סקר גז קרקע – למה ולמי זה חשוב?

0
479
סקר גז קרקע – למה ולמי זה חשוב?
מקור freepik

אם קיבלתם התראה אודות קרקע פוטנציאלית לזיהום, ייתכן מאוד כי השלב הבא יהיה בלתי נמנע כאמור, סקר גז קרקע אשר מטרתו לגלות את המזהמים ולהציל את הסביבה מתחלואה קשה בהווה או בעתיד. איך עושים את זה? כמה זמן נמשך התהליך בפועל? איזה תקציב יש להשקיע בזה? כל התשובות לשאלות החשובות ביותר כולל הסיכונים והיתרונות שבדבר במאמר הבא. 

מהי בדיקת גז רעלים ומזהמים ואיך היא מסייעת לכם?

כאשר מדברים על בדיקת סקר גז קרקע מדברים על בדיקה שתפקידה למצוא את המזהמים באמצעות קידוחים ולקיחת דגימות מן הקרקע. את הדגימות מעבירים למעבדה ולאחר מכן מכינים סקר המסתמך על כך. כמו כל דבר גם כאן מטרתו של הסקר למדד, למפות ובסופו של דבר לקבוע גם את סוג המזהמים והריכוז שלהם בנקודה הספציפית החשודה וסביבתה והכול במטרה למנוע את הסכנה הנשקפת מהצד. סקר קרקע הוא למעשה השלב האחרון והוא יתרחש כפי שהבנתם לאחר שיגיעו כל הממצאים של הבדיקה. 

כיצד פועלים כשיש סקר קרקע ביד?

כפי שהבנתם, סקר הקרקע הוא השלב האחרון ובמידה והממצאים המתגלים שם מביאים אדמה נגועה וללא טיפול שהרי צריך לעשות משהו בנידון ולשקם במיידית את הנזק שנגרם. את הסקר מבצעים בהתאם להנחיות של המשרד להגנה על הסביבה וזאת לאחר שכבר בוצע סקר אחד בעבר המעיד על המצב ולא כולל דיגום או טיפול עמוק יותר כגון קידוחים נקודתיים בשטח. אם כן, במידה והסקר הראשוני וההיסטורי מעיד על זיהום קרקע, אין מן הנמנע מלהתחיל ובהגשת ויישום סקר מתאים. 

מי מבצע בדיקת סקר קרקע?

בין אם אתם מחפשים בדיקת סקר קרקע או סקר גז קרקע חשוב כי תפנו את הגורמים המתאימים כאמור יועצי קרקע המגישים את תכנית הדיגום לצד דוגם מוסמך. האם הדוגם שמצאתם איננו מוסמך? אם כן בכדי שהבדיקה והתהליך יהיו ברי שינוי חייב למצוא גוף להסמכת מעבדות בכדי לבצע את הדגימות שיביאו בסופו של דבר את התוצר הנכון – קרקע חפה מזיהומים וליקויים. 

אחת החברות המובילות בתחום בארץ היא חברת KTE . מומלץ להיכנס לאתר שלהם לקבלת מידע נוסף ולהתייעץ עם מומחה מטעמם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here