שומרים על איכות הסביבה

שומרים על איכות הסביבה

גלגלים ירוקים – שומרים על איכות הסביבה

זיהום האוויר הנגרם כתוצאה מפליטות גזים של רכבים הוא בעיה חמורה, אשר על פי פרסומי ארגוני הבריאות העולמיים גובה קורבנות רבים מדי שנה. לזיהום האוויר בערים הגדולות ובריכוזי האוכלוסיה הגדולים אחראים גורמים רבים, אולם בין הבולטים שבהם פליטת המזהמים על ידי כלי רכב. מאמץ רב נעשה בשנים האחרונות על מנת לפתח צורות שונות של "גלגלים ירוקים"- כלי רכב אשר אינם מונעים באמצעות שריפת דלקים ואינם פולטים זיהום רב. מצד אחד ניתן לראות כלי רכב ירוקים חדשים, היברידיים ואחרים, ומצד שני רחובות הערים הולכים ומתמלאים בכלי רכב קומפקטיים המונעים על ידי חשמל- קורקינט חשמלי, אופניים חשמליות וכלים נוספים.

היתרונות של קורקינט חשמלי ככלי תחבורה עירוני הם רבים, ואחד המרכזיים שבהם הוא היותו כלי ידידותי לסביבה שאינו מזהם. מעבר לכך, ניתן למנות את עלויות האחזקה האפסיות של קורקינט חשמלי, מאחר והוא אינו דורש עלויות רישוי וביטוח וכן אינו דורש דלק (ההוצאה היחידה תהיה אולי העליה הקלה מאוד בחשבון החשמל). קורקינט חשמלי הולך וכובש את רחובות תל אביב בשנים האחרונות וניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר הפכו אותו לכלי התחבורה העיקרי שלהם בדרך לעבודה או לסידורים. היכולת לקפל קורקינט חשמלי ולהכניס אותו הביתה הופכת אותו לנוח אפילו יותר מאופניים.

לצד קורקינט חשמלי ניתן לראות יותר ויותר אופניים חשמליות- אופניים אשר כוללות מנוע חשמלי נטען ומשחררות את הרוכב מהצורך לדווש בכל מהלך הנסיעה. אופניים חשמליות משאירות בידינו את האפשרות לדווש כפעילות ספורטיבית אולם גם לנוח ולתת למנוע החשמלי לעשות את שלו.

מלבד אופניים חשמליות או קורקינט חשמלי סביר כי נראה בשנים הקרובות יותר ויותר כלי רכב חשמליים- השימוש בקלנועיות יהפוך לנפוץ יותר וכלים כגון קטנוע חשמלי יכבשו את רחובות העיר ויהפכו לכלי רכב נפוץ ושימושי גם לנסיעות בין עירוניות קצרות. אם העלויות של הסגווי ירדו סביר כי גם הוא יהיה נפוץ יותר. כך או אחרת- המעבר לנסיעה על גלגלים ירוקים היא מגמה שהולכת ומתפשטת בערים גדולות בעולם ובשנים הקרובות אנחנו עתידים לראות אותה הולכת וגדלה גם ברחובותינו.

מאמרים נוספים
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לרגל יום המודעות וההזדהות עם עיוורים ולקויי ראייה בישראל המתקיים ב- 6/6
הלן דורון בשיתוף עמותת "מגדל אור" מגייסים עשרות עיוורים ולקויי...
סדנת אמפתיה וחמלה עצמית לקהילה
סדנה מקוונת לבני משפחה של אנשים המתמודדים עם קושי נפשי...
איך יודעים שבא אביב? מתגרדים סביב סביב
אתם סובלים מפריחה דווקא עכשיו? אתם לא לבד: אחד מכל...
מחקר חדש מגלה שעדשות משקפיים מסננות צבע משפרות משמעותית את התפקוד הקשבי של רבים מהמתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז
מחקר חדש ופורץ דרך מגלה כי קיימת חשיבות עליונה בהפחתת...
"פרוייקט צוותי מגן" של מגן דוד אדום ממשיך להתהוות בימים אלו, המטרה: תגובה מיידית בהנגשת טיפול רפואי מהיר על ידי אנשי קהילה בפריפריה ובערים
מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", וכחלק מהיערכות מגן דוד אדום...
מטפלת סיעודית
למה מומלץ להעזר במטפלת סיעודית
מטפלת סיעודית, הידועה גם כסייעת סיעודית מוסמכת או עוזרת אחות,...
העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב
לאחר מאבק משפטי הכיר בו הביטוח הלאומי כ"נפגע עבודה" *...
"ככלות כוחי אל תעזבני..." לרגל יום הקשיש הבינלאומי עמותת שניר יוזמת פעילות ייחודית למען הקשישים בישראל. תגייס כספים לצורך ביצוע טיפולי שיניים עבור הקשישים הזקוקים לטיפולים אלו בדחיפות
לרגל יום הקשיש הבינלאומי שנקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות,...
ממשיכים את שיתוף הפעולה למען תושבי ישראל
מגן דוד אדום והוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) חתמו...
דילוג לתוכן