סקר גז קרקע – איך עושים את זה נכון?

0
61
סקר גז קרקע – איך עושים את זה נכון?
קרדיט freepik

צריכים לברר מאיין מגיע הזיהום של הקרקע? אין לכם מושג אודות הרקע ההיסטורי של הקרקע? כנראה שכבר בשלב הזה אתם צריכים סקר גז קרקע – בדיקה שיודעת ויכולה לחשוף את הסיכונים בזמן וכך להשיב לכם את חדוות החיים האבודה. 

איך אתם מבצעים את הבדיקה ולא נחשפים לסיכונים על הדרך? האם כל ספק יכול לספק לכם את השירות הנ”ל? במאמר הבא נסייע לכם למצוא את נותן השירות הנכון ביותר שיסביר לכם על הדרך את ההבדלים בין הסקר הפאסיבי לזה האקטיבי. 

מזה סקר גז קרקע ואיך מתמודדים עם זה? 

בדיקת סקר גז קרקע משמשת למטרה מאוד ברורה שהיא גילוי הזיהום שהוא לא על פני השטח כאמור הקרקע עצמה. בתהליך הזה מבצעים גם סקר מעמיק יותר המאפשר לדעת מה היה קודם לכן וכך מסייע לאתר מוקדי זיהום שלא נמצאו והמטרה? לייעל את הקרקע בדרך הטובה ביותר. 

ברוב המקרים אנשים לא יבצעו סקר גז קרקע אבל כאשר יתקיים חשד ברור לעבודה עם חומרים נדיפים או חצי נדיפים באזור זה יהיה בלתי נמנע- או אז תיכנס הבדיקה הזו לתוקפה ותאפשר פתרון חד משמעי לגילוי ומיגור הבעיה לאלתר. 

בין היתרונות של הבדיקה ניתן לבצע בדיקה נקודתית שמטרתה לגלות חדירה של גזי קרקע למבנים וכך שבמקרה שאכן נכונים הדברים יהיה ניתן להתקין במקום אמצעים מתאימים כמו מיגון ואוורור וכך לשים סוף לבעיה. 

מהו הסיכון הטמון בחשיפה אל גזי קרקע שאינם מטופלים?

גזי קרקע הם למעשה חומרים מזהמים ונדיפים הנודדים ועלולים להגיע גם למי התהום אותם אנשים שותים. כמו כן הם יכולים לחדור הן למבנה, לקירות ולעיתים גם לתשתיות קיימות ולכן אם יש חשד לכך חייב למגר אותם כמה שיותר מהר בכדי למנוע תחלואות קשות ביותר. 

אז אם נחשפתם לסקר קרקע היסטורי בעייתי, אם יש סביבם מזהמים נדיפים הגיע הזמן לפנות אל דוגמי קרקע מוסמכים, כאלה שיש ברשותם הסמכה והם נצמדים לכל כללי המשרד להגנה על הסביבה. בסופו של דבר כשאתם בוחרים דוגם וודאו כי הוא אכן זה שיוכל לחתום על הדו”ח הסופי זה שייחשב קביל ובפרט כשהוא יוגש לידי המשרד להגנת הסביבה. 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here