מרוץ בשביל הבנים הדרוזים חוזר

0
500
קרדיט צילום: רונן טופלברג לכפיים

מרוץ בשביל הבנים מוקדש למען החללים בני העדה הדרוזית ונועד לחשוף את תרומת העדה לחברה בישראל.  המרוץ חוזר בפעם השמינית ונפתח להרשמה לאחר שנת הפסקה בעקבות מגפת הקורונה

 

השנה מתווסף לקראת המרוץ חידון מאתגר “בעקבות אוצרות העדה הדרוזית” בעריכת דן חמיצר. החידון מבוסס על תחנות לאורך שביל הבנים הכולל 18 יישובים ומורכב מחידות לכל המשפחה שאת חלקן ניתן לפתור מהבית ואת חלקן בהגעה לנקודות האוצר לאורך השביל. החידון נושא פרסים, ביניהם אירוח כיד המלך ולינה בכפרים ובאטרקציות התיירותיות השונות המזוהות עם העדה

 

יום שישי, 15 באוקטובר 2021 | יער לביא הסמוך למחלף גולני

האירוע השנתי הרשמי למען החללים הדרוזים, מרוץ “בשביל הבנים הדרוזים”, חוזר במתכונת מלאה ועשירה לאחר שנת הפסקה בה לא התקיים לאור מגפת הקורונה. האירוע יתקיים בפעם השמינית ביום שישי 15 באוקטובר 2021 ביער לביא הסמוך למחלף גולני. המרוץ אותו מפיקה “כפיים”, החברה המובילה בישראל בהפקת אירועי Active Life Style, יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק”מ ו-5 ק”מ, מקצה הליכה עממי באורך 3 ק”מ ומקצה רכיבה באורך 25 ק”מ.

השנה מתווסף לקראת המרוץ חידון מאתגר “בעקבות חמיצר ואוצרות העדה הדרוזית” בעריכתו של החידונאי דן חמיצר. באתר החידון האינטראקטיבי, שייפתח לקראת סוף חודש אוגוסט, מופיעות מפה ורשימת אוצרות בשביל הבנים הדרוזים העובר דרך היישובים והנופים בהם הם נטועים. על המפה מסומנות 38 תחנות אוצר לכל אורך השביל הכולל 18 יישובים מהכרמל, דרך הגליל ועד לקבר יתרו – נבי שועייב, המקום הקדוש ביותר לעדה. בהקשה על כל אחת מהתחנות באתר החידון, ייפתח כתב חידה אותו יש לפתור. על מנת לפתור כמחצית מהחידות, יש להגיע ולטייל באזור האוצר ואילו את יתר החידות ניתן לפתור ביחד עם המשפחה בבית. הפותרים נכונה יוזמנו למקצה הגמר שיתקיים ביום המרוץ. החידון נושא פרסים, ביניהם אירוח כיד המלך ולינה בכפרים ובאטרקציות התיירותיות השונות המזוהות עם העדה.

את המרוץ יוזמת עמותת “בשביל הבנים”, במטרה לחשוף את התרומה של העדה הדרוזית לחברה בישראל, לעורר שיח רב תרבותי וליצור חיבורים בין המגזרים השונים בישראל. כמו בכל שנה, גם הפעם צפויים להשתתף אזרחים מכלל רבדי האוכלוסייה, תלמידים, בני נוער, בכירים ממערכת הביטחון והממשלה לצד משפחות החללים, אנשי משטרה, מד”א, כיבוי והצלה וכמובן אנשי צבא ויחידות צבאיות מהעבר וההווה במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב אליו צפויים להגיע עשרות אלפי מבקרים שייהנו מאוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה.

יוזם ומייסד פרויקט “בשביל הבנים”, תא”ל (במיל’) אמל אסעד, מזמין את הציבור הרחב לקחת חלק במרוץ: “אנו נרגשים לחדש את המסורת לאחר שנה מאתגרת לכל החברה בישראל. אירועי ‘בשביל הבנים’ המהווים מפעל הנצחה פעיל לזכר הלוחמים בני העדה הדרוזית, הם הזדמנות לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות ולהכיר מקרוב את בני העדה ואת אורחות חייהם. המרוץ יתקיים באווירה של אחווה מקרבת לבבות ובמסגרת בילוי ופעילות בחיק הטבע על רקע נופי הגליל והעמקים הסובבים את הכפרים הדרוזים”.

לו”ז מרוץ “בשביל הבנים הדרוזים” ומחירי הרשמה:

5:30 – פתיחת אירוע

6:15   – זינוק 10 ק”מ, ריצה

מחיר בהרשמה מוקדמת (עד 20.7) – 90 ₪; מחיר בהרשמה מוזלת (עד 30.8) – 105 ₪; מחיר בהרשמה מאוחרת (עד 13.10) – 120 ש”ח

7:00 – זינוק 25 ק”מ, רכיבה

מחיר בהרשמה מוקדמת (עד 20.7) – 90 ₪; מחיר בהרשמה מוזלת (עד 30.8) – 105 ₪; מחיר בהרשמה מאוחרת (עד 13.10) – 120 ש”ח

7:30   – זינוק 5 ק”מ, ריצה

מחיר בהרשמה מוקדמת (עד 20.7) – 75 ₪; מחיר בהרשמה מוזלת (עד 30.8) – 80 ₪; מחיר בהרשמה מאוחרת (עד 13.10) – 90 ש”ח

8:30   – זינוק 3 ק”מ, צעדה

מחיר בהרשמה מוקדמת (עד 20.7) – 40 ₪; מחיר בהרשמה מוזלת (עד 30.8) – 45 ₪; מחיר בהרשמה מאוחרת (עד 13.10) – 50 ש”ח

09:30  – טקס מרכזי וחלוקת גביעים בבמה המרכזית

* לו”ז האירוע נתון לשינויים

זמני מקסימום לסיום המקצה
10  ק”מ ריצה – 01:40
5  ק”מ ריצה – 01:00
25  ק”מ רכיבה – 03:00
3  ק”מ צעדה – 01:15

 

לאתר המרוץ:

www.bshvilhabanim.org.il

קרדיט צילום: רונן טופלברג לכפיים
קרדיט צילום: רונן טופלברג לכפיים

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here