ריהוט מהודר לבית הכנסת

0
2593
ריהוט מהודר לבית הכנסת

בית הכנסת הוא מקום קדוש ליהודים, מקום אליו מדי יום מגיעים מתפללים רבים, עושים את שלושת התפילות –

מקפידים על קיום המסורת היהודית ושמירת הקשר עם האל.

את התפילה ניתן לקיים בכל מקום ובכל זמן אך עבור תפילות מסוימות צריך מניין אותו נהוג לקבץ בבית הכנסת האזורי. הנוהג של להתפלל 3 תפילות מצטרף לתפילות אחרות כמו תפילות שבת ותפילות מיוחדות של חגים אותם מקיימים בבית הכנסת ולרוב מושכות אליהן כמויות מתפללים גדולות מהרגיל. על מנת לאפשר למתפללים להתפלל בתנאים נוחים ונאותים חשוב להשקיע בריהוט בית הכנסת ובמראה החיצוני שלו. נוכחותם של פריטים מהודרים שונים כמו ספריות קודש, שולחנות וכיסאות מיוחדים, בימה מכובדת וארון קודש מרהיב הם חלק מן הדברים אשר צריכים להיות בכל בית כנסת שמכבד את עצמו.

קדושה יקרה

גם בתי כנסת בעלי תקציב נמוך צריכים להכיל את הפריטים הנ”ל. אמנם ניתן להסתפק גם במראה צנוע אך אין להתפשר על איכות העבודות והחומרים כך שהמתפללים ירגישו בנוח להגיע לבית הכנסת ואף יקבלו השראה ומוטיבציה מן המראה של המקום. ככל שהתקציב שלכם גדול יותר כך תוכלו ליצור מראה מרשים יותר ולהשתמש בסוגי עץ טובים יותר להכנת עבודות העץ עבור בית הכנסת. גם שעות העבודה של אמן העץ הן יקרות וכלל שהוא משקיע יותר זמן בגילופים ועיטורים מיוחדים כך עלות העבודה תעלה. את העיטורים המרהיבים ביותר נהוג לעשות על ארון הקודש ובמקביל ניתן לשלבם גם על גבי ארון ספרי קודש, שולחנות, מחיצות, מעקות ועוד.

הלב של בית הכנסת

אין ספק כי לב ליבו של בית הכנסת נמצא בארון הקודש. ארון קודש הוא המקום בו מאוכסנת התורה הקדושה אותה מוציאים במהלך חלקים מסוימים בתפילה. בזמנים אחרים בתפילה פותחים את ארון הקודש כסמל לתפילה חשובה. כמו כן לאורך כל התפילה עיני הקהל נשואות לעבר ארון הקודש. מכיוון שזהו האזור הקדוש ביותר בבית הכנסת הוא גם דורש את מירב תשומת הלב מאומן העץ אשר מבצע את העבודות עבור בית הכנסת. ארון הקודש הינו עבודת הפאר של אמן העץ, לכן תוכלו למצוא עליו גילופים ועיטורים מרהיבים הכוללים מגוון סמלים יהודיים כמו לוחות הברית, שבעת המינים, שופר, מנורה ועוד. על הארון יהיו לרוב גם משפטים חשובים מן התורה.

עם הספר

דבר נוסף ששום בית כנסת אינו שלם בלעדיו הוא ספריית הקודש. ספריית קודש הינה הספרייה בה מונחים כל ספרי הקודש. היא צריכה לנשוא משקל כבד לאורך השנים לכן עליה להיות עשויה מעץ עמיד וחזק, עם מראה מרשים וחלוקה נוחה טובה של המדפים אשר תאפשר אכסון ויעיל וגישה נוחה לספרים.

להזמנת כסאות לבית כנסת ועבודות עץ מרהיבות ומהודרות לבית הכנסת פנו כעת אל חברת ארונות קודש

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here