבר?

בחירת מצבר לרכב אינה עניין של מה בכך. עליכם לבחור את המצבר הנכון שיוכל לשרת את הרכב שלכם נאמנה. כך למשל, מצבר 70 אמפר מתאים לרכבים קטנים יחסית, בעוד מצבר 100 אמפר מתאים לרכבים עוצמתיים. בכל שלב כדאי להתייעץ עם מקצוענים בתחום. בחברת לירון מצברים תמצאו את המצבר המתאים לכם,לצד הכוונה מקצועית. השירות ניתן בכל עת, ובמידת הצורך מגיעים חשמלאי רכב מוסמכים עד הבית שלכם כדי להתקין את המצבר לרכב. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here