ניהול ההוצאות וההכנסות שלנו בצורה מסודרת – כך עושים זאת נכון

0
2230

אדם או עסק אשר נוטים להיכנס למצב כלכלי בעייתי, סחרור הלוואות או מצב שבו יש להם יותר הוצאות מהכנסות הם אותם אנשים/עסקים שאינם מנהלים נכון את ההוצאות שלהם. בין אם מדובר בהוצאות פרטיות ובין אם מדובר בהוצאות העסקיות שלנו אנו נוכחים לדעת בכל פעם מחדש כמה גדולה החשיבות של ניהול ההוצאות וההכנסות שלנו. זאת ניתן לעשות בכמה אפשרויות פשוטות.

ניהול ההוצאות והכנסות שלנו:

כאשר הנתונים כתובים אל מולנו קל יותר לנהל את ההוצאות וההכנסות שלנו. כאשר אנו מנהלים אותם בצורה אפקטיבית הסיכוי שלנו להוציא יותר כסף ממה שהכנסנו או להגיע למצב של גירעון שעשוי לפגוע בחשבון הבנק שלנו הולך וקטן. אם קרה לכם מצב שבו חזר לכם שיק או קיבלתם טלפון מהבנק והתבקשתם להכניס כסף במידי בחשבון על מנת לכבד את ההורדות שלכם, הרי שאתם מבינים כמה מצב כזה אינו נעים ולכן כדאי להשקיע מעט זמן וסבלנות בניהול כלכלי נכון.

ניהול אקסל – הדרך הפשוטה ביותר והחינמית היא באמצעות ניהול קובץ אקסל מסודר. כיום בכל מחשב נייח או נייד יש אופיס וכחלק מהאופיס ניתן לפתוח ולעבוד גם עם קבצי אקסל. באמצעות קובץ אקסל ניתן לנהל טבלאות. הכינו לכם טבלה מעוצבת אם תרצו ורשמו את כל סעיפי ההוצאות שלכם בעמודה הימנית. בעמודה הצמודה לה רשמו את סך ההוצאות החודשי לאותו סעיף. אם חלק מההוצאות הנן הוצאות שנתיות או דו חודשיות פשוט תחלקו אותם לפי מספר החודשים המתאים כדי לקבל את הסכום הממוצע לחודש עבור אותה הוצאה. למשקיעים מבניכם תוכלו גם לנהל טבלת הכנסות הצמודה לטבלת ההוצאות ולקבל תמונת מצב עדכנית.

על מנת לייעל את העבודה או אם ברשותכם הידע, הזמן או הסבלנות להכין קובץ אקסל תוכלו לעשות שימוש בתוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט, לשכור מנהל חשבונות או אפילו להוריד קובץ אקסל קיים ומוכן מהאינטרנט שבו מישהו כבר הכין את הטבלה עבורכם ורק תצטרכו להזין בה את נתוני ההוצאה המתאימים לכם.

לסיכום; ניהול כלכלי נכון הוא חיוני גם בהיבט הפרטי וגם בעסקי. ניהול נכון הוא המפתח להתקדמות בחיים ובעסקים או לכל הפחות – למנוע מצב של קריסה כלכלית, ירידה באיכות החיים ועוד.

 

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here