צילום עונות

0
3517

השנה שלנו מחולקת לארבע עונות, את זה יודע כל ילד. אמנם ישנם כאלה שסבורים שבישראל אין סתיו, אך ניתן בהחלט ליחס לעונת המעבר שמוליכה אותנו אל החורף תכונות ברורות של סתיו. סתיו ישראלי. מזג האוויר, השמיים שמשתנים בכל שעה והעננים הם תפאורה מצוינת לצילום איכותי. הסתיו היא אחת העונות המבוקשות ביותר לצילום, עדיין לא גשם אבל כבר יש רוח, עננים ושינויים של החי והצומח. אמנם ניתן לצלם בכל עונות השנה, ואף מומלץ לעשות זאת. מאידך, הסתיו היא העונה שניתן להפיק ממנה את התמונות הטובות ביותר.

אתרי צילום מומלצים לעונה הסתיו

כמובן שברחבי העולם ישנם מקומות רבים שניתן לטוס אליהם ולחזור על אלפי תמונות מהממות, אך גם כאן בארצנו הקטנה ישנם מקומות רבים בהם אפשר להפיק תמונות מרהיבות שלא יביישו גם אתרים ידועים ברחבי תבל, והאפשרויות הן רבות :

  • חוף הים בסתיו מציג משחקים בין אור לצל וצובע את הגחלים בגוונים אפרפרים וכסופים. מומלץ להגיע בשעות שונות ולקבל זוויות אחרות של קרני השמש.
  • חורשות הן מקום נהדר בסתיו. מצד אחד ישנה נשירה עדינה ומצד שני העלים נצבעים בצבעי שלכת רומנטיים.
  • גם צילומים אורבניים עובדים טוב. ברחבי העיר אפשר לתפוס אירועים שונים ומרתקים ודמויות של אנשים בשגרה.
  • הסתיו מביא אתו במקרים רבים גם מוזה שעשויה לעורר את היצירתיות שלכם, גם אם אתם לא צלמים מקצועיים.
  • ציפורים נודדות בדיוק בתקופה זו וניתן לצלם את מהלכי הנסיקה שלהן.
  • באופן כללי בעלי חיים רבים נמצאים בדיוק בתהליך של בין לבין וזה מייצר הזדמנויות רבות לתמונות מעניינות ומסקרנות.

זה הסתיו עם הענן

כל צלם יודע שהתמונות הטובות ביותר צולמו מבלי להתכונן אליהן. אמנם ציוד מקצועי הוא הכרכי לעיתים אך לא תמיד חייבים להשקיע אלפי שקלים בציוד צילום. כאמור מדובר בעונה שבה מזג האוויר מתעתע (אבל בקטע טוב). ולכן לעולם אי אפשר לדעת מה יהיה מזג האוויר למחרת. גם אם תגיעו בדיוק לאותו מקום יום לאחר יום, התמונה תהיה שונה. מומלץ לבקר בפורומים שונים ברחבי הרשת ולקבל מידע נוסף על צילום והדרכת צילום.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here