עיצוב ושדרוג חללים קטנים

0
570
עיצוב ושדרוג חללים קטנים
קרדיט bromodesign.com

אם גם אתם מתגוררים בדירות ובתים הבנויים על שטח קטן יחסית ומעוניינים לעצב את הדירה באופן אשר לא יכביד על החלל וייתן תחושת מרחב, תוך מתן עיצוב אופנתי ומסוגנן הכנו במיוחד בשבילכם מדריך לעיצוב נכון של חללים קטנים.

בשנים האחרונות רבים מתגוררים בדירות קטנות יותר מבעבר. ישנם שני  סיבות עיקריות למגורים בחללים קטנים יותר מבעבר. הראשונה היא יוקר המחיה בישראל אשר מביא יותר ויותר ישראלים לגור בדירות קטנות. הסיבה השנייה היא כי הבנייה החדשה של הבתים והדירות היא קטנה יותר מבעבר וזה בשל הרצון של הקבלנים לאכלס כמות גדולה של דירות בבניין, ובשל הרצון לבנות כמות רבה יותר של חדרים בדירה אחת. במיוחד בשביל כל אותם המתגוררים בחללים קטנים, או כל מי שרוצה לתת מראה מרווח יותר לדירתו, יצרנו מדריך לעיצוב נכון של חללים קטנים.

  1. שימוש נכון בצבעים- לצבעים יש משמעות גדולה על העיצוב של הדירה. הם מעניקים לנו תחושה ואווירה ומוסיפים הרבה אופי לדירה. כאשר החלל שלנו קטן ולא גדול במיוחד רצוי להימנע מבחירת צבעים כהים (כגון בורדו, חום, שחור, אפור כהה וכו’) אלה יצרו תחושה סגורה וקטנה יותר לחלל. לעומת זאת בחירת צבעים בגוונים בהירים יותר (כגון אפור בהיר, בז’, תכלת עדיו וכ’ו) תצור תחושה פתוחה יותר ומרווחת יותר.
  2. גודל הריהוט- חושב לתת דגש על גודל הריהוט לפני שאנו מכניסים אותו לדירה. כך ספה ושולחן קפה גדולים בדירה קטנה יצרו תחושת צפיפות, לעומת ריהוט קטן ומינימליסטי.
  3. מראות- מראות מעוצבות הן דרך מצוינת לתת אשליה אופטית של חלל גדול ורחב יותר בדירה קטנה. המראות יוצרות השתקפות המכפילה את שטח החלל. בעזרת מיקום נכון של מראות נתן ליצור אפקט של חלל גדול ומעוצב יותר.   
  4. בחירת סגנון עיצוב- לבחירת סגנון העיצוב של הדירה יש השפעה על נראות גודל החלל. כך למשל עיצוב מודרני המתאפיין בקווים גאומטריים ישרים ועיצוב ”נקי” מעניק תחושה של חלל מרווח וגדול יותר. לעומת זאת עיצוב חללים בסגנון וינטג’ המכיל אלמנטים ויזואליים רבים ומגוונים ויוצר תחושה ”עמוסה” בעין. 

 

חשוב להדגיש כי בכל הנוגע לבחירת מראות, ישנה חשיבות לבחירת מראות מסוגננות ומעוצבות אשר לא רק יגדילו את החלל אלה יהוו אלמנט עיצובי בפני עצמן, כן נתן לשלב מראות מעוצבות בחלקים מרכזיים בבית אשר יכולות להוות תחליף לתמונה מעל הספה או בפינת האוכל או בכל קיר בבית. ברומו דיזיין מעצבים מראות ייחודיות ומסוגננות לכל חללי הבית. לפרטים נוספים היכנסו לאתר https://bromodesign.com או בטלפון 054-7474330

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here