קורקינט חשמלי vs קורקינט רגיל

1
2405
קורקינט חשמלי vs קורקינט רגיל
קרדיט PIXABAY

לאחר גל האופניים שראינו בשנים האחרונות, הגיע גל הקורקינטים. בעבר, היה מדובר רק בצעצוע לילדים, אך כיום ניתן לראות אותם בכל מקום, מסיעים אנשים מכל הגילאים ושכבות החברה. בערים הגדולות באו לידי ביטוי לאחרונה באופן מיוחד שירותי שיתוף נסיעות, שם מדובר על שימוש בקורקינטים חשמליים. קורקינט מכל סוג, הוא אמצעי תחבורה שמקל לעקוף פקקי תנועה וחוסך בצורך למצוא ולשלם על חניה. עם זאת, נראה באופן כללי שהקורקינט החשמלי הוא הפופולארי יותר אצל מבוגרים. אך מה עם קורקינטים רגילים? ומהם ההבדלים העיקריים בין השניים?

קורקינט חשמלי

בטרם נתחיל לדון בנושא, נציין כי קניית קורקינט או שימוש אקראי בשירותי השכרת קורקינטים, מתייחסים לרוב לדגמים החשמליים של כלי זה.

לבחירה בקורקינט חשמלי דווקא, סיבות רבות וברורות: קל להשתמש בהם והדבר פחות מעייף מהליכה ממושכת, כשנמצאים בכושר נמוך. השימוש בכלי פשוט למדי ואינטואיטיבי וזו היא בוודאי אלטרנטיבה זולה, פשוטה וקומפקטית, לשאר דרכי התנועה הממונעות: אופניים ממונעות, אופנוע ורכב פרטי. מבחינת מהירות, רכבים אלה מוגבלים בחוק ל-25 קמ”ש בלבד, אך זו מהירות סבירה לכלי תחבורה פשוט כזה. מצד שני, עובדת היותו רכב ממונע, מטילה על השימוש בו יותר מגבלות. לפי אתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, “החל מחודש יולי 2019 תיאסר הרכיבה על אופניים חשמליים או גלגינוע – קורקינט ממונע, למי שאין ברשותו רישיון נהיגה או מי שטרם עבר בהצלחה מבחן תיאוריה רגיל או בחינה ייעודית לרכיבה”.

קורקינט רגיל

קורקינט בכלל, מאפשר לצמצם בפעילות גופנית – דבר שימושי כשמדובר למשל בסידורים בעיר בימים חמים. מצד שני, זה הוא פתרון תנועה לטווחים קצרים ובטווחים כאלה, אפשר לרוב בהחלט ללכת. לכן, ניתן לתאר את הקורקינט החשמלי במיוחד, כפתרון תנועה “עצלני” ולא בריא. קורקינט רגיל עדיף עליו בהרבה מהבחינה הבריאותית, מאחר שהוא מעודד את הגוף לפעילות רבה יותר. בנוסף, לא נגמרת לו הסוללה ואין בכלל סוללה לרכוש ולהטעין. בהיותו מכשיר פשוט יותר, הוא סובל פחות מתקלות ואם מתרחשת תקלה, פתרונה יהיה זול יותר. בזכות הפשטות, הוא גם קל יותר, קומפקטי יותר לקיפול בשעת הצורך ונוח יותר לנשיאה. מבחינת היבט המחיר, קורקינט רגיל נמצא בהישג ידם של מרבית האנשים, גם אם זה סטודנט דלפון שחי בדוחק. ניתן למצוא מכשיר חדש כזה במאות ש”ח בודדות ועד 1,000 ש”ח ואם רוכשים כלי מיד שני, המחיר יהיה עוד יותר זול. קורקינט חשמלי לעומת זאת, עשוי לעלות אלפי ש”ח ואפילו לעבור את ה-8,000 ש”ח. הקורקינט הרגיל הוא אמצעי תחבורה ידידותי מאוד לסביבה. לעומת זאת, מידת השפעתם של הדגמים החשמליים על איכות הסביבה, עדיין לא לגמרי ברורה. פה נעצור לציין, שלאחרונה חלה עלייה ניכרת בשימוש בקורקינט, ועל כן מדובר במתנה נהדרת לילדים, וכמובן גם למבוגרים.

לסיכום

כפי שראינו, לשני סוגי הקורקינטים – החשמלי והרגיל, יש מגוון יתרונות וחסרונות. בחירה ביניהם, היא עניין אישי מאוד, של העדפות ושל תקציב.

הערה 1

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here