שומרים על איכות הסביבה

0
3796

גלגלים ירוקים – שומרים על איכות הסביבה

זיהום האוויר הנגרם כתוצאה מפליטות גזים של רכבים הוא בעיה חמורה, אשר על פי פרסומי ארגוני הבריאות העולמיים גובה קורבנות רבים מדי שנה. לזיהום האוויר בערים הגדולות ובריכוזי האוכלוסיה הגדולים אחראים גורמים רבים, אולם בין הבולטים שבהם פליטת המזהמים על ידי כלי רכב. מאמץ רב נעשה בשנים האחרונות על מנת לפתח צורות שונות של “גלגלים ירוקים”- כלי רכב אשר אינם מונעים באמצעות שריפת דלקים ואינם פולטים זיהום רב. מצד אחד ניתן לראות כלי רכב ירוקים חדשים, היברידיים ואחרים, ומצד שני רחובות הערים הולכים ומתמלאים בכלי רכב קומפקטיים המונעים על ידי חשמל- קורקינט חשמלי, אופניים חשמליות וכלים נוספים.

היתרונות של קורקינט חשמלי ככלי תחבורה עירוני הם רבים, ואחד המרכזיים שבהם הוא היותו כלי ידידותי לסביבה שאינו מזהם. מעבר לכך, ניתן למנות את עלויות האחזקה האפסיות של קורקינט חשמלי, מאחר והוא אינו דורש עלויות רישוי וביטוח וכן אינו דורש דלק (ההוצאה היחידה תהיה אולי העליה הקלה מאוד בחשבון החשמל). קורקינט חשמלי הולך וכובש את רחובות תל אביב בשנים האחרונות וניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר הפכו אותו לכלי התחבורה העיקרי שלהם בדרך לעבודה או לסידורים. היכולת לקפל קורקינט חשמלי ולהכניס אותו הביתה הופכת אותו לנוח אפילו יותר מאופניים.

לצד קורקינט חשמלי ניתן לראות יותר ויותר אופניים חשמליות- אופניים אשר כוללות מנוע חשמלי נטען ומשחררות את הרוכב מהצורך לדווש בכל מהלך הנסיעה. אופניים חשמליות משאירות בידינו את האפשרות לדווש כפעילות ספורטיבית אולם גם לנוח ולתת למנוע החשמלי לעשות את שלו.

מלבד אופניים חשמליות או קורקינט חשמלי סביר כי נראה בשנים הקרובות יותר ויותר כלי רכב חשמליים- השימוש בקלנועיות יהפוך לנפוץ יותר וכלים כגון קטנוע חשמלי יכבשו את רחובות העיר ויהפכו לכלי רכב נפוץ ושימושי גם לנסיעות בין עירוניות קצרות. אם העלויות של הסגווי ירדו סביר כי גם הוא יהיה נפוץ יותר. כך או אחרת- המעבר לנסיעה על גלגלים ירוקים היא מגמה שהולכת ומתפשטת בערים גדולות בעולם ובשנים הקרובות אנחנו עתידים לראות אותה הולכת וגדלה גם ברחובותינו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here