עיצוב מטבחים – כל מה שרצית לדעת

0
2455
עיצוב מטבחים - כל מה שרצית לדעת
קרדיט pixabay

אם אתם מעוניינים לעצב מטבח, וודאי עולים בדמיונכם שפע רעיונות לעיצובים שיכולים להתאים.  מגוון העיצובים בהם ניתן לבחור עשויים לגרום לבלבול רב, אז כדי לעזור לכם לעצב את המטבח בצורה שתתאים לכם, אספנו מספר טיפים. קריאת ההמלצות שלנו ויישומן יוכלו לסייע לכם לבצע את המשימה בצורה נכונה, לכן כדאי לכם לקרוא את ההמלצות לפני שתתחילו.

עיצוב מטבחים – טיפים חשובים

עיצוב מטבחים הוא עולם ומלואו. המטבח הוא אחד החדרים המרכזיים ביותר בבית משום שאנו נכנסים אליו מדי יום ומכיוון שמתבצעות בו מגוון פעולות, ביניהן: בישול ואפייה, ישיבה עם המשפחה ואכילה משותפת ושתיית קפה בבוקר בעודנו מתעוררים אל יום חדש.

מכיוון שהמטבח כל כך מרכזי ומשום שהוא משמש את כל בני הבית, חשוב שעיצובו יאפשר עבודה נוחה וכמובן – שהוא יהיה מרשים ונעים לעין. אז איך מתכננים מטבח מעוצב ומרשים שיהיה גם יעיל וגם נוח לעבודה? הטיפים הבאים יוכלו לסייע לכם להתמקד:

  1. החליטו מהו סגנון המטבח שמתאים לכם – הדבר הראשון שיש לעשות כאשר מעצבים מטבח הוא להחליט מה יהיה הסגנון שלו. מטבח מעוצב יכול להיות בסגנון מודרני, כפרי, אורבני, קלאסי או בסגנונות אחרים.
  1. חומרים – לאחר שתקבלו החלטה בנוגע לסגנון המטבח, תוכלו להתחיל לבחור את חומרי הגלם, הרהיטים, הפרזולים והאביזרים. חומרי גלם איכותיים יהיו גם פרקטיים, גם עמידים וגם יראו טוב. בין החומרים בהם כדאי לבחור ניתן לציין: עץ מלא, אלומיניום וסוגים מסוימים של שיש.
  1. אחסון – פתרונות אחסון טובים יסייעו לכם לשמור על הסדר והארגון במטבח, לכן, חשוב מאוד להשקיע מחשבה בנושא. באופן כללי כדאי לכלול בפתרונות האחסון מגירות רחבות נשלפות משום שהן נוחות מאוד. מנגד – ארונות יוכלו להיות זולים יותר ממגרות.
  1. פינת ישיבה – במידה שפינת הישיבה נמצאת בתוך המטבח, יש להשאיר מרווח של 60 סנטימטרים לפחות עבור כל אדם שיושב ליד השולחן, בצורה זו לא ייווצר מצב בו היושבים נמצאים קרוב מדי זה אל זה ולא מרגישים בנוח.
  1. שמרו על מרחב – מטבח קטן וצפוף יקשה מאוד על ההתנהלות, הרי אנחנו לא רוצים להיאלץ לחשב כל פעולה שאנחנו עושים ולהימנע מפתיחת מגירה משום שבדיוק פתחנו את דלת המקרר. כדי שההתנהלות במטבח תהיה נוחה חשוב לשמור על מרחק של 1.10 מטרים לכל הפחות עבור כל אזור עבודה.

עיצוב מטבחים – לתכנן ולהקפיד על הפרטים הקטנים

כאשר מעצבים מטבח יש לקחת בחשבון הרבה פרמטרים, ביניהם: גודלו של המטבח, מיקומו בבית, כמות המכשירים שיש להציב במטבח, מספר הנפשות שגרות בבית ושגרת חייהן, אופן השימוש במטבח, רמת התאורה ומשתנים נוספים. תכנון מוקדם של עיצוב מטבחים יוכל לחסוך זמן וכספים, ולכן חשוב לחשוב היטב לפני שמתחילים לפעול.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here